21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 hier prima zitten. En voor ons mag het zo blijven. Met een fantasti sche accommodatie, drie kunstgrasvelden en een mooi hoofdveld met alles erop en eraan. Als u om u heen kijkt ziet het er fantastisch uit. Als gezegd een mooi onderhandelingsresultaat tussen resultaaten dat vonden wij ook. Maar over de invulling of beter gezegd de uitvoering mag ook wel eens wat gezegd worden. Nadat de besluiten waren genomen brak de uitvoeringsfase aan en uit het bestuur is e.e.a. gecoördineerd door Kees Gehring op dagelijkse basis, U kent hem. Kees heeft oog voor details. Dat is terug te zien. Het resultaat mag er dan ook zijn. Even hebben wij overwogen een veld naar hem te noemen en inderdaad het zijn er drie geworden De KG velden. Daarnaast is Kees Gehring op alle fronten prominent aanwezig binnen de club en als secretaris onmisbaar. Chapeau Kees!! Is er dan niets te verbeteren aan de accommodatie. Ja zeker. Het clubgebouw is verouderd en wij hebben een gematigde sanitaire voorziening en te weinig kleedkamers. Geen commissie kamers, geen sponsor ruimte, en geen behoorlijke bestuurskamer. Onlangs heeft het bestuur besloten deze situatie aan te pakken. Ondanks de logische gedachte te wachten op de Gemeente of een definitieve oplossing Want hoelang moet je wachten. Wij vinden het genoeg geweest. Wij vinden het belangrijk om een sterk signaal af te geven en tegelijkertijd de nijpende situatie aan te pakken. AFC krijgt geen enkele subsidie Ook is AFC geen rijke club Dat misverstand wordt voortdurend opgeroepen in de pers "de rijke club uit Zuid Nogal stigmatiserend. Ja, rijk aan traditie, rijk aan cultuur, rijk aan samenhang, rijk aan vriendschappen en rijk aan toekomst. Financieel gezond, maar niet meer dan dat. Overigens vinden wij dat meer dan in orde. Onze relatie met de pers is wisselend. Echt last hebben wij er niet van maar het stoort dat de pers niet zo enthousiast over ons is als wij zelf. De kinne sinne, de afgunst is soms vervelend. Een van de doelen in 2010 is om die relatie wat beter te krijgen. 2010 het Jaar van de TOPklasse. AFC is altijd tegen de Topklasse geweest. Wij zien niet in wat dit gaat toevoegen. Onze argumenten en die van al onze medestanders - het overgrote deel van de hoofdklas sers die het uiteindelijk aangaat - zijn dus niet gehonoreerd. Het gaat dus door. Een TOPklasse voor de zaterdag en een voor de zondag. Appingedam uit - brood mee. AFC wil wel het hoogst haalbare op amateur niveau dus hoewel wij tegen zijn, willen wij ons toch kwalificeren en wij zijn aardig op weg onder leiding van bestuurslid Bob Duis met zijn commissie Topama- teurs. Met een schitterende selectie en een prima begeleiding zijn de resultaten tot nu toe om te smullen. Ik zou zeggen doorgaan op deze weg en wie weet eindigen we wel met witte badjassen op het veld. Onze trainer Cor ten Bosch heeft al een prijs te pakken De beste trainer volgens RTV Noord Holland. Maar dat wisten wij al, want daarom zit ie bij ons. Cor heeft trouwens vrij behoorlijke voorgangers bij AFC. Ik noem een Pim vd Meent, een Rob Bianchi een Hennie Schipper Maar ook Stanley Menzo en Ton du Chatinier doen het bijzonder aardig. Kennelijk leiden wij niet alleen op voor de Vetera nen. Bij de meeste van deze trainers of eigenlijk allemaal is Henk Bijlsma leider geweest, dus je zou kunnen zeggen dat het daaraan ligt. Volgens Henk in ieder geval wel. Midden deze week gaat de selectie naar Barcelona voor de winterstage. Veel succes mannen. Om de TOPklasse ook financieel organisatorisch aan te kunnen is destijds de Stichting Keep Smiling opgericht. Deze Stichting is in het leven geroepen om de spelers van onze selectie te kunnen facilite- ren. Als na februari aanstaande bekend wordt hoe de KNVB een en ander heeft ingericht zullen wij ook aanpassingen doorvoeren. Wordt vervolgd. En dan is er natuurlijk ook altijd het onderwerp shirtreclame. Tja, zomaar op een maandag morgen lezen we dat er wellicht moge lijkheden zijn bij AFC. Een overijverige journalist die iets dacht te hebben begrepen. Even voor alle duidelijkheid. Ons shirt is heel belangrijk en niet alleen voor ons. Ik zal u een voorbeeld geven. Op onze Barcelona trip zijn wij uitgenodigd door de