Kerstdiner C junioren Zondag 1 AFC A-selectie in Barcelona 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 Jan Vertonghen als mystery guest bij C-junioren kerstdiner Ineens zag het clubgebouw er heel anders uit. Het traditionele C-junioren kerstdiner zorgde zoals ieder jaar voor een aparte sfeer. Schitterend gedekte tafels, de trainers en leiders in pak en ook de spelers in veel nettere kleding dan normaal gesproken wordt aangetrokken als je naar AFC gaat. Naast het prima drie-gangen menu was er ook nogal wat te beleven. En te winnen. Een cabaretier - met banjo - zong teksten waar zelfs bekende AFC-ers in voorkwamen, de trainers en leiders zongen dapper mee en dan was er nog de mystery guest. Al ver voordat die aanwezig was werd er gegokt op wie het was. Aanwijzingen en een enkele vraag aan de mysterieuze gast moesten de oplossing geven. Dat hij 22 jaar was en twee broers had hielp nog niet echt, maar met de hint dat hij door Henk ten Cate bij de A- selectie was gehaald, werd het voor veel teams al duidelijker. Bege leid door een spontaan gejuich trad Ajax verdediger Jan Vertonghen vanachter het scherm in de openbaarheid. Een enkele AFC-speler stelde op het podium nog een vraag aan Jan en daarbij gaf hij aan dat hij het erg naar zijn zin heeft bij Ajax en dus denkt nog niet snel te vertrekken. Dat laatste werd onder luid applaus aangehoord. Nog een nagerechtje als afsluiting en het traditionele kerstdiner 2009 zat er weer op. En voor de volledigheid: de prijs voor de quizwinnaar kwam bij de tafel van de Zondag Cl terecht en de jaarlijkse prijs voor de best geklede speler was na een unanieme stemming voor Sefa Izmir van de zaterdag Cl. Wiebe Westerhof (eerder geplaatst op 17-12-2009 op AFC website) Dag 1 Goedemorgen AFC-ers... Even een update wat betreft onze vorderingen op ons trainingskamp in (LET OP!) Barcelona. Zoals afgesproken was bijna iedereen gisteren (donderdag 7 januari) om 11:30 uur op Schiphol in de vertrekhal. Natuurlijk waren er enke le spelers, zoals eigenlijk elk jaar, die zich vergisten in de planning om op tijd te komen. Echter, dit jaar konden ze met een redelijk ex cuus, auto-ongeluk op de A4 (hoewel dat weer in deze periode te verwachten valt) en dus file, alsnog mee op vlucht KL1673 Amster dam - Barcelona van 13.40 uur. Uiteindelijk kwamen we met een 'turbulente' landing en een kwartier vertraging aan op het vliegveld van Barcelona, El Prat de Llobregat, alwaar Rutger Hoorn (oud-AFC'er) ons stond op te wachten om ons soepeitjes door ons trainingsweekend te gaan leiden. Tot nu toe lukt dat prima, want de bus naar het hotel Icaria stond al warmgedraaid op ons te wachten en in het hotel waren we allen binnen tien minuten ingechecked. Des avonds verzamelden we om 18:45 uur in de hal van het hotel om ongeveer 250 meter te lopen naar een restaurant (Porto del Mar) waar een aparte ruimte voor ons was om rustig een goede basis te leggen voor de rest van de avond. Aan het eind van de avond vond het tradi tionele 'lepelspel' plaats waar Sa'id, de onverslaanbare, Moumane het op mocht nemen tegen onze nieuwkomer Mike, de harde, Ruijter. Zoals eigenlijk elk jaar, zoals ik twee jaar geleden, moest de jonge ling/nieuwkomer het uiteindelijk opgeven. Terug in het hotel kwam iedereen nog even samen in de chique bar om nog een afsluitend drankje te nemen. Tot nu toe is duidelijk te merken dat wij, AFC, een uitzonderlijke groep hebben. Het groepsgevoel komt hier echt naar boven: eigenlijk allemaal vrienden hier. Fantastisch dat AFC dit voor ons mogelijk heeft gemaakt. p.s. Vandaag staat op het programma: een dubbele training, waarin onder andere Frank wat loopwerk voor ons in petto heeft; en natuur lijk is er voor ons een mooie eetgelegenheid gevonden. Morgen meer groet, Sjoerd Jens Dag 2 Goedemiddag vanuit Barcelona, Vanmorgen om 9 uur een gezamenlijk ontbijt (in tenue) gehad, ieder een was mooi op tijd, dus helaas geen boetes voor de pot. Daarna direct met de bus vertrokken naar een kunstgrasveld, direct aan de kust, op ongeveer drie kilometer van het hotel. Zoals gebruikelijk bij een eerste training in het nieuwe kalenderjaar wat loopwerk (waarbij Tilmans ons bewust of onbewust nog wat extra heen en weer liet lopen) en passen/trappen. Tot slot nog 2x een kwar tier partijtje op het hele veld. Wat opviel hierbij was dat niet iedereen, of eigenlijk iedereen niet, scherp was, wat leidde tot veel kansen en weinig doelpunten. Goed om te zien was dat iedereen fit begint te worden: Benjamin en Tatcha- ry (nog wel wat pijnklachten)stonden vertrouwd weer als back en Bobby was alweer hevig bezig met passen en trappen met zijn gipsen armpje. Daarna hebben de meesten even uitgerust op bed en een lunch ge haald bij de plaatselijke supermarkt aan de overkant van het hotel. Vervolgens op naar de tweede training en zoals verwacht had Frank zijn stopwatch weer mee. Ik denk dat Robert en Mendel blij zijn dat ze dit niet meer hoeven te doen. Zoals Laurens Samsom al tijdens de rondjes even Mendels quote citeerde: "Huhh, ik zit toch niet op atle tiek?" Na deze inspanning hebben we nog op Raymon en Kerwin mogen afronden om tot slot nog sit-ups en push-ups te doen. Tot zover onze trainingsarbeid. De spelersgroep kreeg rust tot half negen, maar vier man (Benjamin, Bobby, Lützen en ik) waren door het bestuur nog gevraagd om mee te gaan naar de uitwisseling van de voetbalshirts, beide met een V erin, bij voetbalclub C. E. Europa, de derde club van Barcelona welke is opgericht in 1907. Na een korte rondleiding op het complex en stadion, goed genoeg voor 7.000 man, ging het over naar het officiële gedeelte. Hierbij sprak de Nederlandse voorzitter van C.E. Europa mooie worden over hun clubhistorie en de wens uit om samen met AFC toernooien te spelen met jeugd en senioren, zowel in Amsterdam als hier in Bar celona. TOSHII Guillaume de Bode, voorzitter van CE Europa, overhandigt het club vaantje aan onze vice-voorzitter Ad Westerhof

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 13