The Reds avond Prijswinnaars Vrienden Biljart Club Medische commissie De kleur is rood, met een zwarte VU 16 december 2009 88e jaargang nr. 5 Op 26 november organiseerde de supportersclub The Reds een thema avond met als onderwerp: "Zijn elektronische hulpmiddelen voor de scheidsrechter een bittere noodzaak?" Het was een bijzonder geslaagde avond. Een geweldig panel met oud scheidsrechters en kenners van NOS studio sport en RTVNH. Er werd bijna twee uur uitvoerig gediscussieerd over de voors en tegens. De avond begon om half negen met een introductie van voorzitter Lou Hekster, die wederom Tom Egbers kon aankondigen als presen tator. Via deze weg willen we Tom heel erg bedanken voor zijn inzet. Het panel bestond uit Mario van den Ende -ex internationale scheids rechter, Ton Ojers - voetbal analist pur sang, Bep Thomas - ex inter nationale scheidsrechter en Richard de Wilt - regisseur bij NOS Stu dio Sport De introductie van de panelleden werd ondersteund met prachtig beeldmateriaal uit de oude doos. Nadat iedereen achter de microfoon zijn standpunt had verdedigd werd er beeldmateriaal getoond van memorabele momenten die be trekking hebben op deze discussie. O.a. de handsbal van Tierry Henry kwam op het scherm. Tevens de bal via de lat in 1966 tijdens de WK finale. Holland ging naar het WK van 1974 maar werd geholpen door een fout van de scheidsrechter en ook deze beelden kwamen voorbij. Mooie beelden van een rugby wedstrijd tussen Engeland en Zuid Afrika waar de techinsche hulpmiddelen wel al zijn ingevoerd. Tot slot werd er vastgesteld dat hoogstwaarschijnlijk de techniek niet tegen te houden is en dat de meeste mensen verwachten dat dit stapje voor stapje zal worden ingevoerd. Bob Duis De Vrienden Biljart Club (VBC, opgericht 13 november 1941) hield op maandag 16 november 2009 haar jaarvergadering. Deze club die inmiddels is uitgegroeid tot 19 echte AFC-leden was ook dit jaar gul in de verdeling van haar prijzen. Erelid Guido Kiemeneij (95 jaar!) reikte de zilveren bekers uit met een sprankelende en rake speech voor iedere ontvanger. Rick de Boer behaalde het meeste aantal punten en eindigde boven aan de ranglijst net boven Charles Thomas. Chris Schroder behaalde de hoogste (12) serie. Guus Tenniglo mocht een beker ontvangen met het hoogste gemid delde. Peter v.d. Heydt kreeg tenslotte de 'aanmoedigingsprijs'. Na het traditionele 3-gangen diner werd tot in de late uurtjes nog het 3-ballen spel beoefend. v.l.n.r. Guus Tenniglo, Charles Thomas, Schroder, Rick de Boer Frans Juch Peter v.d. Heydt, Chris De coach van het Engelse Arsenal overweegt de KNVB aansprake lijk te stellen omdat zijn sterspeler Robin van Persie notabene tijdens een oefeninterland tegen Italië een ernstige enkelblessure opliep. Zondag j.l. werd onze middenvelder Magid Jansen door een H.B.S-er eveneens uit de wedstrijd geschopt, welke door onze Rood-Zwarten wel met 4-1 werd gewonnen. Bewust of onbewust? Wie zal het zeg gen, de medische dienst heeft daar jaarlijks toch handen vol aan. Ons enkelgewricht wordt gevormd door het onderste deel van zowel kuit als scheenbeen enerzijds en het sprongbeen anderzijds. Het geheel word omgeven door een sterk bandapparaat. Het is een gewricht, dat zeker als het om voetbal gaat, heel wat te verduren krijgt. Per jaar vinden er maar liefst 425.000 enkelverstuikingen plaats, waarvan 85.000 in het voetbal( info: Topzorg KNVB). Met alle gevolgen van dien. Het is daarom goed om een enkelletsel serieus te nemen, zowel in behandelen als in het voorkomen ervan. De verschijnselen zijn behalve het zelf voelen van het overmatig omzwikken vaak aan de buitenzijde ook pijn, zwelling en lokale drukpijn. De Eerste Hulp is behalve het stoppen van de activiteit, koelen met ijs of koud stromend water, daarnaast het aanbrengen van een drukverband en gedoceerde rust. Veelal kan na 24 uur weer wor den belast. Hoe eerder het normaal afwikkelen mogelijk is, hoe snel ler de functie zich weer hersteld. Laat bij enige twijfel altijd een foto maken. Veel enkelverstuikingen zijn herhalingen van een eerder verzwikken van dit gewricht en komen vaak voor als voetballers niet voldoende gerevalideerd zijn. In dat geval is de enkelbeheersing( de coördinatie) onvoldoende en zwikt de enkel in herhaling sneller. Goede oefentherapie is van belang. Deze therapie is er op gericht de balansbeheersing van de enkel te herstellen, pas dan kan de speler weer met de groep trainen of spelen. Naast individuele training van coördinatie, kracht en behoud van conditie, is het raadzaam de enkel nog zeker zes weken preventief te tapen of een brace te dragen( lees: stabiliseren). Het is een fabel dat door het dragen van een brace of taping tijdens het sporten de enkelbanden verder zouden verzwakken. Deze worden gedurende dagelijkse bezigheden doorgaans voldoende op peil gehouden, al kunnen extra versterkende oefeningen ter pre ventie van blessures nooit kwaad. Canadese onderzoekers concluderen dat de kleur ROOD alert maakt. Engelse clubs welke in het rode tenue spelen presteren volgens de historie veruit het beste. Dan is het geen toeval dat de huidige num mer 1 van de Hoofdklasse Amateurs, ons aller A.F.C. in het rood is gehuld!? 6

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 6