AFC is winterkampioen en er rest nog een wedstrijd op 20 december a.s. We zien elkaar dan weer op de dijk en als deze wedstrijd afgekeurd wordt dan rest mij vanaf deze plaats een ieder die AFC een warm hart toedraagt een mooie kerst toe te wensen en een goede jaarwisseling. Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Bertjan Wijers, Peter Post, Mike Ruijter, Sjoerd Jens, Willem Scheerens, Lutzen Brink, Magid Jansen, Chelton Linger, Steve Kenepa, Invallers: Laurens Samsom, Wout Meulemans, Daryl van Mieghem Foto's van deze wedstrijd (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum 6 december 2009: FC Omniworld - AFC 0 - 4 Kameroen, Japan en Denemarken. Leuke loting, maar best zwaar volgens de kenners. Ja, hè hè....wereldkampioenschap voetbal, de beste of bijna beste 32 landen van de wereld. Waren er bijna 33 ge weest. Ierland had aangevraagd bij de FiFa of ze ook mee mochten loten en er bijna een poule van 5 was geweest. Fleeft de FiFa terecht afgewe zen. Kan een mooi WK worden, met de eerste wedstrijd op maandag 14 juni om 13.30 uur....mooie tijd, 13.30 uur op maandag, vriendelijk voor ons werkende volk en de kinderen op school. Snap dat niet, is maar een uurtje verschil met Zuid Afrika, dus kan je toch gewoon begin van de avond spelen? Of is het 's avonds te gevaarlijk in Zuid Afrika? Dan moet je daar geen WK organiseren. Maar zal wel wat anders zijn, horen het wel. ver ergeren gesproken, die Molly van RTVNF1, wat een drama die man, zo snel mogelijk Ton Ojers terug op de buis. Man met voetbal verstand, spreekt de taal van de spelers, heeft humor en durft af en toe te zeggen waar het op staat. Als ik de poll op onze website over Molly bekijk, vindt 82% het onzinnig en dom en zegt weg ermee, 9% vindt het aardig en eveneens 9% een verrijking. Ik ben dus niet de enige van de 360 respondenten, die zich ergert. Ronald Koeman weg bij AZ, goed besluit? Nee, denk het niet, AZ heeft afgelopen seizoen gewoon met van Gaal de laatste 3 goede jaren gehad en blijkbaar is van Gaal echt een topcoach, want AZ kan weer een jaar of 25 wachten voordat ze weer in aanmerking gaan komen voor het kampioenschap van Nederland. AZ gaat het moeilijk krijgen de komende jaren. Blijkbaar hebben de spelers een coach nodig van het kaliber schoolmeester, want Koeman geeft de spelers wat meer ruimte en dat kunnen ze niet aan. Hedendaagse mentaliteit. Ton du Chatenier doet het goed. Wint van Ajax en staat knap in de top van het Nederlandse topvoetbal. Is Ton een goede trainer? Ton is een mensenmens en weet goed in te spelen op wat spelers willen horen, dus een goede hedendaagse trainer. Gun hem dat succes. Dan AFC. En hoe is het met onze mannen? 3 Weken geleden laatste wedstrijd op het kunstgras met een wat gelukkige overwinning tegen het laag geklasseerde Tonegido. Kunstgras ligt ons wel. Vandaag naar Omni world, ligt ons ook wel, meestal redelijke resultaten in Almere. Het weer zat niet echt mee en de A2-A6 was dan ook één grote waterpar tij. Blijft een wat "unheimisch" sfeertje in de Flevopolder. Behoorlijk stadion met een plukje toeschouwers hier en daar waar door het er niet echt gezellig kan worden. Onze trainer Cor ten Bosch had er vertrouwen in. Ik sprak hem afgelopen week en hij was zeer optimistisch. Omniworld zit in een goede "flow", winnen 4 van de laatste 5 wedstrijden en is volgens de andere ploegen en moeilijk bespeelbare ploeg. Dus, vroeg storen, middenveld goed bezetten en hopen op een vroege goal zodat ze moeten komen. Cor heeft de gave om een wedstrijd te lezen zoals een golfspeler zijn put moet lezen om de bal in de hole te slaan. Het lijkt makkelijk, maar doe het maar eens. Zo ook als trainer maak je bepaalde keuzes en soms pakken die goed uit en soms niet. Bij een goede trainer pakt het meestal goed uit, dat maakt het verschil. Een goed blok achterin, een voetballend middenveld met de neus naar voren en een diepe spits die door de middenvelders direct wordt gesteund zodra er offensief wordt gespeeld. We moesten nog een plekje