De Jonge AFC'ers 14 oktober 2009 88e jaargang nr. 3 Dat ook onze jongste spelertjes de aankomende WK in Zuid Afrika nauwlettend volgen blijkt wel uit het volgende verslag: Uruguay nog steeds kansrijk voor Zuid Afrika! Op deze prachtige ochtend had Uruguay een droomstart door de huidige Europees kampioen Spanje te verslaan. Met doelpunten van Yuval, Dimas en Finn en geen tegen doelpunt dankzij Julliusz leek zowel de aanval als verdediging in orde. Tegen Portugal werd het een stuk lastiger, een vroeg tegen doelpunt dwong Uruguay tot meer risico's zodat Portugal vlak voor tijd de wedstrijd kon beslissen. Daarna volgde Kameroen, in een eerdere confrontatie te sterk maar dit keer waren de rollen omge draaid. In een spannende wedstrijd trok Uruguay uiteindelijk aan het langste eind Ook speelde Brazilië een kraker tegen Portugal: Na de eerste wedstrijd kregen de jongens een peptalk van de trainers Martijn en John. En ja hoor, wat een effect geeft dat. Meteen in de le minuut een doelpunt van Jim, wat een schot! Daarna volgde een kleine dip, want ja de Portugezen lieten zich niet kisten en scoorden ook een doelpunt. Pelle, Noah, Maurits, Stijn en Jim worden steeds meer een team en spelen de bal steeds mooier naar elkaar over. De overwinning voor Brazilië werd toch gehaald door een prachtige vrije trap van alweer Jim. 2-0 En vervolgens een wedstrijd tegen Mexico, en Noah laat iets heel bijzonders zien: Noah stopt een vrije trap van Mexico. Daarna scoort hijhelaas in eigen doel. Daar laat hij het natuurlijk niet bij zitten en maakt het direct goed met een doelpunt bij de tegenstander 2-1 De F5 had door het gure weer en de harde wind veel kansen nodig om te scoren: Dit lag natuurlijk niet alleen aan hen zelf maar ook aan de goede keeper en de stugge verdediging van Pancratius Toch lukte het Bram (1-0) en Sven (2-0) om de F5 met een voor sprong de rust in te laten gaan. Keeper Reijer had, na goed tellen door de deskundige jury, slechts een bal aangeraakt. Na de rust nam Sven de niet benijdenswaardige positie van Reijer over en zowaar, hij kreeg zelfs wat te doen bij de sporadische uitval len van Pancratius. Maar Jim, als midachter in goede doen, behoed de hem voor voor echt ingrijpen.Pepijn en Ties zorgden vrij snel na rust voor de 4-0 en zowaar, een uitval van Pancratius leidde tot 4-1. Uiteindelijk maakte Floris, Cem en Reijer (2x) de bij de F5 behoren de eindstand van 8-1. Verdedigers spelen vaak een belangrijke rol voor het team: Ezra, de pingelkoning van F5, deed het na rust heel goed als rechtsachter!!Met zijn snelheid en techniek had de linksbui ten van Pancratius geen enkele kans. De C2 is het seizoen ook goed begonnen in de derde divisie A. Zo ook tijdens de wedstrijd tegen: Zeeburgia dat pittig en sportief speel de maakte er heus een echte wedstrijd van maar de verdediging met behalve Sefa, voorstopper Chima, en backs Tommy en Dylan gaf geen krimp. Op het middenveld werd goed gebuffeld door Maarten, Maar ten en Boris en in de voorhoede bleven Hans, Delano en Dennis gevaarlijk en dreigend. Maksim keepte attent en schitterde later in de tweede helft toen hij gestrekt naar de hoek moest om een naar de tweede paal draaiende vrije trap nog net weg te tikken. Daar hebben we zelfs Edwin van der Sar wel eens zien falen, zo niet Maksim. Hij hield de nul Maar we zijn nog in de eerste helft. Aan het einde van de eerste helft om precies te zijn als Maarten