MIXED PICKLES 14 oktober 2009 88e jaargang nr. 3 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 326) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz DAAR ZIT MUZIEK IN Nog niet eerder had Pickelaar de gelegenheid gekregen zijn bescheiden zegje te doen over onze persmap 2009/2010 (27-ste editie). Bij deze dan alsnog: ook zijn hulde aan de samenstellers Jan van Galen, André Wijnand en Jan Otsen! Goede informatie en prettig leesvoer tegelijk. Picke- laars primaire interesse ging uit naar de kennismaking met onze 22 A-geselecteerden, die hun feiten en belangstellingen zelf aandroegen door beantwoording van 12 door de redactie gestelde vragen. Pickelaar liep hun reacties (op 5 van die vragen: leeftijd, vorige clubs, favoriete plek in Amsterdam, favoriete muziek en mooiste shirt) nog eens voor u door. De oudste (achter de hand gehouden) speler is Said Moumane (37), waartegenover staat Maxime Singels (18) als de jongst gekozene. Per peil datum 1 september j.l. bedroeg de gemiddelde leeftijd 24 jaar en 4 maanden. De jonge Maxime Singels is tevens de enige AFC-er zonder vorige club. In die rangschikking is Benjamin Pinto topscorer met 6 voorgaande andere clubs, hoewel hij ooit bij AFC begonnen is. Wat de favoriete plek in Amsterdam betreft noemen elf spelers een café of aanverwante horeca-gehelegenheid. Drie wijzen het Leidseplein of het Rembrandtsplein aan, maar Pickelaar weigert te geloven dat zij daarmee de schouwburgprogramma's of de fraaie geveltjes bedoelen. Twee zijn nog niet toegekomen aan de keuze voor een favoriete plek (vermoedelijk de echte stappers dus). Zes spelers wezen een opvallende plek aan. de waterkant van het IJplein (Sergio Parris), de Albert Cuyp markt (Laurens Samsom). het voetbalpleintje in de Jekerstraat (Wout Meulemans), het Vondelpark (Steve Kenepa), Artis (Bobby Gehring en 'mijn bed' (Maxime Singels en zo hoort dat ook als je de jongste bent). Op de muzikale voorkeuren heeft Pickelaar minder zicht. Namen van groepen zeggen hem weinig. Bij R B kan hij zich wel wat voorstellen. Daar houden Steve Kenepa (in het Vondelpark?) en Magid Jansen van, die soul en jazz ook niet uit de weg gaan. Nog enige aansprekende be kentenissen: Jan Smit (Tatchary Langguth), André Hazes (Said Moumane), van alles (Kerwin Hartman), alles behalve rommel (Benjamin Pin to), deTop 40 (Sjoerd Jens), hip hop (Mike Ruyter en Chelton Linger) en electro (Kevin Vermey). Bij dat laatste denkt Pickelaar aan 220 Volt maar hij vermoedt een hoger Voltage). Het mooiste shirt: veel genoemd worden Argentinië, Brazilië, Barcelona en Real Madrid. Slechts twee geselecteerden noemen het AFC-shirt (Steve Kenepa en keeper >Kerwin Hartman). Pickelaar verklaart in deze categorie Raymon Ruijter tot de winnaar met 'de gele trui in de Tour de France! Om volledig te zijn noteert hij ook de nog niet vermelde uitverkorenen: Raymon van Emmerik, Bertjan Wijers, Willem Schee- rens. Peter Post, Lutzen Brink en Daryl van Mieghem, die zich uiteraard eveneens keurig presenteerden. En zo houdt Pickelaar weer iedereen te vriend. CITAAT "Geen muziekstijl zo rijk als de soul - het is emotioneel, stampend of juist fluweelzacht, kreunend of schreeuwend, maar altijd recht uit de onderbuik. Het is mijn muziek". (Giel Beelen, radio techno dj, geboren in 1977). GEHAKTBABBELTJE TV Noord-Holland heeft recent het zondagavondsportprogramma herzien. Een nieuw onderdeel is "De Euro TV Kok Kantinetest", waarin de olijke kok - jawel, met witte koksmuts - voetbalkantines bezoekt en op gehaktballen test. Dat kwam Pickelaar niet helemaal onbekend voor. Al in het seizoen 2001/2002 deed hij op persoonlijke titel onderzoek naar het beste broodje bal in de hoofdklasse A, dat Argon ten deel viel; het geen beloond