Wat weten we van Chabab? Dat ze een leuke ploeg hebben met aardi ge individuele spelers, maar dat het dit jaar nog niet loopt en dat ze ongelukkig zijn in het laatste kwart van de wedstrijd. Dat ene Dennis Purperhart er rondloopt als assistent- trainer/speler en dat hij met zijn 40 jaar in zijn 3e jeugd zit. Fitter dan ooit en zou zelfs in de basis beginnen mits hij niet werd geveld door een "Marokkaans" griepje, zoals hij zelf op TV grapte Dennis tegen zijn oude, huidige dup pie, best apart en het was dan ook jammer dat de trainer hem niet even speeltijd gunde, denk toch zijn laatste kans om op Goed Genoeg tegen "zijn" club aan te mogen treden. Was wel grappig dat mijn jongste hem voor de wedstrijd zag in Chabab pak en dit niet helemaal begreep en dat moest hij even uitleggen, toen zag je nog steeds de vraagtekens in zijn ogen. Het was gezellig druk en prima voetbalweer, een graad of 14/15 en de zon scheen recht boven het prachtige hoofdveld wat niet helemaal strak geschoren was, maar nat genoeg om de bal te laten lopen. De harde kern had zich in de zon geposteerd achter de vijandelijke goal en het mocht beginnen. Trainer Cor ten Bosch had wat "maatregelen" genomen na de laatste wedstrijden en vaste basisspelers zoals Wout Meulemans, Peter Post en Chelton Linger moesten vanaf de bank beginnen. Een trainer doet in dit soort situaties wat hij moet doen en daar maak je nooit vrienden mee, maar neem van mij aan, hij zou het ook liever anders zien. De eerste 20 minuten was het aftasten van beide ploegen en had voetballend misschien AFC wat overwicht, maar stond Chabab ge woon goed en het was dan ook in de 21e minuut een prachtige aanval waar Lutzen Brink na een prachtige aanname zijn lob door de laatste man van de doellijn gehaald zag worden. Het was leuk, vermakelijk, niet groots, maar in evenwicht. Toch waren de laatste 10 minuten voor Chabab en werd er veel gevoetbald in de "derde" zone en wist de linksbuiten met een prachtige voorzet het hoofd te vinden van Mourad El Hajjioui (3x woordwaarde) die uit de rug was gekropen van Mike Ruijter en op een werkelijk schitterende wijze tegendraads de bal achter Raymon van Emmerik wist te deponeren. 0-1 De actie van Sjoerd Jens die over rechts was doorgebroken en met een wreefstift de keeper kansloos liet helaas niet in de touwen, maar op binnenkant paal waardoor de bal tergend langzaam zich een weg het veld in wist te vinden Tijd voor Kibbezoep Het lekkere najaarszonnetje had plaats gemaakt voor nevelig kil herfstweer en de winterjassen stonden met kraag omhoog. Snel ge lijkmaken en dan erop en erover was het credo. Het eerste gebeurde, de vrije trap van Magid Jansen belande op de arm van de nummer 5 van Chabab. Ik heb het niet gezien, het was hands volgens velen, maar niemand had het gezien, behalve de scheids beter zo dan andersom. Magid schoot de bal onberispelijk in de 47e minuut achter de goede goalie van Chabab. 1-1. Erop was gebeurd, nu erover Nee, het zat er toch niet helemaal in, als ik zo op mijn aantekeningenblaadje kijk zie ik toch een licht overwicht aan kansjes voor Chabab, maar de grootste waren er voor Steve Kenapa, die de bal eerder had moeten schieten, maar niet uitkwam met zijn stappen en Lutzen Brink die oog in oog kwam te staan met de keep die mooi redde. Een rode kaart was er voor Dwight Gefferie die wat onbesuisd in kwam en met de geluiden van de tribune was de scheidsrechter onbe rispelijk en trok rood. Jammer, was wel een moeilijk moment omdat we juist bezig waren om door te drukken, moest je nu toch ook weer terugschakelen. Chabab had de laatste 10 minuten nog een aantal kansen en het schot op de buitenkant van de paal van Giorgio Berkleef was het slotak koord van de wedstrijd. Compliment voor Chabab, ze bleven voetballen en wisten af en toe mooi door het hart van de verdediging te snijden. Ze gaan absoluut punten pakken. Ook een compliment voor AFC, die ondanks dat het allemaal niet oogstrelend was, toch het gras opvraten en voor iedere bal wisten te vechten. AFC blijft eerste en is zelfs een punt uitgelopen op de con currentie waar Argon zich weer heeft geposteerd tussen de top ze komen er weer aan, de mannen uit Mijdrecht. 