Nieuwjaarstoespraak 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spier- opbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoedespeler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers: Eerst inlopen gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. Vervolgens oefeningen met de bal in alle spelfacetten ver deeld over de drie linies. Werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. Voorts is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bij voorbeeld inspelen en afronden op de goal. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Uitlopen en wat rustige rekking toepassen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op: de fysio van ons eerste senioren elftal Frank Tilmans advi seert standaard je rekkingoefeningen onder de douche te doen. En daar valt veel voor te zeggen. De medische dienst van A.F.C. wenst u allen een gezond en blessure- vrij 2010. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur aanvang 18.30 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Clubarts: Lex Swaan tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Co GroszeNipper tel: 06 44352970 Reacties naar: wim.crouwel@xs4all.nl Tijdens de goed bezochte en geanimeerde nieuwjaarsreceptie in het clubhuis van AFC op zondag 3 januari 2010 sprak vice-voorzjtter Ad Westerhof namens het bestuur de volgende nieuwjaarsrede: Goedenavond Dames en Heren, Welkom aan de ereleden, de leden van verdienste, de vertegenwoor digers van de AFC vriendelijke bedrijven en uiteraard alle AFC-ers en genodigden. Het is mij een eer en genoegen U toe te spreken op deze nieuwjaars receptie. Ja, een nieuwjaarsreceptie zonder onze voorzitter. Wel bijzonder. Machiel geniet nog van een verdiende vakantie in Z.O. Azië en dat geeft mij als vice-voorzitter een bijzondere kans. A chance in a life time - Jeroen Smit, de auteur van Ahold en de Prooi, zegt het altijd en overal. De meeste zichtbare - niet nummer 1 is de vice-voorzitter. Overigens lijd ik daar niet onder hoor. Met u blik ik terug op het afgelopen jaar 2009 waarbij onze club - ondanks de recessie - vooral in de breedte goed presteerde. Ons vlag genschip draaide in de top mee, maar kon de hooggespannen ver wachting net niet helemaal waarmaken. Zo anders ging het met de tweede helft van het jaar. Fier bovenaan. De verwachtingen zijn nu heel hoog. Dat mag ook wel als je winterkampioen bent geworden. Met de komst van de topklasse daarover straks meer, is een hoge eindnotering een must. Met veel plezier volgen wij allemaal de ver richtingen van ons eerste en velen van ons ook van andere prominente en minder prominente elftallen. Met meer dan 100 teams speelt AFC in de competitie. Ieder jaar weer een nieuw record. Daar zijn we trots op. De organisatie staat als een huis. Voor het wel en wee van de senioren recreatie teams zowel zaterdag als zondag dat is bijna de helft van onze vereniging te kent bestuurslid Ronald Koster met zijn zaterdag en zondag commis sie. U kunt zich zonder veel fantasie voorstellen wat dat wekelijks betekent. Het aantal e-mails en telefoontjes achter de schermen is enorm. Een superprestatie om een en ander soepel te laten verlopen. De grote groep vormt de backbone van onze vereniging vandaar dat ik daar zo nadrukkelijk bij stil sta. De andere grote groep binnen onze club is de jeugd. Sinds jaar en dag zijn wij zeer succesvol met onze jongsten. Zowel sociaal, recreatief als prestatief. Brian Speelman tekent samen met zijn oersterke jeugdcommissie voor dit succes. Plezier gekoppeld aan prestatie of andersom is het leit-motiv (om het op zijn goed frans te zeggen). AFC is de meest gekopieerde vereniging, wordt er wel ge zegd. Niet in de laatste plaats door de organisatie van onze jeugd. En daar ligt inderdaad het succes bij die organisatie. Afspraak is af spraak. Aandacht