AFC 115 jaar I 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 Na het hoofdgerecht was het de aanvoerder van zondag 1, Benjamin Pinto, die de traditie van Robert Gehring voortzette en een prachtige vergelijking maakte tussen een huwelijk en AFC. Zeer mooi om te constateren dat iedere spreker zich op een andere wijze over de club uitte, maar in ieder verhaal kwam terug dat AFC, naast dat het een voetbalclub is, een club is waar warmte heerst in de breedste zin van het woord. Naast voetbal is AFC een club met een hart, een bonzend, bloeiend en traditierijk 115 jarig hart. Het clublied werd uit volle borst gezongen en maakte een einde aan een prachtige avond en een begin aan het 115-jarig jubileumjaar. Hoe zal de club haar 150-jarig jubileum vieren? Niets is groter dan de club, het Jaardiner zal altijd blijven bestaan en hopelijk op deze prachtige en warme wijze. AFC 115 jaar, lang leve de club!! Ronald Koster Het bestuur anno 2010 op het bordes van het American Hotel Toespraak voorzitter Machiel van der Woude bij het jaardiner van AFC op 18 januari 2010 in het American Hotel Clubgenoten, Op 18 januari 1895 werd onze club geboren in de kelder van de fami lie Bernard in Amsterdam-Zuid, vlak bij het Vondelpark. Daar hakten de nog jonge vrienden Schaf Scheepens, Hein Brass, de gebroeders Bernhard, Vorkink en Hylkema de knoop door: geen Minerva, Cleo patra of De Trappers, maar de Amsterdamsche Football Club. De moeder van Schaf zorgde er sindsdien voor dat ieder jaar op 18 janua ri een vaasje met bloemen op de ontbijttafel stond. De club van haar zoon was dan jarig en bij een verjaardag horen bloemen. Daarom hebben Erelid Jan van Dijk en ik vanmiddag op Zorgvlied Schaf Scheepens namens u allen een bloemetje gebracht. Hiermee gedenken wij ook alle andere AFC'ers uit het verleden die onze club groot hebben gemaakt. AFC, drie letters slechts telt hare naam, is vandaag 115 jaar oud: allemaal van harte gefeliciteerd! Beste vrienden. Vooraf aan het diner vereerde onze burgemeester Job Cohen ons met een bezoek. Hij bleek goed op de hoogte te zijn van het reilen en zeilen van de club en heeft toegezegd in de tweede seizoenshelft een wedstrijd, hopelijk de kampioenswedstrijd, van ons eerste bij te wo nen. Uiteraard hebben wij de gelegenheid te baat genomen om met hem te spreken over de locatie van de club in de toekomst. Job Cohen was vol belangstelling, en zal zich nader in het onderwerp verdiepen in de wetenschap dat AFC en Amsterdam al heel lang met elkaar verbonden zijn. Op 3 januari jl. vond de nieuwjaarsreceptie plaats. Ondanks het slech te weer was de receptie goed bezocht. Frans Ris en Joop Kenter had den weer hun best gedaan, de muziek, omlijst door veel vocaal talent, mocht er zijn en onze vice-voorzitter hield een mooie toespraak met veel inhoud. Dank je wel Ad. Ik moest de nieuwjaarsreceptie helaas missen door een reis naar Viet nam. Hans Loonstijn vroeg me zaterdagavond tijdens de gewonnen vriendschappelijke wedstrijd tegen BVO Haarlem om mijn toespraak vooral over deze reis te laten gaan. Dan horen we wat nieuws, zal hij vast en zeker gedacht hebben. Een goed idee van Hans, ware het niet dat er over AFC zoveel leuks te vertellen is. Neemt niet weg dat Vietnam een zeer interessant land is, met geheel andere gerechten dan wij vanavond op ons bord vinden. Een land met veel Engels voetbal op de buis, waar Dennis Bergkamp een held is en Johan Cruyff onbe kend. Met een krankzinnig