Medische commissie Zondag 1 Als Nederland beweegt, doetA.F.C. dat altijd beter!? 17 februari 2010 88e jaargang nr. 7 Geef voetballers een bal en zo goed als zeker zal het inspelen van de keeper "binnen de 16" het hoogtepunt zijn. Laat ze te veel duurloop doen en het is een baai-training. De komende twee "winter"maanden bieden mogelijk meerdere afkeuringen of veelal verminderde trai ningsmogelijkheden. De sportschool geeft dan uitkomst. Nog sterker, aan alle kort of langdurig geblesseerden adviseer ik juist in deze periode de sportschool optimaal te benutten. Het is niet de bedoeling hiervoor een pasklaar programma te maken. Overleg dat met je coach/trainer of dienstdoende sportinstructeur van een gecerti ficeerde sportschool. Een aanrader wat dit betreft is het Sportcentrum van de Vrije Universiteit van ons lid Jaap Pluim, locatie v.d. Boechorststraat te Buitenveldert. Voetbal is in principe een intervalsport met als basis duur-emotie, dus train ook als zodanig. Ik bedoel op de hometrainer, de roeier of de crosstrainer( een soort elliptische langlaufmachine). Daarnaast is een opbouw in elke vorm van lichte kracht, zeker aan te bevelen. De hometrainer: fietsen kan het herstel na blessure bevorderen, terwijl het gebonk op willekeurige ondergrond na enkel, knie, of achillespees aandoeningen prettig achterwege blijft. Een tempo rond 90 omwentelingen p/min. zal de beste response geven. Begin met vijf tot tien minuten rustig peddelen bij een lage weerstand. Verhoog dan het verzet, maar houd het aantal omwentelingen gelijk. Hou dit twin tig minuten vol, om de bloedsomloop aan te spreken en calorieën te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te maken. Eindig daarna met een relaxed ritje van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven- als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën zo'n drie keer het lichaams gewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming- up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximale kunnen en houd dit twintig minuten vol. Eindig in een rustig tempo gedurende vijf minu ten. De crosstrainer: deze vloeiende beweging houd het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband of een hometrainer en lijkt meer op een langlaufsimulator. Het benadert een pittige duur loop met een juist zeer veilige actie voor de extremiteit. Variaties in weerstand, voorwaartse en achterwaartse bewegingen, maken het tot een geïnspireerde training. Wederom vijf minuten opwarmen met lichte weerstand, om vervolgens twintig minuten zwaardere inspan ning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spierverzuring te leren omgaan, waardoor je aanzienlijk je prestatie verbetert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om inter- valtraining te doen, zonder enig blessure risico. Intervaltraining: begin met tien minuten in een comfortabel tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas- of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling-down van vijf minuten. Bij onze Top-sport verzorger Co Groszenipper word deze week een tweede total heupplastiek ingebracht. De Medische Commissie, Auk- je, Marielle, Floor, Dennis, Michael, Frank en Lex Swaan, wensen Co een spoedig herstel. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur aanvang 18.30 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Clubarts: Lex Swaan tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Co GroszeNipper tel: 06 44352970 Reacties naar: wim.crouwelfa xs4all.nl 7 februari 2010: Haaglandia - AFC 1-0 (1-1) Ik moet een verslag schrijven over de wedstrijd, maar wil dit toch even kwijt. Heb wallen onder mijn ogen, niet geslapen, want wat er gisteravond is gebeurd, is mij in tijden niet overkomen. Maar laten we hopen dat Pierre geen gelijk krijgt. Pierre Kartner bedoel ik, die van het Kleine Café aan de Haven (prachtnummer) en de smurfen. Hebben de smurfen nou een blauw lijfje en een witte muts of een wit lijfje en een blauwe muts? Wel weet ik dat de grote smurf een baard heeft en een grote bek en die baard draagt Pierre al jaren. Pierre gedraagt zich als een grote smurf en ziet alle smurfen om zich heen als randdebielen en muziekbarbaren. Wekenlang worden we bestookt door de media dat de grote nieuwe hit van "Kartmans" er aan zit te komen. De songfestivalkraker van de lage landen, de nieu we Teach In van de 21e eeuw. Nooit zou iemand meer praten over Udo Jurgens, Abba of Nicole. Nee, Pierre kwam, zag en overwon, j En dames en heren, wat een knaller is het geworden hé, dit nummer gaat hoge ogen gooien, we komen in de finale en we verslaan heel Europa met "Shalali Shalala". Een waanzinnig enthousiaste jury koos massaal voor Sieneke, "wie niet weg is is ge-Sieneke".... wat een i topper die vrouw en zeker als je in de handen komt van Marianne Weber, want die laat én nooit meer los én heeft geen smaak. Marian ne Weber en Pierre Kartner....en daar gaan we Nederland mee op de kaart zetten dat is zeker, want Nederland heeft wel smaak, wij gaan tot in lengte van jaren meezingen met deze dijenkletser. Sieneke 1 wordt een heldin, we gaan "AppelSieneke" drinken en een real life soap met Sieneke en Leonardo di Caprio in de hoofdrol. En Tatjana zorgt voor de vunzigheid samen met George Baker en Johnny Logan, ja die arme Johnny Logan wordt van de songfestival lijst der lijsten afgestoten door onze Sieneke.... Johnny begrijpt dat ook wel...doet een paar stapjes terug, respect! Excuses voor mijn gekwek, maar zoiets als wat ik gisteravond heb gezien, moet ik van me afschrijven, anders blijf ik er mee zitten en dat is ook niet goed. Gelukkig volgde Jack met zijn maatjes van Studio Voetbal en dan sluit je de zondagavond toch nog rustig af.... tenminste dat denk je. Terug naar eerder die middag, 14.00 uur. Het was waterkoud in het Rijswijkse. Na een maandenlange winterstop mochten de rood-zwarte leeuwen vandaag aantreden tegen Haaglandia. Die liggen ons meestal wel, Haaglandia, vorig seizoen en het seizoen daarvoor werden de blauw-gelen weggespeeld door de onzen en vandaag was iedereen er klaar voor. Het veld was erbarmelijk, maar kunstgras is de toekomst, dus we moeten het ermee doen. De wedstrijd was koud begonnen en we stonden al met 1-0 achter in de 4e minuut. Mike Ruijter schatte een dieptebal verkeerd in en ver dedigde met zijn "verkeerde" been. De nummer 7, Erkan Sensoy, maakte dit karwei koelbloedig af, 1-0. We kwamen en niet lekker in, we speelden niet echt goed en de 2e bal (goede tekst!) was steeds voor de Rijswijkers en wij liepen er achter aan en keken ernaar. De actie over links van Van Mieghem met iets te harde voorzet was het hoogtepunt in aanvallend opzicht. Nee, het was geen geweldig optreden, maar moet zeggen, complimenten voor Haaglandia, dat uitstekend voetbalde en terecht de rust met een 1-0 voorsprong ingingen. De 2e helft werd wat veranderd in het team en dat gaf wel wat meer elan in het spel. Lutzen Brink centraal en Magid Jansen naar links leek een logische keus van Cor ten Bosch. We werden gevaarlijk, we bleven gevaarlijk, maar we scoorden niet. Corner op comer volgde, aanval op aanval volgde, maar èn de spitsen waren niet vlijmscherp èn de verdedigers van Haaglandia waren steengoed, met de beste

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 7