voor iedereen. Plezier en prestatie, ik zei het al. Maar ook zero-tolerance. AFC heeft niet de opvoedende rol van de ouders overgenomen maar in het huis van AFC gelden wel regels. Overigens regels die iedereen als normaal zou moeten ervaren. Van geen pet op in het clubhuis tot met je handen van andermans spullen afblijven. Van elkaar begroeten tot aan sportief gedragen ook buiten het veld. Om er maar een paar te noemen. Wilt u er meer over weten kijkt dan eens in het leidersboekje van de jeugd. En dan ineens wordt er na de zoveelste diefstal uit een kleed kamer een foto op onze website geplaatst! Juridisch niet verboden maar wel een zwaar middel. Moest dat nu? Wij vonden van wel om zodoende duidelijk te maken dat de grens echt bereikt was en tegelij kertijd ook duidelijk te maken dat je bij AFC gepakt wordt als je steelt. De daders van buiten de club hebben zich bij de politie gemeld. Uiterst effectief lijkt mij. En over kopiëren gesproken, na onze aktie kon je op AT 5 twee soortgelijke gevallen zien van diefstal uit een sport omgeving met foto's erbij. De AFC nieuwjaarsreceptie wordt al heel lang gevierd. Zolang als dit clubhuis bestaat vanaf 1961 dus. En daarvoor aan de Zuidelijke Wan delweg. Jarenlang met een uitvoering van Thomas Vaer en Pieternel geschreven door ons lid van verdienste Pim Adriaansz en later door de Nieuwjaarshows georganiseerd door ons lid van verdienste Jack van Gelder m.m.v. Nicky Hekster en Ron van Doesburg. Wij zouden een beetje terugblikken op 2009 en kijken met plezier terug op alle geslaagde activiteiten. Ik noem er een paar: De herfst twee daagse, het Borchland toernooi, het C junioren kerst diner, met als mysterie guest Jan Vertonghen, het Kienen met zo een 300 man in het clubgebouw en als klap op de vuurpijl het door de Dl gewonnen Volkswagen Masters jeugd toernooi. Kortom onze club leeft. Zijn er dan helemaal geen zorgen? Jazeker wel. De voortdurende zorg of wij onze plannen wel kunnen blijven betalen. De begroting van AFC staat aan alle kanten onder druk. De nieuwe penningmeester Benno Honsdrecht, die het stokje overnam van Nicolaas van Omme ren moet wekelijks alle zeilen bij zetten om alles rond te krijgen. Ook Edwin Geluk die als 2e penningmeester tekent voor de contributie inning heeft het zwaarder door de recessie. Niets gaat vanzelf maar voor de buitenwereld lijkt alles normaal te verlopen. Daarnaast is Edwin het langst lid van AFC in het bestuur en bewaakt qq samen met anderen AFC's normen en waarden. Voor zowel Edwin als Ben no een groot applaus. 2009 was ook het jaar van de recessie. Dat betekende een grote druk op onze financiële ondersteuners c.q. de AFC vriendelijke bedrijven. Wij zijn bijzonder verheugd dat het aantal AFC vriendelijke bedrijven is behouden. Voor de bijzondere inspanningen die nodig waren om dit resultaat te behalen, is AFC de commerciële commissie zeer erken telijk. Ook in deze speech kunnen we er niet omheen. De velden van AFC. Een van de belangrijkste dossiers, zo niet de aller belangrijkste. Inmiddels is er een fraai boek geschreven over de vastgoed fraude en een aantal verdachten hebben wij in onze besprekingen de afgelopen jaren van nabij meegemaakt. Gelukkig kan ik u melden dat onze positie na jarenlage onderhandelingen prima is. Voorlopig zitten we hier nog wel even. Aan de andere kant de druk op onze velden is bijzonder hoog. Officieel - luister goed, officieel komt er nog steeds een Dokmodel Met parkgebouw waarin opgenomen ons clubhuis. Daarover hebben wij contractueel overeenstemming. Iedereen weet dat het Dokmodel zoals afgesproken niet doorgaat. En onze positie daarin is uitstekend. Wij hebben namelijk inmiddels nogal wat rechten opgebouwd ook contractueel. Wat komt er dan wel? Ja wij vinden eigenlijk dat wij

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 9