a AFCoryfee: Theo Janssen! 17 december 2008 87e jaargang nr. 5 In feite moeten we ook zijn vrouw Marian in dit verhaal betrekken. Elk weekend aanwezig op Goed Genoeg. Zaterdags doet zij de wedstrijdtafel en zondags de bestuurstafel. Theo 'doet' sinds septem ber van dit jaar op werkdagen samen met Yvonne Steeman de wed strijd- en ledenadministratie op het kantoor op ons sportpark en zon dags de wedstrijdtafel. Hieronder het verhaal van trotse AFC'ers die door persoonlijke omstandigheden een tijdje niet op AFC kwamen, maar daarna weer met open armen werden ontvangen. Vraag: Je roots liggen in Amsterdam Noord en dan toch naar AFC. Waarom? Antwoord: Ik ben een jongen uit Noord. Marian heb ik daar leren kennen in een café, waar voetballers van clubs uit Noord bij elkaar kwamen. Zij was heel actief in de handbalclub TOB Tuindorp Oost- zaan) Ze is wel 25 jaar bestuurslid geweest. Mijn ouders waren in hart en nieren Rood Witters. In 1963 zijn we echter naar Buitenvel- dert verhuisd, maar ik ging wel altijd op mijn brommertje naar Noord. Had het naar mijn zin bij Rood Wit A. Dacht er echt niet over na om op te stappen. Er zijn dan ook de nodige woorden gevallen toen ik mijn ouders vertelde dat ik naar AFC zou gaan, maar ze kwamen wel altijd kijken. Dat ik toch naar AFC ben gegaan, komt omdat ik bij Rood Wit A na een schorsing geen kans meer kreeg in het eerste. Liep dus te balen en verdomde het op een goed moment om bij het eerste op de bank te gaan zitten. Kom ik van het veld af komt AFC net het pad oplopen voor hun wedstrijd tegen Rood Wit A. Zegt Frans van den Bor Wat ga jij nou doen'. Ik ga naar huis, ik blijf hier niet. 'Nou, waarom kom je niet bij ons spelen?' Typisch Frans. Het jaar daarvoor, in het allereerste jaar van de Hoofdklasse werden we kam pioen met Rood Wit A. Door die schorsing miste ik niet alleen het einde van het seizoen, maar ook nog de wedstrijden om het kampi oenschap van Nederland. Het seizoen daarna werd dus voor mij een ramp. In april had ik aanbiedingen van Zeeburgia en Amstelland op zak. Dat ik voor AFC heb gekozen, komt ook door Sal (van Gelder) en Gé (van Dijk), die hebben op me ingepraat. Ja, ja, ik moest dan wel met zo'n 6 keepers, waaronder Uchtman, Verhaal en Haringsma concurreren. Mijn wedstrijdjes in de voorbereiding gepakt, maar mocht niet mee naar het Twentse Rostoernooi. Nou, dan ga ik toch lekker zelf om te kijken. En nu ben ik al weer meer dan 30 jaar lid van deze mooie club. Vraag: Hoe was je debuut in het eerste? Antwoord: Dat was tegelijk één van mijn hoogtepunten. We speelden de eerste wedstrijd hoe kan je het verzinnen, tegen Rood Wit A, nou je begrijpt, dat zou dan ook mijn wedstrijd worden, we wonnen met 3-1. Het is niet te geloven, ik heb met Rood Wit A nooit van AFC verloren en met AFC ook nooit van Rood Wit A. Op het eind van het seizoen moesten we op een donderdagavond naar Rood Wit A, wij deden mee voor de titel en zij stonden op degraderen. De stemming was echt van liever een ploeg uit Rotterdam eruit dan eentje uit Am sterdam. Ja, kom zeg, hebben ze niet op mij gerekend. Wedstrijd van mijn leven gekeept, we speelden 0-0. Uiteindelijk kwamen wij twee punten tekort voor het kampioenschap. Werd die andere club uit Noord kampioen: DWV. Vraag: Mooie dingen meegemaakt tijdens je tijd in het eerste, voor al buiten het voetbal Antwoord: Vreselijk veel gelachen. Kijk dat mis ik nu het meest, vooral de humor in de kleedkamer, onnavolgbaar. De weekenden weg, zoals naar Valkenburg en Knokke, voordat Maastricht de tradi tionele trip werd. Ha, zoals ik jou een keer in de maling nam. Tweede dag, ik was altijd de klos, ik moest de tweede wedstrijd keepen. Deed ik net of ik tegen de paal was aangelopen. Jij zat onderuit op de bank, het was die zaterdagavond erg laat geworden