werd met een fraaie oorkonde. Pickelaar ging echter anders te werk. Hij begaf zich niet in de kantines maar daarbuiten - het liefst ervoor - bij wat hij het voederluik noemde; omdat het ging om het veroveren van een dierlijke prooi. Regelmatig hield hij lezers op de hoogte van zijn bevindingen, die blijkbaar ook elders in voetballand bekend geraakten. Hij noemt een voorbeeld en gooit nog een (gehakt)balletje van vroeger op. In de rust van de uitwedstrijd tegen SVV/SMC zat hij met (de niet meer in leven zijnde) Henk van Teunenbroek in de kantine aan de koffie toen een sidderende hulp van de keu kenbrigade kwam vragen of die gevreesde gehaktbaldeskundige van AFC ook was meegekomen. Pickelaar loog vrijmoedig die man niet te kennen; maar hij had als gebruikelijk zijn broodje bal al vóór de wedstrijd anoniem genuttigd (hij zou het later in de betere middenklasse rang schikken). Prijzen stelt Pickelaar niet meer beschibaar, maar hij houdt in de Schakel periodiek nog wel eens een gehaktballetje hoog. "De Kantinetest" op TV vindt Pickelaar dus weinig creatief, maar hij was er niet door geschokt. Dat was hij ook niet toen hij in een vorig leven als Ad Onderdelat 'verslag' deed van zijn povere voetballeven en er in andere sportperiodieken pendanten opdoken; zoals van de tafeltennisser Ed Klaptintnet. Originaliteit is nu eenmaal niet iedereen gegeven - en zoals wij allen weten - ook in TV programma's een niet onbekend ver schijnsel. Kortom: er wordt wel eens een (gehakt)balletje uit de pan gejat, maar opbreken doet het niet... MISSIE In de lange aanloop naar dit seizoen heeft Pickelaar zich nooit uitgelaten over het hardnekkige KNVB-plan om boven de hoofdklasse en onder de laagste (eerste) betaalde klasse een topklasse in te stellen. Hij nam wel kennis van de voor- en tegenargumenten en hij begreep al spoedig dat het nobele initiatief duidelijk uit de commerciële bondshoek afkomstig was. Dat was voor een simpele voetballiefhebber als Pickelaar een reden tot gepaste argwaan (maar anderzijds vond hij 84 hoofdklasse clubs - 2 keer 3 keer 14 - altijd al wat aan de royale kant). Het AFC-bestuur sprak zich publiekelijk uit tegen de nieuw te vormen topklasse en daar kon ook Pickelaar - wiens wantrouwen inmiddels was gegroeid - zich in vin den. De topklasse kwam er toch en de competitie 2009/2010 begon. Praeses Machiel van der Woude straalde uit, dat ook AFC dan niet meer diende te zeuren maar sportief voluit aan de bak moest gaan. AFC 1 begon eclatant met twee grote overwinningen. Dat vond ook getuige Pickelaar leuk, maar was het eerste gewin misschien kattengespin? Inmiddels mocht na vijf achtereenvolgende zeges - Pickelaar is weer een vroege tekst afsluiter - duidelijk zijn dat er meer aan de hand is: AFC is de niet voorspelde topfavoriet en als zodanig de te kloppen ploeg. De competitie is nog lang en er zullen alom nog vreemde uitslagen volgen. Maar de toon is gezet: door AFC! Pickelaar liep die eerste vijf overwinningen nog eens door en hij constateerde, dat de successen vooral tot stand kwamen in de tweede speelhelf- ten. Hij zet voor u op een rijtje waar de doelpunten vielen (voor en na rust, plus eindstand. Westlandia 1-0 en 3-0 (4-0), Elinkwijk 1-0 en 3-1 (4- 1), Haaglandia 1-0 en 1-0 (2-0), VVSB 0-1 en 2-0 (2-1) en Argon 1-1 en 1-0 (2-1). Conclusie: AFC scoorde voor rust 4-maal (kreeg er 2 tegen) en scoorde na rust 10-maal (kreeg er slechts 1 tegen). In de toekomst zal dit seizoen van historisch belang blijken te zijn. Onze A-selectie verdient dan ook kamerbreed support. Pickelaar opende deze Pickles met onze uitverkorenen. Het ligt voor de hand, dat hij zijn inleg conform afsluit: daar zit muziek in!

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 14