aantal brommers/scooters, wat de scooter- overlast aan onze poort bij Sportpark Goed Genoeg nogal relativeert. Leuke dingen dus. Wat te denken van de prestaties van onze topelftal- len in de eerste helft van dit seizoen? Het eerste, tweede en derde elftal op de zondag staan bovenaan, maar ook het eerste en het tweede elftal op de zaterdag. Dat hebben wij nog nooit meegemaakt. Het is tot op heden griezelig goed, nu de tweede helft nog. Als ik het heb over ons aller eerste kunnen we veel vertrouwen heb ben in een goede afloop. Er is in de winterstop een goede basis ge legd. De reis naar Barcelona was een doorslaand succes, wat betreft de teambuilding én de 2-0 winst op Swift! Bob Duis, die dit jaar voor het eerst de scepter zwaait over de Topamateurafdeling, zorgde met zijn commissieleden Jack van Gelder en Henk Bijlsma voor een ge weldige ambiance, daarbij ondersteund door Ad Westerhof, Benno Honsdrecht en Brian Speelman vanuit het bestuur. Heel erg bedankt. Sjoerd Jens liet ons allemaal op de site op bijzondere wijze mee ge nieten van deze trip, en had nog nieuwtjes ook. Zo hoopt onze nieuwe penningmeester zich als 'stand in' in de A-selectie te spelen en staat aanvoerder Benjamin Pinto in de belangstelling van CE Europa, de oudste club van Barcelona. Maar daar gaat Benjamin, die ik nog als F 1 speler, samen met Dick Huisman, onder mijn hoede had, ons straks ongetwijfeld meer over vertellen. Eén vraag bleef in Barcelona nog onbeantwoord: wie wordt volgend seizoen de trainer van AFC. Welnu, namens het bestuur kan ik jullie meedelen dat wij onlangs overeenstemming hebben bereikt en dat Cor ten Bosch ook volgend seizoen deze functie bij AFC gaat vervullen. Ik denk dat wij daar met zijn allen heel blij mee kunnen zijn. Ap plaus! Vrienden, Ik noemde nog enkele topelftallen die het fantastisch doen. Het derde zondagteam, onder leiding van Martin Verburg en Cocky van Dui- venbode, zaterdag 1 onder leiding van Jeroen Brussee, Nils Adriaans en Paul van 't Wout en zaterdag 2 met coryfeeën als oud-eerste elftal spelers als Robert Gehring, Laurens Bianchi, Hans Geerlings en Ulli Landvreugd. Ik richt nog even speciaal de aandacht op het tweede zondagelftal, dat dit seizoen onder de hoede staat van Kees Molenaar, Wessel Colijn, Joey van Leijenhorst en Ernst Pieter Kntipfer. Aan het eind van het vorig seizoen verruilden op het laatste moment nogal wat spelers AFC voor een andere club. Een moeilijk seizoen lag, zo leek het, in het verschiet. Maar zie, het tweede staat met een jong team dik bovenaan in de reserve hoofdklasse en speelt vaak de pannen van het dak. Het is echt een genoegen om dit team te zien spelen. Het tweede is op deze manier beslist een goede scharnier tussen onze topjeugd en het eerste. Dat is precies wat we willen. Het belang van een goede jeugdafdeling is, het is geen geheim, een belangrijke voorwaarde voor het voortbestaan van een club. Het was precies die omstandigheid die maakte dat AFC zich in de beginjaren van de club in Amsterdam wist te handhaven en, andere, eerder opge richte clubs als RAP en Volharding, én het roemruchte T.O.P., op hielden te bestaan. De aanwas bij de jeugd was bij AFC aan het begin van de vorige eeuw bijzonder groot en dat is meer dan 100 jaar later nog steeds zo. Het geweldige spektakel in het Borchlandcomplex was daar afgelopen zaterdag weer het bewijs van. 325 Pupillen waren na 6

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 6