zoeken, waardoor je de keus had tussen overdekte staan- of zittribune. Een aantal koos om achter de goal te 16 december 2009 88e jaargang nr. 5 gaan zitten, maar het was in de 2e minuut al staan geblazen. De bal werd, dachten wij door Maurice...sorry, door Sjoerd Jens ingespeeld op Kenepa die de bal aannam en doordat hij direct op snelheid lag de Omniworld keeper kansloos liet, 0-1. Eigenlijk was de wedstrijd achteraf al een beetje gespeeld. Omniworld moest komen en was een aantal maal gevaarlijk, maar dan kwam je het kobalt blauwe monster Raymon van Emmerik tegen die zeer zeker de 1-1 prachtig achterwaarts uit de doelmond kegelde. Nee, het was AFC dat voetbalde en zeer zeker over links liepen de aanvallen vloeiend. Lutzen Brink was voornamelijk de man die de openingen zocht en vond aan de linkerkant, waar Said Moumane en Magid Jansen voor gevaar zorgde. Op rechts leek dat er wat onderbe zetting was, maar Omniworld kon niet de ruimte vinden om gevaarlijk te worden. Het was een lange hoge bal van achteruit die Kenepa prachtig aannam en de keep omspeelde. Achter de goal leek het op een makkelijk gegeven strafschop, maar 's avonds op de tv kon je duidelijk zien dat het een overtreding was. Jansen achter de bal, 0-2. De 2e helft was er geen keus. Of je stond achter de goal in een bus hokje of de staantribune ter hoogte van de 20 meterlijn van de tegen stander. Het werd 0-3 door Scheerens die zelf de actie creëerde en laag de bal binnen schoof. Toch wil ik er nog iemand uithalen. Onze Raymon keepte weer als vanouds. Alles was vandaag voor hem en een 1-3 en zelfs een 2-3 hingen een beetje in de lucht. Eerst pakte hij een prachtige bal die hij mooi wegtikte, maar het hoogtepunt was wel de geweldig genomen vrije trap van Omniworld die hij meesterlijk al vliegend door de lucht over de lat tikte. Was echt een fantastische redding van onze sluitpost en dan ook onbegrijpelijk dat die redding niet was te zien bij RTV NH, dat maakt voetbal namelijk zo mooi, dit soort acties. De 0-4 stift door Kenepa op een splijtende pass van Mike Ruijter was het slotakkoord van de wedstrijd. Tenminste, de leiding van Omniworld was de hele tweede helft aan het mekkeren tegen de scheids en vroegen continue om gele en zelfs rode kaarten om niets. De trainer werd nog weggestuurd omdat hij de assistent-scheidsrechter iets had toegeroepen, beetje jammer einde, maar neemt niet weg dat AFC een geweldige middag kende en als team een prima prestatie heeft neergelegd. 0-4 in Almere, gebeurt niet vaak. Groot compliment aan het gehele team, staf en begeleiding en elftalcommissie die dit jaar o.l.v. Bob Duis prima werk afleveren. Volgende week HBS thuis die twee punten liet liggen en 20 december thuis tegen Feyenoord, inhaalwedstrijd. Beide wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Hoe staan we er om 15.45 uur op de 20e voor? Ik ben zeer positief, de ploeg en begeleiding stralen spelvreugde uit en daar gaat het om. Die spelvreugde zie je niet bij AZ, een trainer met zijn begeleiding moe ten scherp zijn en blijven, dan volgen de resultaten vanzelf. Trainers moet je de tijd geven, heeft met beleid te maken, zie van Gaal bij AZ. Trainers, het zijn net mensen....Tot volgende week thuis tegen onze vrienden "achter de duinen" Ronald Koster Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Bertjan Wijers, Peter Post, Mike Ruijter, Sjoerd Jens, Willem Scheerens, Lutzen Brink, Magid Jansen, Chelton Linger, Steve Kenepa, Invallers: Daryl van Mieghem, Wout Meulemans. Foto's van deze wedstrijd (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum 15 november 2009: Tonegido - AFC 1-3 Op verzoek van Bob Duis, alweer mijn tweede verslag van het sei zoen. Aan de eerste keer bewaar ik goede herinneringen: Westlandia - AFC, 6 september, openingswedstrijd tegen de kampioen van vorig seizoen, uitslag 0-4. Nu opnieuw richting Den Haag en opnieuw kunstgras (daarover later meer), maar verder houden alle vergelijkingen op. 8

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 8