17 december 2008 87e jaargang nr. 5 Dat doelpunt kwam twee keer, echter beide keren werd er terecht afgefloten. Wij als toeschouwers waren getuige van één van onze beste wedstrijden en na het fluitsignaal was het wel even slikken dat we de winnende niet konden maken. Al vrij snel waren we het erover eens dat het ook zomaar andersom had kunnen gebeuren waarna we "en group" besloten om luid te applaudisseren voor beide ploegen. Jammer dat het ons niet is gelukt om van de misstappen te profiteren van Westlandia. Jammer ook dat de concurrentie moordend is want we draaien weer lekker en doen echt heel goed mee. Er volgen nog hopelijk meer van deze heerlijke wedstrijden en on danks dat we net niet bovenaan staan waren we gewoon heel tevreden met een punt! Bob Duis Opstelling: van Emmerik, Esionye, Post, Witzenhausen, Piket, Schee- rens, Buchinhorn, Roodbeen, Esajas, Meulenmans, Kappel Invaller: Promes 30 november 2008: AFC - Argon 0 - 2 "Thermo ondergoed" Zaterdag moest ik zelf voetballen en weet daarom hoe het voelt om in een voetbal shirt op de velden te staan met koude wind, natte sneeuw en blote benen. Inmiddels ben ik erachter dat je tegenwoordig speciaal ondergoed kunt kopen om in te sporten. Langs de kant staan om je favoriete team aan te moedigen doe ik al jaren in ski ondergoed. Officieel heet dat thermo ondergoed en dat is echt een aanrader als je lang stil staat. Zeker vandaag thuis tegen Argon zat ik weer stevig ingepakt en was niet optimistisch over onze kansen. Immers hebben wij het altijd lastig tegen Argon. De eerste 20 minuten wel aardig gelijk opgaand maar Argon georganiseerder en bij ons weer veel balverlies. Het is eigenlijk vreemd dat zoveel goede voetballers elkaar zo moei lijk kunnen vinden. Meestal spelen we goed als de tegenstander het spel maakt en dat was vandaag nu het grote probleem. Argon speelde slim en stond goed georganiseerd en wij hadden ge woon heel veel moeite om ons spelletje te spelen. Ik liep al boven om met mijn zoontje een portie bitterballen te bestel len toen Patrick Lokken weer eens geniepig z'n goaltje mee pikte. Waar de scheidsrechter vandaag een abonnement had op het fluiten tegen AFC bij buitenspel situaties, vond de arbiter het nodig om deze goal niet af te keuren, terwijl Lokken toch echt in een zelfde situatie terecht kwam waar onze spits Malcom Esajas minstens 5 keer werd afgefloten. Neemt niet weg dat de kans knap werd benut en de voor sprong verdiend was. De tweede helft een zelfde beeld. AFC was op het middenveld niet de baas en tot de 60e minuut veel van hetzelfde. Vanaf dat moment gooide onze trainer Cor ten Bosch de boel om en bracht Tristan Buchinhoren en Murat Boke in voor Laurens Samsom en Joey Esionye. AFC was ongetwijfeld van plan om een tegenoffensief in te zetten en op zoek te gaan naar de gelijkmaker maar beide stonden pas net in het veld toen Argon verdiend de 2-0 maakte. Al hadden wij in de eerste helft wel een aantal goede kansen, het werd geen moment spannend. We hebben een mooie reeks achter elkaar neergezet en het blijkt wel weer dat iedere week iedereen van iedereen kan winnen in de Hoofd klasse A. Onze jongens zaten vandaag niet lekker in hun vel en Argon is weer helemaal op de weg terug nu hun beoogde basisspelers nage noeg allemaal weer fit zijn. Wanneer Argon zo blijft spelen, staan ze al tijdens de winterstop bovenaan (mark my words). AFC zal echter nog heel lang mee blijven doen. Of we het halen aan het einde van de rit is moeilijk te voorspellen. We hebben een mooie ploeg en als alles mee zit kunnen we van iedereen winnen. Vandaag zat het niet echt mee. Volgende week gaan we naar Almere en wie weet staan de boys er weer. Het is te hopen dat we op het kunstgras van Omniworld wat beter weer treffen en anders gewoon weer de thermo hempjes aan' Bob Duis Opstelling: van Emmerik, Esionye, Post, Witzenhausen, Moumane, Scheerens, Samsom, Roodbeen, Esajas, Promes, Pinto Invallers: Buchinhoren, Meulenmans, Boke 24 november 2008: FC Chabab - AFC 5-0 (1-0) Het ging door, stond er echt waar stonden mijn winterschoenen ook alweer? Nou daar ging ik, naar Riekerhaven, dikke