Bijeenkomst Zilveren Ploeg Medische commissie Zondag 1 Kopzorg door twitter en? Deze jaarlijkse bijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 6 no vember 2009 in ons clubhuis. Leden die menen 25 jaar of langer lid te zijn en nog niet zijn toegetreden tot de Zilveren Ploeg worden vriendelijk verzocht zich te melden bij Johan de Bie (tel.0297- 582372), Hans Honsdrecht (tel.020-4422421) of Hans de Wijs (tel.020-6442638 Terug in Nederland zal Bondscoach van het Bert van Marwijk een gesprek aanknopen met Gregory van der Wiel. De Ajaxied meldde zich af voor de trip naar Down Under met een lichte hersenschudding. Maar blijkbaar kon hij wel vanuit een "heavy metaF'concert twitteren met zijn voetbalmaatjes. Raar? Niet helemaal. Niet alleen bij boxers, maar ook bij voetbal hebben blessures aan het hoofd soms akelige gevolgen, zoals hersenletsel. De grootste oorzaak hiervan is niet zozeer het koppen van de bal, als wel de heftige kop duels binnen de zestien. Maar ook hoofd-knie contact en zéér zeker de elleboogstoot baart ons kopzorgen, en wordt terecht zwaar be straft. De K.N.V.B. is reeds een jaar geleden begonnen met de campagne: "Stop de elleboogstoot." De medische commissie van A.F.C. sluit zich hier gaarne bij aan. Een grootschalig onderzoek op dit gebied heeft neuropsycholoog Erik Matser vorig jaar afgerond en de uitslag geeft aan dat hersenlet sel in de sport in het algemeen, maar bij voetbal in het bijzonder, zwaar wordt onderschat. Een hersenschudding in het voetbal is doorgaans van lichte aard. Een goede inschatting van de verzorger of jeugdleider maar ook die van een ervaren scheidsrechter is zeker gewenst. Signalen welke je na een kopstoot(hersencontusie) kan waarnemen zijn: de speler is duizelig en maakt een versufte indruk, ook is hij soms verward, of is de gebeurtenis rondom het trauma geheel verge ten. Verschijnselen als hoofdpijn, misselijkheid, duizeligheid of dubbel zien geeft de speler al snel zelf aan. Bij vragen ter oriëntatie op de omgeving zoals: hoe is de stand, wie is de tegenstander en welke dag is het vandaag, zal bij afwijkende antwoorden de speler het verder spelen verboden moeten worden. Gedoceerde rust: in tegenstelling met vroeger waar enkele dagen platliggen en rust werd voorgeschre ven, is bedrust echter tegenwoordig niet meer relevant. Wanneer mag de speler weer de wei in? Als hij zich ten minste vijf tot zeven dagen geheel fit heeft gevoeld en zonder hoofdpijn is. Bij enige twijfel omtrent dit fenomeen is het altijd raadzaam een huisarts te raadplegen, of een bezoek aan een polikliniek van een nabijgelegen ziekenhuis te brengen. Neem hierin nooit enig risico! De medische commissie: Lex Swaan(arts) tel. 020 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020 6440070 Sportmasseur: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970 11 oktober 2009: ADO'20 - AFC 2 - 3 Collectief spelend AFC periodekampioen Na vijf opeenvolgende zeges tegen niet de minste clubs (Westlandia, Haaglandia, VVSB Elinkwijk en Argon) stond vandaag de uitwed strijd tegen ADO'20 op het programma. Een zeer lastige klus, dat heeft de geschiedenis wel bewezen. In Heemskerk kan het, al dan niet door toedoen van die vreselijk irritante sirene achter het doel van de bezoekende vereniging, behoor lijk stormen. 14 oktober 2009 88e jaargang nr. 3 ADO'20 heeft met ingang van dit seizoen de beschikking over een uitstekend kunstgrasveld, waardoor de toch al fraaie accommodatie op een nog hoger niveau is gebracht. Het veld maakt mooi combinatie voetbal mogelijk en dat hebben ADO'20 en AFC vooral in de tweede helft af en toe laten zien. De eerste helft was eerlijk gezegd niet al te best. Nogal wat foute passes en onnodig balverlies. Het team van Simon Kistemaker had in het eerste half uur een duidelijk veldoverwicht. ADO'20 zocht de aanval, AFC wachtte met veel lengte achterin (Peter Post, Willem Scheerens en Dwight Gefferie) af wat ging komen en hoopte daarbij uiteraard op een succesvolle counter. Veel goede kansen leverde het overwicht ADO'20 niet op, mede door doortastend spel van Bertjan Wijers. De beste kans was voor Joey Carolina, maar zijn schuiver belandde in het zijnet. In het laatste kwartier koos AFC wat meer voor de aanval en werd hier vlak voor rust rijkelijk voor beloond. Laurens Samsom schoot na een slim lobje van Sjoerd Jens in de 40e minuut op de paal, waarna Steve Kenepa de terugspringende bal tussen de benen van keeper Zonneveld in het net schoot. Zijn eerste competitiedoelpunt voor AFC, na een flink aantal doelpunten tegen AFC als spits van VUC. De ban was kennelijk voor Steve gebroken, want enkele minuten later schoot hij de bal uit het niets op fantastische manier in het dak van het doel. 0-2 bij rust, voor ADO'20 gelet op het spelbeeld, een bittere pil, voor AFC een mooie opsteker. Laurens Samsom schiet op de paal en de terugspringende bal wordt ingeschoten door Steve Kenepa. In de tweede helft schakelde ADO'20 nog een tandje bij en gooide alles op de aanval. Nadat Cor ten Bosch al snel Steve Kenepa (schou derblessure) voor Lutzen Brink wisselde, paste Kistemaker niet veel later een dubbele wissel toe om zijn aanvallende bedoelingen te on derstrepen. Een sterk spelend ADO'20 was enkele malen dicht bij een treffer, leek op een goed moment beslist te gaan scoren, maar Raymon van Emmerik keerde op miraculeuze wijze de inzet van Clive Keus van dichtbij. De lange uittrap van Raymon direct hierna bereikte Sjoerd Jens die door keeper Zonneveld gevloerd werd in het strafschopgebied. De penalty werd door Chelton Linger trefzeker verzilverd en de wedstrijd leek met deze stand (0-3) beslist. weet waar het om draait Autoscl Sjoerd Jens wordt gevloerd door de ADO keeper; penalty, die verzilverd wordt door Chelton Linger. 6

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 6