en je moest je snel klaar maken en het veld in en toen je bij mij was: 'Laat maar, het gaat wel weer'. Iedereen lachen op het veld. De tegenstander begreep er mets van. Of het weekend naar Londen, heb ik geloof ik op de gang gesla pen, honger dat ik had, stond er een aquarium, heb ik het vissenvoer maar gegeten. Of was dat een ander weekend, weet ik met meer. (noot samensteller: ander weekend, vond hem voor de kamerdeur op de grondslapend, hij kon de hotelkamer niet vinden was zijn verklaring.) Alles bij elkaar heb ik toch in 5 seizoenen meer dan 100 wedstrijden in het eerste gestaan. Vraag: Daarnaast ben je, net zoals Marian, altijd actief. Wat heb je tot nu toe zoal gedaan? Ti Antwoord: Dat heb ik van mijn moeder. Ook altijd bezig. Ik ben een doener. Wel een pietje precies. Marian is net zo. Mijn vrouw moest wel van sport houden. Gelukkig is dat ook zo. In onze moeilijke tijden is ze echt fantastisch geweest. Naast het zelf spelen, heb ik het ook altijd leuk gevonden om de jongste jeugd te fluiten. Jeetje wat heb ik allemaal gedaan: trainer van de Clleider van de B3 en van de A2; grensrechter bij zaterdag 1 en zondag 2. Vaak teams waar ook mijn zoon Mark in uitkwam. En toen vroeg Kees Gehring mij op een goed moment of ik de wedstrijdtafel op zaterdag wilde doen. Tuurlijk, maar toen ik een andere baan kreeg, was dat niet meer mogelijk en heeft Marian het van me overgenomen. Ben ik het op zondag gaan doen. Maar toen kwam Kees namens het bestuur met de vraag of ik samen met Yvonne de administratie wilde gaan doen. Er was gewoon te veel werk voor Yvonne alleen. Zo gezegd zo gedaan, ik heb mijn baan opgezegd en ben nu iedere dag op Goed Genoeg. Ik heb nu van mij hobby mijn werk kunnen maken. Vraag: Maar je bent wel een tijdje weggeweest. We zagen je ineens niet meer. Wat was de oorzaak? Antwoord: AFC is een prachtige club, staat altijd klaar om te helpen. Ik was gewoon te trots om toe te geven dat ik hulp nodig had. Ik was mijn baan kwijt geraakt en dreigde aan de grond te komen zitten. Kijk en dan is Marian wel een vrouw, die niet bij de pakken neerzit en van aanpakken weet. Onze zoon Mark is ook nogal actief binnen AFC geweest. Hij is zelfs Speler van het Jaar geweest. Trouwens Mark werd op een zondagmorgen geboren. Toen ik op AFC kwam en tegen Gé zei, dat ik niet wist of ik er wel met mijn kop bij zou zijn, reageer de hij:' 'Jongen, ga nou maar eerst je warming up doen en vertel het me dan maar'. Ik spelen dus. Onze andere zoon, Mike, werd vlak na een wedstrijd geboren. Moest ik halsoverkop weg. Via Mark kwam ik weer bij AFC terug en dan is het wel een soort thuiskomst. Dat is AFC, hoe men dan reageert. Hartverwarmend. Vraag: Hoe kijk je nu naar de wedstrijden? Antwoord: Ik kan me nog steeds vreselijk opwinden. Stond er laatst hier beneden weer een grensrechter die in mijn ogen nou niet bepaald in het voordeel van AFC vlagde. Dan kan ik me niet inhouden. Sta ik op de ramen te bonzen. Moet ik niet doen, natuurlijk. Of laatst tegen Argon. Hoe dat doelpunt valt. Daar word je toch gek van. Trouwens, hoe wij vroeger voetbalden, dat is slow motion als je het met nu verge lijkt. In die tijd kon je nog iets herstellen, maar nu niet meer. Maar ik kan nog steeds enthousiast worden als ik een goed keepertje zie, Zoals die van SDZ waar AFC voor de beker tegen speelde. Nodig hem uit voor een training! Vraag: Je bent nogal vroeg gestopt. Waarom? Antwoord: Dat moet ongeveer begin jaren tachtig geweest zijn. Door blessures aan mijn enkel. En daarna heb ik door rugproblemen in feite nooit meer gespeeld. Bovendien in die tijd hadden we het maatschap pelijk nogal moeilijk. Maar ik heb het wel gemist, vooral de vriend schap en de humor. Samensteller: André Wijnand

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 16