derde en oudste club in Barcelona - Club Europa. Die een shirt met een V hebben. Tijdens ons bezoek zullen wij hun, op hun verzoek, ons shirt aanbieden voor hun unieke verzameling shirts met een V uit de hele wereld. Omdat ons shirt belangrijk is, zal het bestuur niet lichtvaardig besluiten shirt reclame toe te staan. Tenslotte zijn wij de enige club in de bovenkant van het amateurvoetbal zonder shirtreclame. U kunt er verzekerd van zijn, dat snackbar Het Hoekje of Slagerij De Dikke Darm bij dit bestuur nooit zullen kwalificeren. Voor Uw informatie: eerdere voorzichtige pogingen om shirtreclame bij AFC op het AFC shirt te krijgen zijn gestrand doordat enkele bestaande AFC vriendelijke bedrijven het aanbod matchte onder de conditie dat er geen shirtreclame zou worden ingevoerd. Dat is dan maar duidelijk. 2009 was ook het jaar van de indiensttreding van Hennie Kottman als verenigingsmanager. Hennie doet samen met Theo Jansen en Yvonne Steeman de administratie. Pim van de Meent, onze sportparkmanager, samen met zijn crew en Frans Ris met zijn horeca team, zijn allen iedere dag te vinden op ons sportpark bezig om alles in goede banen te leiden. Chapeau!! Besturen is een hobby. Veel leuker dan je denkt als je eraan begint. Het kost weliswaar veel tijd maar geeft des te meer. Dezelfde Jeroen Smit van het boek De Prooi heeft het in dit verband over psychisch inkomen. Vrijwilligers werk geeft dus psychisch inkomen. Met andere woorden het is dus waar. Die bestuurders doen het voor zichzelf. Maar nu weet u waarom. Het bestuur vergadert wekelijks over allerlei onderwerpen. De man die al enkele jaren ordening in een driegende chaos houdt, is tweede secretaris Ruud Mantel. Niet de meest spectaculaire taak, maar wel bijzonder belangrijk, omdat zo doende het verleden, het heden en de toekomst ook schriftelijk ver bonden zijn. Ruud, dank daarvoor. 2010 Het jaar dat AFC haar 115 jarig bestaan viert. 18 januari 2010 is het zover. Het 115 jarig bestaan wordt met het heel veel activiteiten ingekleurd. Op het Jaardiner zal dit worden bekend gemaakt. Een primeur wil ik u niet onthouden, omdat ik daar zelf bij betrokken ben. Het AFC vissen. Ja,.Dat is heel serieus. Een grootst visevenement bestaande uit twee delen. Het eerste deel een viswedstrijd in Neder land, en het tweede deel, bij voldoende belangstelling een vervolg in Noorwegen.En u raadt het al - de winnaar van het eerste deel gaat mee naar Noorwegen.En dit alles onder het motto: AFC-ers kom je overal tegen. Ieder jaar houdt de voorzitter een Nieuwjaarsspeech en zegt dan vaak wat over zijn bestuursleden Dit jaar is hij er dus niet en deze unieke kans laat ik dan ook niet voorbij gaan. Met Machiel van de Woude heeft AFC een prima voorzitter en een gentleman vertegenwoordiger bij alle instanties waar wij mee te ma ken hebben. Ik vond dat dat ook maar eens gezegd moet worden. En dan ten slotte: voor al die mensen die willen begrijpen hoe AFC in elkaar zit. Geef ik u een beeld in willekeurige volgorde van allerlei clubjes die je hier kunt tegenkomen: Ik noem de zaterdagmiddag toeschouwers- fans, de biljartclub, de training van het eerste kijkers, de in het club huis spelletjes spelers, de snel eetgroepjes, 's avonds voor een verga dering, de anders betrokkenen, de dames van de spelers, de ouders, de kinderen de AFC website gangers, heren heren, de vijfde colonne olv de zelf uitgeroepen voorzitter, de woensdagmiddag training toeschouwers, de club van 8, de toeschouwers van het eerste elftal, de commissie vergaderaars, twee voor twaalf, de stieren club, de overdag koffie en bijpraat ploeg, de zilveren ploeg, de administratie koffie drink ploeg, de radio kamer bezoekers. De bridgeclub, en daarnaast de spelers, begeleiders en fans van alle afzonderlijke elftallen. Voor al die clubjes heb je ook wel zoveel leden nodig. Kortom, de club leeft! Ik sluit af. Ik wens u namens het AFC bestuur een gezond, sportief en een mooi 2010 met voldoende humor om het leuk te houden. Ik wens AFC dat onze dromen het waard blijven gedroomd te worden en onze vriendschappen zich verdichten. Met u allen zie de toekomst vol vertrouwen tegemoet. (eerder geplaatst op 4-1-2010 op AFC website

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 10