De Jonge AFC'ers ■I St. Nicolaas/Pepernotentoernooi 2009 op 2 december Pepernotentoernooi bij AFC voor alle F-pupillen en Champions League World Cup spelers De evenementencommissie van AFC heeft een brief van Sinterklaas gekregen. De Sint heeft op 2 december misschien ook even tijd om ons clubhuis te bezoeken. Dat zou het pepernotentoernooi natuur lijk compleet maken! Wanneer: woensdag 2 december Hoe laat: van 14:00 uur tot 16:00/16:30 uur Let op: er is eerst een voetbaltoernooi, dus alle kinderen komen ge woon in AFC tenue De normale trainingen op woensdag voor de F-jes en CL &WC ver vallen hiermee op 2 december. De evenementencommissie KNVB website verplaatst Alle KNVB amateurwedstrijden zijn per 2 november ver plaatst van KNVB.nl naar Voetbal.nl. Voetbal.nl is het nieuwe platform voor voetballend Nederland. Niet alleen alle officiële KNVB programma's, standen en uitslagen van het amateurvoetbal, maar ook vele nieuwe onderdelen zijn vanaf 2 november beschikbaar op Voetbal.nl. Voetbal.nl bestaat uit meerdere zogenaamde 'subsites', met elk een specifieke benadering voor een eigen doelgroep. Vanaf heden bestaat Voetbal.nl uit de subsites pupillen, junioren en senioren. Later in het voetbalseizoen volgen de subsites voor trainers coaches, scheids rechters en bestuurders. Om deze sites te zien moet men zich opnieuw eenmalig registreren. Voetbal.nl is o.m. te bereiken via onze site 'links'. 07-11-2009 AFC E-top - AJAX E2 2-1 (1-0) Met muziek kwamen de twee teams het veld op. Als deze muziek op het hoofdveld bepalend is voor de speelwijze van de AFC E-top, dan horen we deze "tune" de volgende thuiswedstrijd graag weer. Pierre van de El kwam ons versterken, hij had deze ochtend al wat ervaring opgedaan tegen Ajax. Ik weet niet waar ik moet beginnen: Was het de uiterst betrouwbare verdediging van Laurens?, of was het de gretigheid waarmee Jasper zich in deze wedstrijd vastbeet? Of was het de intensiteit van keeper Richey? (je kon zijn "los" aan de andere kant van de AIO nog horen) Of was het Guilliano met zijn felle ver dediging? Of was het Bodhy die (op zijn scherpst) de bal tot twee maal toe van de lijn heeft gehaald? Of was het Aaron die (via een voorzet op maat van Rashaen) de 1-0 inkopte en in de tweede helft (op slim aangeven van Dylan) mooi wegdraait van de laatste Ajax verdediger en voor de 2-1 zorgt? Of was het Luc die continue mooie combinaties zocht en startte? Of was het Rida die als een razende over het veld schoot? Het mooie vandaag was dat, ook al werkte iedereen individueel hard voor deze overwinning, geen van de hierboven genoemde feiten doorslaggevend waren voor de wedstrijd. Wat doorslaggevend was voor vandaag was de manier waarop er werd samengespeeld en ge combineerd. De E-top stond als een hecht team en had een felheid die alleen als groep tot stand kan komen. Deze inzet heeft hun de over winning bezorgd. 11 november 2009 88e jaargang nr. 4 "Een groot compliment voor het team als geheel, ze hebben fantas tisch samengespeeld" aldus trainer/coach Nathan na afloop. Duidelijke zaken hebben weinig woorden nodig... 