11 november 2009 88e jaargang nr. 4 Volgende week Tonegido uit, staan 1 punt boven Chabab, maar na de wedstrijd van vandaag weten we dat dat ook niets meer zegt. Ronald Koster Opstelling: Raymon van Emmerik, Bejamin Pinto, Said Moumane, Bert jan Weijers, Laurens Samsom, Steve Kenepa, Sjoerd Jens, Dwight Gejferie, Magid Jansen, Lutzen Brink, Mike Ruijter. Ingevallen: Peter Post, Chelton Linger en Sergio Parris. Foto's (Ton Post) van deze wedstrijd staan in ons AFC Fotoalbum 1 november 2009: Hollandia - AFC 3-1 Het is al jaar en dag gebruikelijk dat een verslag van ons Eerste op maandag op de website verschijnt. Van te voren wordt aan één van de 'vaste verslaggevers' gevraagd of hij zijn verhaal van de wedstrijd wil gaan schrijven en dit bij de web master wil inleveren. Ditmaal is het fout gegaan. Door een 'communicatiestoornis' is niemand gevraagd en dus ook geen verslag van één van hen. Maar uw webmaster heeft toch wel een goed beeld van de wedstrijd Hollandia - AFC gekregen door 'horen zeggen' van een aantal terug gekeerde AFC'ers en gelezen krantenartikelen. Zelf was hij niet aanwezig want hij was als scheidsrechter aangesteld bij de wedstrijd AFC B3 - Abcoude B2, die door AFC met 1-0 ge wonnen werd. Een ontzettend leuke wedstrijd waar voor iedere meter door beide partijen fel, maar sportief, gestreden werd. Het weer was verschrikkelijk: regen, regen en nog eens regen en daarbij nog een felle wind. Maar desondanks had de scheidsrechter een leuke middag. En als het in Amsterdam zo slecht weer was, kun je wel nagaan hoe het in Hoom langs de boorden van het IJsselmeer geweest moet zijn. Het verslag kan kort en bondig zijn: AFC werd op alle fronten afge troefd door Hollandia en de wedstrijd was snel beslist. Lees maar eens de verslagen op onze site 'amateumieuws' met de alleszeggende koppen 'IJzersterk Hollandia laat machteloos AFC kansloos' en 'Hollandia bijna briljant'. En de omslag van Metropool Sport ver meldt de tekst: 'AFC totaal de kluts kwijt'. Heren van onze A-selectie: 'dit kan helaas een keer gebeuren, maar het moet beslist bij die ene keer blijven'. Wij gaan nu alleen nog maar vooruit kijken naar de volgende wed strijden, te beginnen zondag thuis tegen FC Chabab. Een mooie gele genheid om alle AFC'ers en vooral de teleurgestelde supporters die de reis naar Hoom ondernomen hebben, te laten zien dat AFC 1 wel in staat is om goed te voetballen. Wij zijn de wedstrijden en de resultaten van de eerste zes ontmoetin gen niet vergeten. Hans Elias P.S. Ik heb zondagmiddag vrij genomen om met eigen ogen de we deropstanding van AFC te mogen aanschouwen. En stel mij a.u.b. niet teleur. Foto's (Ton Post) van deze wedstrijd staan in ons AFC Fotoalbum 18 oktober 2009: AFC - FC Hilversum 1 - 2 "vorm van de dag" Het seizoen is nog nooit zo goed begonnen. We hebben zes wedstrij den achter elkaar gewonnen en dan nu de eerste nederlaag. Voor mij is het allemaal nieuw. Mijn debuutjaar als commissaris TOPamateurs en als zodanig niet meer de vaste schrijver van de wedstrijdverslagen. Dit seizoen vragen we diverse clubgenoten om af en toe het verslag te schrijven en vandaag dan maar weer eens (in principe eenmalig) een keer zelf achter de PC. Een prima opstelling met louter prima spelers, ondanks veel gebles seerden. Van te voren wisten we dat we een grote groep hebben met veel kwaliteit. Vol goede moed de wei in en tegen Hilversum komen we eigenlijk altijd aan voetballen toe. Een leuke club met een prima selectie en altijd vooruit voetballend. Soms heb je wel eens zo'n dag dat het gewoon niet lekker loopt. In de Tour de France komen wielrenners de ene dag fluitend de Mont Ven- toux op om vervolgens een dag later "zware benen" te hebben.

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 8