AFC's "Bie"- zonderheden 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 een gezamenlijke warming up een hele dag actief met de ene proef na de andere. Een voetbalfeest mogelijk gemaakt door de super actieve jeugdcommissie onder leiding van Brian Speelman, samen o.a. met Wiebe en Monique Westerhof, Peggy de Hond en Benno Nihom, én een groot leger begeleiders. Tot slot. AFC is vandaag jarig en dat vieren wij, 170 man sterk, in deze art nouveau zaal onder de Tiffany lampen van het beroemde American Hotel. Met de Ereleden, Marcel Koster fijn dat je er bij bent, leden van Verdienste en andere AFC'ers die zich veelal in lengte van jaren hebben ingezet voor de club. Met onze gasten van de AFC Vriende lijke Bedrijven die veel mogelijk maken wat anders onmogelijk zou zijn. Het bestuur van AFC is u daar zeer dankbaar voor. Net als voor afgaande jaren tekenen Edwin Geluk, Ad Westerhof en tafelpreses Nicky Hekster voor de regie van deze avond. Betere entourage is nauwelijks denkbaar. Hulde! In het Hilton aan de Apollolaan wordt ook op bijzondere wijze aan dacht geschonken aan de verjaardag van onze club. Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers zorgen ervoor dat ook het 36e damesjaardiner op een geweldige manier verloopt. We zijn er blij mee. Sylvia, Agnes en Ingrid dragen de fakkel hierna over aan een nieuwe ploeg, zodat ook deze traditie kan worden voortgezet. Bestuur en ereleden hebben de dames een bloemetje gestuurd. Wat gaat het jubileumjaar ons verder bieden? Het bestuur, in het bijzonder Kees Gehring, heeft een uitgebreid festiviteitenprogramma samengesteld. Het succesvolle Kiendreamteam zal onder leiding van bestuurslid Ronald Koster de coördinatie van dit programma verzor gen. Nadere mededelingen hierover zullen verschijnen op onze nieu we speciale website www.afcll5.nl. Ook ons sportpark zal feestelijk worden aangekleed; ons jubileum zal de bezoekers van Goed Genoeg zeker niet ontgaan. De jubileumlogo - s, afgedrukt op de menukaart, komen op diverse plaatsten terug. Het wordt, met alle feestelijkheden voor de boeg, een vrolijk jaar. Als de prestaties goed blijven zelfs een topklasse jaar. Job Cohen zal er getuige van zijn. We gaan er voor. Lang leve onze AFC In mijn eerste column in deze uitgave van ons clubblad de Schakel in het nieuwe jaar 2010 en nog medio januari wil ik u allen een in alle opzichten gelukkig, gezond en sportief jaar wensen en tevens hopen op een fantastisch jaar voor onze 115 jarige vereniging met in dit jaar een promotie naar de ingestelde Topklasse. Het nieuwe jaar werd op 3 januari jl. geopend met de traditionele Nieuwjaarsreceptie. Op deze avond sprak onze vice-voorzitter Ad Westerhof zijn nieuwjaarstoespraak uit, welke u kunt lezen op onze website en in deze Schakel. Voorzitter Machiel van der Woude was nog niet teruggekeerd van zijn vakantie, maar de toespraak van Ad Westerhof in zijn functie van Vice-voorzitter was het luisteren zeker waard. Onder het luisteren naar de muziek van de 2nd Chance Band met in haar gelederen onze eigen Zilveren Ploeger Karei van Osch konden onze leden elkaar gelukwensen met het nieuwe jaar 2010. De toespraak van Ad werd traditioneel afgesloten met het zingen van ons clublied, gecomponeerd in 1935. Een kritische opmerking van mijn kant is, dat dit lied staande moet worden gezongen! Diverse leden van onze AFC bleven zitten. Laten wij als oudste club van Amster dam bepaalde tradities trachten te handhaven. In de nacht van 7 januari jl. vertrok de selectie van ons eerste elftal voor een trainingsstage naar Barcelona. Op de website van onze club en in deze Schakel kunt u een erg leuk verslag lezen van Sjoerd Jens, waaruit blijkt dat deze reis weer zeer geslaagd te noemen is. Twaalf Nederlandse topamateur Dl pupillenteams hebben op 30 december jl. in de Amsterdamse Arena gestreden om de finaleplaats van de Volkswagen Junior Masters 2009-2010. Onze D 1 won de strijd en gaat van 5-10 mei a.s. naar de internationale finale in Madrid. Namens de AFC onze gelukwensen aan spelers, trainer en leiders. Op maandag 18 januari jl. werd het