21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 Als lid van Verdienste werd Sebo Woldringh naar voren geroepen onder luid applaus. Ik heb persoonlijk vanuit mijn bestuursfunctie veel met Sebo te maken en ondersteun deze uitreiking dan ook zeer. Een AFC'er die veel betekent voor de club, en zeer zeker op zaterdag is hij één van de heren die deze afdeling heeft uitlaten groeien tot wat het heden ten dage is. Recreatief seniorenvoetbal, een groot onderdeel van de backbone van AFC. Sebo's verdienste zijn: Hij werd als 7-jarige jongetje in het jaar 1971 lid van AFC en maakte dus 11 jaar deel uit van verschillende AFC jeugdelftallen. Tafel voorzitter Nicky Hekster opende de avond met een geestige en doeltreffende speech. Speciaal welkom was er voor de ereleden, de mr. Henne Boskamp Nobelprijs winnaars, de leden van Verdienste, de ridders, de Zilveren Ploegers, de AFC Vriendelijke bedrijven, waarvan er 20 van de 26 aanwezig waren, de overige commissieleden en het Bestuur. De avond kon beginnen. De tafels waren rijkelijk versierd door het American Hotel in opdracht van Ad Westerhof en Edwin Geluk die de organisatie voor hun reke ning namen en dat met verve deden. AFC bestaat 115 jaar en de jubileumcommissie bestaande uit de Kiencommissie, had gezorgd voor nieuwe logo's. Deze nieuwe logo's stonden reeds op de menukaarten die door Kees Gehring waren ver zorgd en gaf de tafels het AFC cachet. Tevens waren er 2 banners gefabriceerd met deze logo's die aan weerszijden van het spreekge stoelte waren opgesteld. Een speldtje met het nieuwe logo lag verpakt op tafel als cadeautje voor een ieder. De voorzitter hield een pakkende speech die is te lezen op de website. 'Vanaf het seizoen 1989-1990 is hij actief geworden voor AFC voor de elftalcommissie C, verantwoordelijk voor het senioren zaterdag voetbal. Dit jaar dus zijn 20-jarig jubileum in deze commissie!Toen hij als secretaris van deze commissie aantrad, registreerde de zater dagafdeling 3 elftallen. Anno 2009-2010 zijn dat er 14!! Zelf was hij jarenlang de stuwende kracht van het succesvolle AFC zat 2 en 3, voor welk team de derde helft ook een belangrijk onderdeel was. Thans speelt hij in AFC's veteranen 1, het voormalige AFC Cinque.' "Ik denk, maar laat ik niet overdrijven, dat er minimaal 150 heren op het Jaardiner aanwezig zijn, allemaal in smoking in een prachtige zaal in het hart van onze hoofdstad". "Wat, 150 man?" Er werd gelachen. "Ik verwacht dat er benoemingen zijn voor heren die net als wij veel voor de club betekenen. En het keurteam voltallig aanwezig is met trainers en begeleiding. Ja ja.... en de captain gaat zeker wat zeggen over de prestaties en zijn gevoel over de club...en dan zingen we het clublied uit volle borst. En dat allemaal zonder vrouwen zeker, die zitten in een andere zaal hè?". Het hield niet op. Iedereen lachte....een knal volgde en het 'back to the future gevoel werd realiteithet Jaardiner 2010 was een feit. De heren uit de vorige eeuw hadden het goed gezien. 170 man in het American. Onze burgemeester, dhr. Job Cohen, verblijdde ons inderdaad met een bezoek in de vroege uurtjes van de avond. Hij werd begeleid door voorzitter Machiel van der Woude en vice- voorzitter Ad Westerhof. Het Bestuur werd voorgesteld en de zaal werd aanschouwd. Dhr. Cohen zag de gasten in smoking binnenko men en was zichtbaar onder de indruk dat anno 2010 een herendiner op deze wijze nog wordt gevierd. Wij zijn dan ook trots op het feit dat dhr. Cohen de tijd heeft weten vrij te maken en ons is komen felicite ren met de verjaardag van de club. De laureaten werden onthuld. Een hoogtepunt van de avond. De mr. Henne Boskamp Nobelprijs werd uitgereikt aan André Wijnand. André kreeg zijn prijs om de volgende reden: 'Hij werd in 1977 lid van AFC en hij is 3e generatie AFC'er. Hij was keeper van de A-selectie in de periode van 1978 tot 1980 en was daarna vele jaren (onbezoldigd) keeperstrainer in de jaren van Cees Thomas en Peter van Essen. Van 2001 tot 2003 is hij lid geweest van de elftalcommissie A. Vervolgens is hij de laatste 4 jaren zeer actief voor onze club. Vanaf 2006 is hij voorzitter van de commissie Klas sieke Veteranen, waar hij als keeper meer dan 25 jaar voor heeft gespeeld. Vanaf 2008 is hij producent van de AFC-Persmap en redac tioneel medewerker van AFC-Thuis. Tenslotte is hij de producent en redacteur van niet minder dan 50 verschillende AFCoryfeeen in ons clubblad De Schakel.'

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 5