de Lange de bal verovert en als een terugschakelende Ferrari zijn man versnelt en het strafschopgebied insnijdt om uit de gestrekte loop prachtig over de uitkomende keeper te lobben: 2-0. Rust. In de tweede helft zouden Sem, Gijs, Patrick en Medhi nog hun op wachting maken. AFC bleef gewoon lekker draaien en maakte na een slimme pass van Sem door Maarten de Lange zelfs nog 3-0. De B5 verdient de eerste drie punten tegen Roda '23 B3: Yves pikte acht minuten later de bal vanaf rechts goed op, dribbelde naar de punt van het zestienmetergebied, en haalde verrassend en verwoes tend uit: de bal verdween als een streep in de verre hoek en was onhoudbaar. Daarmee was de eindstand op 2-4 bepaald. Hulde aan Jurgen, de vader van Kevin, die de gehele wedstrijd de vlag hanteer de en daarmee de uitstekend fluitende scheidsrechter Marco Willemse bijstond. En het kan inderdaad geen kwaad ook de scheidsrechters en grens rechters eens in het zonnetje te zetten: buiten een aantal enthousiaste ouders hebben we nu op zaterdag ook een aantal leergierige jonge pupillen scheidsrechters op het veld staan! Fantastisch dat deze jongens op zaterdagmorgen vaak al vroeg en vol overgave pupillen- wedstrijden fluiten. Ouders en toeschouwers: aan jullie dan ook het verzoek deze jongens positief te ondersteunen. De jeugdcommissie van AFC is erg blij dat er zoveel enthousiaste jeugdleden ervaring aan het opdoen zijn om wedstrijden zo goed mogelijk te leren leiden. Floor Wellens Na diefstal volgt royement Recent heeft er een diefstal plaatsgevonden in een kleedkamer van een jeugdteam. Hoewel dit vaak onder de noemer kleine criminaliteit valt, neemt AFC dit hoog op. Natuurlijk weten wij dat dit soort zaken voorkomen, maar er is ons veel aan gelegen om de AFC omgeving vrij te houden van dit soort praktijken. Om die reden wordt na iedere melding van diefstal een eigen onder zoek ingesteld en zo mogelijk ook aangifte gedaan bij de politie. Bij het interne onderzoek kan gebruik gemaakt worden van beelden van onze beveiligingscamera's. Bij het binnenkomen van de gang bij de kleedkamers wordt melding gemaakt van deze camera's en ook op de website en in de Schakel is al vaker bekend gemaakt dat wij op die manier waken over de eigendommen van AFC en haar leden. Ook dit keer hebben wij de daders kunnen traceren. De betreffende leden zijn door het bestuur inmiddels geroyeerd. Een zware sanctie, maar passend in onze wens om dit soort praktijken de kop in te drukken. Ook bij eventuele nieuwe gevallen zullen wij op deze wijze handelen. Wij willen nogmaals wijzen op de volgende spelregels binnen AFC: 1. Toegang tot de kleedkamers is alleen toegestaan voor leden van AFC (dus geen vriendjes meenemen) 2. Probeer zo min mogelijk waardevolle zaken mee te nemen naar AFC 3. Kleedkamers moeten afgesloten worden tijdens de trainingen 4. Van AFC-ers die zien of weten dat er diefstal heeft plaatsgevonden verwachten wij dat zij dit melden bij het bestuur of een andere functi onaris binnen AFC. Bijvoorbeeld je trainer, coördinator of iemand van de jeugdcommissie. Als je wilt kan dit ook anoniem. Dit lijkt op klikken, maar realiseer je dan dat er spullen worden gestolen van je clubgenoten. En dat is onacceptabel. Het bestuur van A.F.C. Scheidsrechterscursus Junioren Binnenkort starten we met een Junioren scheidsrechterscursus door de KNVB bij AFC.

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 17