Herendiner ter gelegenheid van onze 115' verjaardag gehouden in het American Hotel aan het Leidseplein in Amsterdam. Tafelvoorzitter Nicky Hekster mocht 171 gasten ontvangen en ook dit keer was deze avond zeer geslaagd. De organisatie was evenals vorig jaar in handen van onze bestuursle den Edwin Geluk en Ad Westerhof. Tijdens deze avond werd onze Zilveren Ploeger Sebo Woldringh benoemd tot Lid van Verdienste en mocht Zilveren Ploeger André Wijnand de Mr. Henne Bos kamp Nobelprijs ontvangen. Het was 18 januari jl. 75 jaar gele den,dus op 18 januari 1935 dat de grootvader van André Wijnand, ons overleden Erelid Jo Wijnand, de AFC-Nobelprijs ontving. Het zit kennelijk in de genen? Wat betreft de verrichtingen van beiden voor onze club verwijs ik u naar de speech van onze voorzitter Machiel van der Woude, die elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel is opgenomen en tevens op onzee jubileumwebsite. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan beiden. Aan Nicky en onze bestuursleden Edwin en Ad onze dank voor de organisatie. De traditionele speech van onze aanvoerder van het le elftal, dit jaar van Benjamin Pinto kunt u elders in deze uitgave van de Schakel lezen. Op deze avond werd door voorzitter Machiel van der Woude meege deeld, dat ter gelegenheid van het 115 jarig bestaan van AFC een jubileumwebsite gecreëerd is met als naam www.afcll5.nl. Hierop zullen alle berichten, festiviteiten en bijbehorende foto's opgenomen worden. Voor deze jubileumwebsite heeft Rik de Boer van onze archiefcom missie een prachtig overzicht gemaakt over AFC 1 vanaf 1995 tot heden. In deze 15 jaar heeft hij het wel en wee, zoals eindstanden, uitslagen en bijzonderheden van 'ons eerste' opgenomen. Bijzonder leuk zijn de vele foto's die toegevoegd zijn. De moeite van het bekij ken en lezen waard. Klik daarvoor op de website op 'jubileumboek'. Ook de dames kwamen weer, zoals gebruikelijk in het Hilton Hotel bij elkaar. Uit informatie van mijn eigen vrouw Marjoleine mocht ik na mijn thuiskomst midden in de nacht vernemen dat het weer een geweldige happening was. Namens de AFC onze dank aan het adres van Agnes Reddering- Postmaa en Sylvia Gehring-Konings. die beiden gedurende een groot aantal jaren de organisatie hadden. Ook de dank aan Ingrid Husers-van Zielst die in latere jaren betrokken werd bij de organisatie. Het was de laatste keer dat deze dames de organisatoren waren. In 2011 zal een nieuwe generatie van dames de opvolgers zijn. AFC Zaterdag 1 is het eerste - en zover bekend - enige elftal bij AFC, dat een twitteracount heeft Het afgelopen weekend was er weer een primeur: een live twitterverslag van een training. Ik verwijs u hierover naar de website van onze vereniging. Zaterdag 16 januari jl. werd er voor 325 spelers van de Champions League, World Cup, E- en F-pupillen weer een grandioze jeugd- happening bij Borehland gehouden. Voor foto's en een verslag ver wijs ik u naar de website. Namens de AFC weer onze complimenten met dank aan onze jeugdcommissie, jeugdtrainers, leiders en de vele vrijwilligers In de sportbijlage van het dagblad Het Parool d.d. 28 december jl. was een uitgebreid interview opgenomen met ons lid van Verdienste Jack van Gelder, waarin deze samen met bobsleester Urta Rozen struik en basketballer Peter van Paassen terug keek op het afgelopen sportjaar 2009. Diverse onderwerpen passeerden in dit artikel de revue. Onze trainer Cor ten Bosch heeft de piek gewonnen van het pro gramma de Eretribune van RTV Noord-Holland. Naar de mening van de redactie van het programma was Cor de enige trainer die recht had op deze prijs. De prijs werd op onze jaarlijkse Kienavond aan hem overhandigd door Ton Ojers en Mathijs Groenewoud. Namens de AFC onze gelukwensen aan onze trainer. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 28 december jl. was een interview opgenomen met onze selectiespeler Sjoerd Jens met als kop "Dokter Sjoerd Jens maakt winterkampioen AFC beter". Uitgebreid wordt in genoemd artikel ingegaan op zijn voetbalverleden

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 7