Medische commissie "De tweede helft!" in Apeldoorn en zijn inmiddels opgebloeide liefde voor onze vereni ging, waar hij voor het 2e jaar speelt. Een erg leuk verhaal, dat u nog kunt lezen op de website van onze vereniging. In de recente uitgave van het blad Voetbal International was een uitgebreid interview opgenomen, voorzien van een foto, met onze selectiespeler Said Moumane, zijnde het oudste lid van onze huidige A-selectie. Inmiddels is Said bezig aan zijn 9e seizoen voor onze vereniging. Ook hij vertelt over zijn voetballoopbaan en zijn komst naar onze AFC en de liefde voor AFC en ook dit interview kunt u lezen op de website van onze vereniging. In de meest recente uitgave van het blad Voetbal International was een interview opgenomen met onze trainer van de zondagelftallen 4 t/m 11 Kees Bregman. Kees is al drie jaar actief bij onze club en is volgens het blad één van de kleurrijkste voetballers geweest in Neder land en Duitsland en wordt wel de Nederlandse Franz Beckenbauer genoemd. Voor het genoemde interview verwijs ik u naar de website van ons vereniging. Ik ontving van Hans van der Vlist een artikel uit het AD/Haagsche Courant waarin onze selectiespeler Steve Kenepa aan het woord wordt gelaten. Steve vertelt over zijn voetballoopbaan en vertelt over zijn overgang naar onze vereniging. Na zijn aarzelende start door een blessure is hij nu zeer content. Hij woont en werkt in Amsterdam en is tevens zeer enthousiast over de recente trainingsstage van de A- selectie naar Barcelona. Op de website van onze club kunt u dit leuke interview lezen. Ook onze voormalige A-selectiespeler Gijs Roodbeen, die dit sei zoen uitkomst voor de Zaterdaghoofdklasse Spakenburg en lid is gebleven haalde de pers. In een leuk interview vertelt hij over zijn voetballoopbaan en noemt daarbij uiteraard ook zijn jaren bij onze vereniging. Op de zondagen is hij een trouw supporter van de wed strijden van het le elftal. AFC-Ridder Jos Kemna verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis voor het ondergaan van een kleine operatie. Inmiddels mochten wij hem gelukkig al weer ontmoeten op onze nieuwjaarsreceptie. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster dient na een operatie en verdere onderzoeken in de komende maanden een kuur te ondergaan. Inmiddels mochten wij hem bij de Nieuwjaarsreceptie en bij het Herenjaardiner ontmoeten en kennis nemen van zijn optimisme. Namens de AFC zijn onze gedachten bij hem en wensen wij hem beterschap. Zilveren Ploeger Mannnes Kinsbergen, in 1984 winnaar van de AFC-Nobelprijs verbleef voor een medische ingreep in het zieken huis in België, waar hij woonachtig is. Op korte termijn komt hij met zijn echtgenote Marijke terug naar Buitenveldert en zullen wij hem meer op Goed Genoeg ontmoeten. Bij het recente AFC-Herendiner vertelde hij mij dat de operatie geslaagd is. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Charles Thomas heeft recent met succes een hart operatie ondergaan maar moet het even rustig aan doen. De wekelijk se biljartavond bij de VBC wordt voorlopig overgeslagen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Cor Wijdoogen heeft recent een operatie onder gaan en is gelukkig inmiddels weer thuis bij echtgenote Nancy. Bij mijn contact met hem vertelde Cor mij dat de operatie geslaagd is. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en een spoedig herstel. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Met verwijzing naar mijn vorige column moet ik een aantal correcties toepassen. In de eerste plaats vertelde ik u dat ons Lid van Verdien ste Jack van Gelder op 27 december jl. de leeftijd van 60 jaar zou bereiken. Dit blijkt niet juist te zijn, daar Jack geboren is in 1950 en eerst in december 2010 zijn kroonjaar van 60 zal hebben. Mijn ver ontschuldigingen aan het adres van Jack. Vervolgens vermeldde ik niet dat Zilveren Ploeger André Wijnand op 26 december jl. de leeftijd van 60 jaar bereikte. André is de derde generatie, na zijn grootvader Jo (erelid) en vader George, die allen actief waren en zijn bij onze vereniging. Voor nadere informatie over André verwijs ik u naar het door mij vermeldde naar aanleiding van het Herenjaardiner in de speech van onze voorzitter. Namens de AFC wensen wij hem nog vele gezonde en gelukkige jaren samen met zijn echtgenote Claire en zijn twee dochters Saskia en Tessa. 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 Onze Zilveren Ploeger Jacques v.d. Glas bereikte op 16 januari jl. de leeftijd van 70 jaar. Jacques was in het verleden zeer actief als lid van de Elftalcommissie, alsmede als leider van de hogere elftallen. Hij is nog steeds actief om samen met de Zilveren Ploegers Wim Crouwel en Ab Springer het verspreiden van de biljetten voor de thuiswedstrijden van ons le elftal te verzorgen. In het najaar van 2009 verbleef hij korte tijd in het ziekenhuis maar volgens zijn informatie is hij weer gezond en weer aanwezig bij alle evenementen. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Thea nog een groot aantal gezonde jaren. Als laatste correctie dien ik nog de verjaardag te vermelden van Zil veren Ploeger Alphons Peters. Hij vierde op 13 december jl. zijn verjaardag, waarmede wij hem alsnog feliciteren. Alphons Peters verbleef tijdens de Kerstdagen op wintersport vakantie in Zwitserland, waar hij geveld werd door een zware long ontsteking. Liefst 14 dagen verbleef hij eerst in een ziekenhuis in Zwitserland om daarna overgebracht te worden naar een ziekenhuis in München. Inmiddels is hij gelukkig weer thuis. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Vervolgens nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Theo Husers (21/1 - 60 jaar) - Roger Ritz (24/1) - Nico Co- hen (24/1 - 60 jaar) - Paul Gehring (25/1 - 60 jaar) - Willem Bron- wassser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - Meindert Huisman (12/2) - Max Flam (16/2) - Jaap Pluim (17/2) Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Het voetbalseizoen trapt zondag a.s. weer af voor de tweede ronde. Veel gras op de velden, maar door te weinig neerslag en de nog aan wezige vorst een veel te harde ondergrond. Dus kans op blessureleed. Onze eigen Johan Cruyff gaf onlangs aan, voorstander te zijn van het afschaffen van de winterstop. En waarom? Op de met door zon- overgoten-palmeilanden wordt getraind en gespeeld op kunstgras of nog sterker hardcourt. Spieren wennen daaraan en bij terugkomst op onze vertrouwde grasmat kun je wachten op vormverlies. Relatief nog kortgeleden, in de vorige eeuw, werd op school de gymnastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgesla gen. Echter de gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat, maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. intrinsic doorbloe ding verbeterd, waardoor kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelingen meer duidelijkheid verschaft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is. zien wij bij A.F.C. de rekking oefeningen als belang rijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorberei ding bij alle trainingen en wedstrijdstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat wat in het verlengde een aanhechting vind door de eindpezen en het been- vlies(periost) van onze botten. Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, de bloedcirculatie is op peil en het voelt prettig aan, laat nu de tegenstander maar komen! Echter er zijn spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelend beenmusculatuur.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 8