Bovendien kregen wij namens hun trouwste supporter een boek over handigd. Daarnaast kreeg AFC het witte shirt met een blauwe V erop, en het logo van C.E. Europa (de officiële vlag van Europa), uitgereikt. Ook het 100-jarig jubileumshirt werd ons overhandigt, waarna de voorzitter van C.E. Europa ons shirt met nummer twee kreeg over handigt, wat nog even tot commotie leidde omdat Pinto dacht dat hij een transfer naar C.E. Europa binnen had. Tot slot nog een toast op onze voornemens om in de toekomst samen te gaan werken om ons vervolgens te spoeden naar Carpe Diem Lounge Club. Aldaar was weer de voltallige selectie en begeleiding aanwezig om de avond tot een goed einde te brengen met een hapje en een drankje. We hebben daar, naar mening, erg lekker gegeten en de bediening was voortreffelijk. Natuurlijk was de sfeer top. Morgenochtend eerst naar Camp Nou en vervolgens een tour met de bus langs de culturele plekjes van Barcelona. Daarnaast 's middags een oefenwedstrijd tegen Swift. Ik ben benieuwd wat we daar op de mat kunnen leggen. Morgen weer meer... Groet Sjoerd Dag 3 Beste AFC-ers, Op het moment van schrijven zijn het alweer de laatste 24 uur van ons verblijf in Barcelona; wat gaat de tijd toch snel. Op onze derde dag begonnen met een stevig ontbijt, om vervolgens op weg te gaan naar Camp Nou, het stadion van F.C. Barcelona. Vanaf dat we de bocht omgingen en het stadion zagen, was ik nog weinig onder de indruk. Dit kwam omdat het stadion vanaf de buiten kant niet zo groot lijkt, doordat een deel van het stadion dieper ligt dan het entree. AFC in stadion Nou Camp, thuisbasis van FC Barcelona Bij binnenkomst kwamen we als eerste bij de zeer ruim kleedkamer van de 'gasten', die met een jacuzzi er wel erg chique uit zag; mis schien wel iets voor AFC als het budget het toelaat. Vervolgens door de spelerstunnel richting het veld, waar we helaas doch begrijpelijk niet op mochten, alwaar je wel heel erg onder de indruk raakt. Een verdieping hoger zagen we Peter Post nog even in een stoeltje dromen: "Wat zou het toch fantastisch zijn om voor deze club hier te mogen spelen!" Waarop Herr Raymond von Emmerich zei: "Hee Peter, je bent nog jong, misschien haal je het nog wel." Daarna zijn we nog een paar ringen omhoog gegaan om even te zien vanwaar Jack van Gelder zijn commentaar mag geven. We kunnen u 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 in ieder geval wel melden dat hij voor goed zicht maar beter een telelens mee kan nemen. Tot slot nog langs de persruimte en enkele historisch ruimten, alwaar spelers als Ronaldo, Rivaldo, Kluivert en nog vele anderen op beeld te zien met fantastische goals. Uiteindelijk door het indrukwekkende stadion en de geweldige histo rie iets te laat aangekomen bij de bus om kort bij het hotel langs te gaan. Vandaar richting het kunstgrasveld om tegen Swift te spelen. Onze eerste oefenwedstrijd van het jaar, met wat spierpijn in de benen van gisteren, begon wat rommelig. Na een kwartier kwamen we toch wat beter in het spel en volgde al snel een paar opgelegde kansen. Ongeveer vijf minuten voor rust wisten we toch nog het net te vinden, zij het met dank aan de muur van Swift, die de vrije trap van Magid Jansen van richting veranderde. Na rust bijna een nieuw elftal bij AFC in het veld. Al gauw wist Sergio Parris op snelheid in schietpositie te komen, om vervolgens met links hard de bal in de dak van het doel te pegelen. Bij 2-0 bleef het ondanks de snelle uitbraken over de flanken van Sergio en Darryl. Na het eindsignaal hebben we nog lekker van de warme zon genoten om daarna onze welverdiende rust te benutten. Enkele zochten het bed op, anderen gingen richting de Ramblas en sommigen wilden rustig even kaarten. Voor onze laatste gezamenlijke avond in Barcelona vertrokken we richting een restaurant in het centrum van de stad, alwaar een gehele ruimte ons ter beschikking stond. Een perfecte plek voor de welbe kende speeches voor de 'Silver Spoon'. Dit jaar veel nieuwelingen, waardoor er gedrongen werd om als eerste aan de beurt te zijn. Enkele mooie, grappige, maar ook emotionele verhalen gingen over de tafel. Voor de komende jaren memorabele speeches kwamen uit het hart van Sergio, Lützen en Tatchary. De terechte winnaar bleek uiteinde lijk Sergio te zijn. Sergio Parris ontvangt de Silver Spoon Na het lekkere eten, even een korte stop in het hotel om ons vervol gens met zijn allen, op Lützen na, richting Club Opium te begeven, waar we met een VIP-arrangement onze laatste avond tot een mooi einde konden brengen. Voor onze laatste dag staat een strandloop op het programma. Ver volgens in de middag nog wat vrije tijd en uitrusten om vanavond rond achten met KLM terug te vliegen richting Amsterdam. Verwach te aankomsttijd 22:00 uur. Wat zou het toch fantastisch zijn als daar een warm onthaal op ons zou wachten. Morgen nog een update van onze laatste dag. Schaats ze, Sjoerd Jens 14

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 14