Scheidsrechter zijn bij AFC Zondag 1 17 december 2008 87e jaargang nr. 5 Nog sterker, aan alle kort of langdurig geblesseerden adviseer ik juist in deze periode de sportschool optimaal te benutten. Het is niet de bedoeling hiervoor een pasklaar programma te maken. Overleg dat met de dienstdoende sportinstructeur. Voetbal is in principe een intervalsport met als basis duur-emotie, dus train ook als zodanig. Ik bedoel op de hometrainer, de roeier of de crosstrainer. Daarnaast is de opbouw in elke vorm van lichte kracht, zeker aan te bevelen. De hometrainer: fietsen kan het herstel na willekeurig blessure be vorderen. Een tempo rond 90 omwentelingen p/min. zal de beste response geven. Begin met vijf tot tien minuten rustig peddelen bij een lage weerstand. Verhoog dan het verzet, maar houd het aantal omwentelingen gelijk. Hou dit twintig minuten vol, om de bloedsomloop aan te spreken en calorieën te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te maken. Eindig daarna in rustig tempo van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven- als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën drie keer het lichaamsgewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming-up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximale kunnen en houd dit twintig minuten vol. Eindig in een rustig tempo gedurende vijf minuten. De crosstrainer: deze vloeiende beweging houd het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband of een hometrainer en lijkt meer op een langlaufsimulator. Het benadert een pittige duurloop met een juist zeer veilige actie voor de extremiteit. Variaties in weerstand, voorwaartse en achter waartse bewegingen, maken het tot een geïnspireerde training. We derom vijf minuten opwarmen met lichte weerstand, om vervolgens twintig minuten zwaardere inspanning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spierverzuring te leren omgaan, waardoor je aanzienlijk je prestatie verbetert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om intervaltraining te doen, zonder enig blessure risico. Intervaltraining: begin met tien minuten in een comfortabel tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas- of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling-down van vijf minuten. Laat nu de feestdagen maar komen. De gehele Medische Dienst, Lex Swaan (clubarts), Co Groszenipper en Frank Tilmans (A-selectie), Ruth Maier (sen. zondag 2), Marielle Marelis (sen. zat 1), Michael Olivieira (jun. Al), Dennis Schroder (jun. BI), Aukje Spoelstra (jun. Cl), Dennis van der Welle jun. Dl) en Wim Crouwel wenst alle A.F.C-ers prettige feestdagen en een blessure vrij 2009. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 van 18.30 tot 19.15 uur Lex Swaan (arts) tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans tel. 020-6440070; voor reacties e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Verzorger/masseur A-selectie: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970 Scheidsrechter zijn, en wat je dan zoal te horen krijgt "scheids, ik mag toch wel wat roepen "scheids, sorry dat ik even van 't veld loop, mijn dochtertje moet plassen "scheids, die vorige scheids was veeeel beter". "scheids, je was streng maar wel rechtvaardig". "scheids, sinds wanneer is dat een overtreding En dan nu weer een opmerking van de scheids. "scheids, ik mag toch wel wat roepen Laten we de regels er maar weer eens bij pakken; over wat je nou wel of niet mag zeggen of roepen staat onder het kopje "onsportief gedrag het volgende Voorbeeld van onsportief gedrag is het "roepen om een tegenstan der in de war te brengen". Een makkelijk voorbeeld is het bekende, "laat maar" of "voor mij" maar ook het roepen naar een tegenstander, "in je rug" (terwijl er niets aan de hand is is in opkomst. Vele spelers zeggen dat het roepen van een naam altijd is toegestaan maar niet als je dat weer doet om je tegenstander bewust te verwarren! Kortom een hele lastige regel die, als het voorkomt, op vele manie ren is uit te leggen en veel discussies zou kunnen oproepen, wordt (ongetwijfeld) vervolgd. Adriaan Jeukens, scheidsrechter Foto" s van alle onderstaande wedstrijden staan op onze website in ons 'AFC Fotoalbum'. Te bereiken via de homepagina linksboven en klik op 'AFC Fotoalbum'. Foto's zijn van Ton Post. 7 december 2008: FC Omni world - AFC 1 - 1 "Tevreden met een punt" Aangekomen bij Omniworld brak een lekker zonnetje door. Op het mooie kunstgras van deze goed georganiseerde club kon er vandaag weinig fout gaan. Immers de Sint had onze boys afgelopen donderdag bezocht na de training en met gedichten en cadeautjes was de ploeg er klaar voor Uit bij Haaglandia hebben de trouwe fans van AFC kunnen zien dat het spelen op kunstgras ons wel goed af gaat. We hebben een aantal zeer behendige spelers en spelen een soort zaalvoetbal op deze mo derne ondergrond. Na de misser vorige week tegen een zeer goed spelend Argon, waren we vandaag "in the mood' om aan kop te komen. Er diende dan nog wel even gewonnen te worden van de nummer 4 van de Hoofdklasse A. Vanaf het begin was er voldoende inzet. De boys stonden goed en er werd lekker fris gevoetbald. Leandro Kappel en Malcom Esajas waren op dreef en ik voorspelde een grote overwinning langs de kant. Ik wilde net even kijken hoe de overige ploegen waren gestart via mijn Blackberry toen de bal in het netje vloog. Een prachtig doelpunt van aanvaller Ouhsaine al in de 12e minuut en een behoorlijke domper. Onze ploeg ging echter door met waar ze voor gekomen waren. Lek ker fel op de bal en bij vlagen zeer gevaarlijke aanvallen. Het beetje geluk ontbrak en het duurde een minuut of 20 voordat we echt ge vaarlijk konden worden. Malcom schoot op doel en de keeper stopte de bal over de achterlijn. De corner kwam bij Willem Scheerens en die kon de bal voor de goal krijgen waar Tristan Buchinhorn dit buitenkansje niet kon missen. De 1-1 stand bij rust gaf de burger moed en de soep smaakte prima. We gingen weer naar buiten voor de 2e helft en het lukte ons om een plekje te vinden waar een mannetje of 60 van AFC dicht tegen elkaar aan kon staan aan de aanvalskant van de onzen. We waren klaar voor een wervelende show en die kregen we ook. AFC speelde fris en vrij en het spel golfde over en weer maar de eerste 20 minuten van de 2e helft vooral niet waar wij stonden. Om niworld speelde ook gewoon heel goed en had de beste kansen. Onze keeper Raymond van Emmerik stond als een beest te keepen en pakte gelukkig alles. Het bleef almaar 1-1 en gelukkig kwam na deze golf van aanvallen van onze tegenstander eindelijk weer het heft in onze handen. Vanuit het middenveld kregen we weer wat meer grip en waren de afvallende ballen weer voor onze spelers en dat gaf meer dreiging naar voren. Onze trainer bracht Steve Promes in en de hevig teleurge stelde Tristan moest eraf. Steve viel geweldig in en werd constant gevaarlijk. Hij deed dat vlak voor onze neus en het werd bloedstollend spannend en het wachten was op een doelpunt van een van onze spitsen. 7

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7