jas, sjaal om, pet op, hand schoenen, paraplu en bij aankomst zag ik de warming up al in de verte het ging echt door! AFC, 2e in de hoofdklasse A mocht het in de districtsbeker opnemen tegen het hoog geklasseerde FC Chabab, dat met 30 punten uit 10 wedstrijden fier bovenaan staat in de le klasse A. 5 Punten voor op de Zouaven, die 30 november de volgende tegenstander is. Gewoon een goede ploeg, dat hadden we begin van het seizoen ook al gemerkt in een door AFC 3-1 verloren wedstrijd. Chabab: 30 punten, 31 goals voor en maar 6 tegen. AFC stond klokslag 14.30 uur klaar om te beginnen op het, ondanks de striemende sneeuwval, redelijk bespeelbare veld. Chabab was te laat, maar ze kwamen onder het clubgebouw vandaan. Wel beetje troosteloos, achter het KNVB centrum lag het clubhuis, nee, we noemen het kantine. Rondom het veld een man of 200 en boven in de kantine ook nog een stuk of 100 die achter glas warm de wedstrijd konden gaan bekijken. Volgend jaar komen we Chabab zeker tegen in de hoofdklasse en hopen we dat ze ergens in west een hoofdklasse waardig terrein mo gen gaan bespelen. Nieuw Sloten en SDW worden genoemd, de tijd zal het leren. De wedstrijd, die onder leiding stond van een Marokkaanse scheidsrechter, was begonnen en Cor ten Bosch had gekozen voor een opstelling met een aantal vaste namen buiten de basis. Zo koos hij ervoor om Van Emmerik, Esajas, Meulemans, Witzenhausen en Roodbeen rust te geven en een aantal krachten op te stellen die zich waar konden maken. Het eerste kwartier was gelijkopgaand en eigenlijk waren de beste kansen voor spits Buchinhoren die eerst een overstap maakte, waar direct uithalen misschien een betere optie was geweest en op aange ven van Kappel stond wederom Buchinhoren voor de keeper van Chabab, maar Tristan nam de bal ineens en knalde over waar hij alle tijd had gehad om aan te nemen en een hoek voor het uitzoeken had gehad. Overigens zou je ook nog kunnen zeggen dat hij schrok van het shirt van de keep van Chabab, want ik heb wel eens lelijke shirts gezien, maar deze was echt gekocht bij de feestwinkel op de Rozengracht knappe verkoper geweest. Eigenlijk waren deze kansen belangrijk geweest om er nog een wed strijd van te maken, want de resterende vijf kwartier was er geen kans meer voor de onzen en was het Chabab wat de klok sloeg. Na 25 minuten was het een verkeerde terugspeelbal van Joey Esionye die de spits van Chabab in stelling bracht en de bal langs Veenboer tikte, die volgens de scheidsrechter hem had aangeraakt. Van onze positie was het lastig te zien, kan hem en beetje geraakt hebben, maar de spits raakte ook uit balans en viel gretig. Rood voor Veenboer, Buchinhoren naar de kant en van Emmerik in de goal. Tegen 10 man die de bal makkelijk lieten gaan, lastig De rust even naar boven en samen met nog 4 zami-cinque ploeggeno ten aan de koffie. Ik wil niet veel zeggen, maar dit was koffie, heer lijk, con leche, heet in een glas....een topkof! Zag nog wat broodjes kabab rondrennen, maar die verorber ik graag bij onze Turkse vrien den met de rookpluimen. Na rust was het snel gedaan, AFC liet met zich spelen, kon het niet opbrengen om vol gas te geven en was tegen een goed spelend Chabab kansloos. 5-0 was niet eens onterecht, maar we gaan er geen traan om laten. Volgende week spelen we voor de competitie tegen Argon thuis, we gaan vol voor de competitie en dan verwachten de supporters weder om de strijd zoals we de laatste weken hebben gezien. Na het eindsignaal beende ik naar mijn auto en een man met snor die naast mij in de auto stapte vroeg mij hoe ik de wedstrijd vond. Ik zei dat ik als AFC supporter niet erg tevreden was met onze prestatie, maar dat Chabab wel een goed ploegje is en dat we elkaar volgend jaar wel weer tegenkomen, dan zal het anders zijn, beloofde ik hem. De man deed zijn deur open en begon te lachen...?! Ik keek hem aan en voordat ik hem een vraag kon stellen waarom hij zo lachte, melde hij mij dat de beste twee spelers van Chabab er nog niet eens bij waren, die hadden vrij gekregen van de trainer.... ja, vrij gekregen van 8

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 8