In Memoriam IN MEMORIAM PAUL MEIJER AFC's "Bie"- zonderheden 11 november 2009 88e jaargang nr. 4 Opzeggingen: Henk Fakkeldij 5575, Roy Beukenkamp 9648, C.P.Th, van Wees 9682, J. Redan 8812, J.M. Snoek 9779. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 21 oktober 2009 op de jonge leeftijd van 56 jaar van de heer lid van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring Rijk Lam - secretaris Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 14 oktober 2009 op de leeftijd van 79 jaar van de heer 67 jaar lid van onze vereniging, AFC-Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Paul Meijer Op 14 oktober 2009 overleed op de leeftijd van 79 jaar na een lange en moedige strijd AFC-Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg Paul Meijer. Paul werd in 1942 als jongen van 12 jaar lid van AFC en al spoedig bleek dat hij een talentje was. Hij speelde in zijn jeugdjaren in alle topteams en werd daarom dan ook bij zijn overgang naar de senioren meteen toegevoegd aan de toenmalige selectie van het eerste elftal. Gedurende de vijftiger jaren was Paul een vaste keuze van ons vlag genschip en AFC speelde toen in de 2e klasse. In 1961 werd ons le elftal kampioen in de 2e klasse en promoveerde na 40 jaar naar de le klasse. Paul was één van de spelers van dit kam pioensteam. In het Honderdjarenboek (uitgegeven in 1995 bij het 100 jarig jubile um) is een foto opgenomen van dit kampioenselftal, dat op 22 mei 1961 de beslissende wedstrijd tegen Celeritudo met 3-1 won. Nadat Paul zijn voetballen in de topelftallen had beëindigd ging hij bij de klassieke Veteranen spelen, in welk team hij een zeer lange reeks van jaren heeft gespeeld. Paul was na het stoppen met het voet ballen nog een aantal jaren de organisator van de derde helft bij de thuiswedstrijden van het Veteranenteam. Daarnaast werd hij lid van de toenmalige Elftalcommissie A (in die jaren belast met de opstellingen van de KNVB-elftallen), in welke commissie hij samen werkte met onze overleden leden Cor Kerker, Ton van der Valk en Jaap van Nek. Paul was een trouw bezoeker van het jaardiner op 18 januari en van de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg op de eerste vrijdag in november. Uit al die jaren bewaren vele oudere leden van onze AFC zeer aan gename en leuke herinneringen aan Paul. Ook was hij een groot aantal jaren actief als cricketer. Voor ACC 1 speelde hij 5 seizoenen van 1953 t/m 1957 en scoorde 390 runs in 27 innings. Voor ACC 2 speelde hij van 1947 t/m 1959 en scoorde 416 runs in 31 innings. Daarna was Paul ook hier betrokken bij het Vete- ranencricket en ook hier was hij de organisator van het gezellig sa menzijn na afloop van de wedstrijd. De overleden Rob Dukker en Jacques Diepeveen waren samen met Paul de gangmakers. Bij de cricketclub bewaren ook vele oudere leden aangename herinneringen aan Paul. Na het overlijden van zijn lieve Wies (wie herinnert haar niet haar rol in de jubileummusical in 1995), nu ruim 10 jaar geleden, ontmoette hij een aantal jaren geleden Donny (een pleegdochter van ons overle den lid Ton van der Ven) en samen hebben zij nog een aantal geluk kige jaren doorgebracht. Samen werden er vele voetbalwedstrijden en cricketwedstrijden bezocht. Samen vakantietrips doorgebracht en werd er genoten van de vriendschappen, die in de lange reeks van jaren bij AFC en ACC waren ontstaan. Onze bewondering gaat dan ook uit naar Donnie, die Paul in de herfstjaren van zijn leven, toen hij ernstig ziek werd, zo geweldig heeft verzorgd en bijgestaan. Op de rouwcirculaire was een gedicht opgenomen met de volgende tekst: Herinner mij, maar niet in sombere dagen. Herinner mij in stralende zon hoe ik was, toen ik alles nog kon." Lieve familie de AFC en de ACC zullen jullie Paul herinneren in stralende zon en nog veel zal zijn naam genoemd worden bij de ver halen uit het verleden van onze beide sportclubs. Wij wensen jullie als familie alle sterkte om zijn overlijden te kunnen verwerken. Paul namens je sportvrienden onze dank voor de ondervonden vriend schap. Johan de Bie Vrijdag 6 november jl. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Leden van de Zilveren Ploeg plaats. Als nieuwe leden van de Zilve ren Ploeg werden geïnstalleerd: Ruud Mantel, Rob Ruis, Theo van Seggelen, Henk Steinvoorte en Charles Thomas. Door onze pachter Frans Ris en zijn medewerkers werd een prima maaltijd geserveerd en mag de avond weer zeer geslaagd worden genoemd. Het was jam mer dat er door de heersende griep op het laatste moment nog al wat afschrijvingen waren. Mijn dank als voorzitter van de Zilveren Ploeg gaat uit naar mijn medecommissieleden Hans Honsdrecht en Hans de Wijs voor de door hen, zoals reeds zo vele jaren, verrichte activi teiten bij de voorbereiding en op deze avond. Leden van de Zilveren Ploeg noteer reeds nu de datum van 5 november 2010 in uw agenda .De genomen foto op vrijdag 6 november jl. was nog niet beschik baar. Zilveren Ploeger Tom Swart kon om gezondheidsproblemen (nier dialyse) niet aanwezig zijn. Op korte termijn komt een nieuwe nier beschikbaar en dan zal hij zeer gaarne, zoals van ouds, weer aanwezig zijn bij de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem beterschap en snel tot ziens op Goed Genoeg. Ook Zilveren Ploeger Piet Vaal kon door gezondheidsproblemen jammer genoeg niet aanwezig zijn. Via zijn echtgenote Truus laat hij al zijn AFC-vrienden hartelijk groeten. AFC-Ridder Pierre Eskes bereikte op 1 november jl. de leeftijd van 85 jaar. Pierre volgt vanaf de zijlijn de verrichtingen van onze AFC. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gezonde en gelukki ge jaren samen met zijn echtgenote Edda. In de sportbijdrage van Het Parool stond een artikel met als kop De ballotagecommissie is terug", geschreven door de journalist Wesley Meijer. Ondergetekende vertelt in dit artikel iets over de geschiedenis van de vroegere Enquêtecommissie toen het kandidaat-lid thuis werd bezocht en van welke commissie hij lid was. Erelid Ger van Caspel wordt in zijn functie als voorzitter van de huidige Kennismakings- 4

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 4