09-11-2009 KARAKTER AFC Dl- Spartaan'20 Dl Als u het vorige verslag goed gelezen heeft, dan kon je de conclusie trekken dat de ploeg in een klein dipje zat. Drie wedstrijden op rij verliezen op een wijze die ons toch wel wat zorgen baarde over vorm en kracht c.q sterkte van het gehele team. Maar daar heb ik u vorige week uitgebreid over ingelicht, dus dat doe ik nu niet weer. Maar ik kan u geruststellen (mocht u ook zo bezorgd zijn geweest). Tegen Spartaan'20 heeft de ploeg wilskracht en vooral karakter ge toond. Door een goede wedstrijd, onder slechte omstandigheden(heel veel regen), af te leveren en met drie zeer verdiende punten huis waarts te keren hebben de jongens aangetoond dat AFC aardig met tegenslagen om kan gaan. Natuurlijk was er geen paniek of zo, maar maakte we ons wel zorgen.Nogmaals drie wedstrijden op rij verliezen is niet leuk en zeker niet als je weet dat dit niet nodig was geweest, maar zaterdag zag een ieder die aanwezig was toch dat de veerkracht van het team groot is. Deze overwinning geeft weer een extra positief duwtje in de rug voor de komende periode. Voor de winterstop krij gen we nog 4 competitie wedstrijden waarin we de gelegenheid krij gen om onze plaats in de eerste divisie voor het volgend seizoen al veilig te stellen. Een mooie uitdaging die we zeker op zullen pakken. Tijdens de warming-up kreeg ik al het gevoel dat de concentratie en motivatie goed zat. Op een veld dat wel egaal was maar steeds natter werd door de aanhoudende regen, (voor de dug-out had je een zwem diploma nodig wilde je hier veilig in en uit komen)wist AFC direct vanaf het begin zeer goed om te gaan met de omstandigheden en Spartaan'20 direct onder druk te zetten. Onder die druk kwamen zij niet echt uit en als ze het toch probeerde was onze verdediging te sterk met geweldige ondersteuning van het middenveld. Spartaan'20 beschikt over spelers met een meer dan aardige techniek, stond ook wel goed, maar AFC stond vooral in de eerste helft nog beter en dat was het verschil in het grootste gedeelte van de wedstrijd. Opvallend was ook dat AFC vooral rustig voetbalde in die zin dat de inspeel pas nu wel goed ging en ook de lange bal prima verzorgd was. Het ping pong voetbal of het onrustige spel, dat de voorgaande wedstrijden zo kenmerkte, was weg. En dan zie je toch dat AFC heel aardig kan voetballen. Voorin zit de fysieke kracht en als je die goed gebruikt en goed kan inspelen, ja dan is AFC een geduchte tegenstander. Voor rust konden wij het overwicht slechts uitdrukken in een 1-0 voorsprong(Armano) en ik kan me niet voor de geest halen dat Oscar zijn kleding heeft moeten toevertrouwen aan de blubber. De verdedi ging voor hem gaf niets weg en op een paar kleine spelden prikjes na is Spartaan'20 dus niet gevaarlijk geweest. Na rust eigenlijk hetzelfde beeld. We hadden een offensief verwacht, maar deze bleef uit. Dat is de verdienste van de hele ploeg. We liepen zelfs uit na een riante voorsprong van 3-0 (Armano en Embre) en konden de wedstrijd verder rustig uitspelen, hoewel er in de tweede helft toch wel weer momenten waren die wat onrustig waren. Maar dat is ook wel logisch .Daarom een lekkere wedstrijd en het brengt ons weer terug in het beroemde linkerrijtje. Daar willen we nu wel even blijven als u het niet erg vind. A.s.zaterdag zijn we gastheer voor ADO/Den Haag. We zullen ons dus ook als zodanig gedragen maar dan wel voor en na de wedstrijd. Tijdens de 60 minuten speeltijd zullen wij ADO niet het idee geven dat onze gastvrijheid onbegrensd is en zullen zij aan ons een geduchte tegenstander krijgen.. Deze week lekker hard trainen (we kunnen eindelijk weer drie trainingen met de volledige groep afwerken)en dan zaterdag de lijn van zaterdag door trekken. Ik reken erop en dan komt het wel goed... 16

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 16