Start Bridge seizoen AFC Doet Mee! Zilveren Ploeg AFC Persmap Medische commissie De zin en onzin omtrent spier-stretching! 17 september 2008 87e jaargang nr. 2 avond kampioen van de één na hoogste klasse in het Nederlandse voetbal Terug naar A.F.C.- Türkiyemspor (2-1) daar was het beeld dus geheel anders, geen sintelbaan, geen wielerbaan, maar een fraai hekwerk behangen met een verscheidenheid van reclameborden. Een voordeel voor onze ballenjongens van heden, zij hadden zodoende tenminste een steuntje in de rug. Met een sprintje van vier, vijf meter, kregen zij de bal al snel te pakken. Even ging het mis, want uit de keuken van Frans Ris, werd tijdens de tweede helft een broodje warme kroket geserveerd aan de heren. Een kinderhand is gauw gevuld, maar om met je andere hand nog dat te doen waarvoor je eigenlijk bent inge huurd, vereist toch enige oefening vooraf. Al met al zijn er zo nogal wat tegenstellingen op te noemen tussen heden en verleden. Zo heb ik ook nooit eerder aan het begin van een nieuw seizoen ergens kunnen lezen dat; 'AFC ook dit jaar GEEN kampioen zal worden'! Dit stond letterlijk in Flet Parool van maandag 8 september j.l. in het artikel over AFC. Laten we hopen dat na de geweldige start van ons eerste elftal, de ballenjongens van nu en morgen, juist wel zo'n kampioensfeest kunnen vieren zoals wij dat toen hebben meegemaakt. Hans de Wijs sr. AFC Bridge begint weer op dinsdag 23 september 2008 om 19.45 uur. S.v.p. aanwezig om 19.30 uur. AFC'ers kom gezellig bridgen. Op de website van AFC is momenteel voor alle jeugd- en senioren team "Wie doet mee" beschikbaar! "Wie doet mee"is een webapplicatie bestemd voor leiders, trainers en aanvoerders waarmee zij hun (mede)spelers kunnen uitnodigen voor de wedstrijd. Vervolgens kan in één oogopslag gezien worden wie er allemaal beschikbaar zijn en kan meespelen. "Wie doet Mee" werd vorige seizoen al gebruikt door enkele teams maar sinds dit seizoen is het geïntegreerd in de AFC website. Jan Kortman, de bedenker van "Wie doet mee" heeft samen met Hans Elias en Frans Dankaart van Primosite er voor gezorgd dat "Wie doet mee" naadloos in de AFC website past. Binnenkort zullen alle leiders/trainer en aanvoerders een mail ontvan gen met daarin de mogelijkheid om "Wie doet mee" voor hun team te activeren. De jaarlijkse bijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 7 novem ber 2008. De leden van dit genootschap zullen in oktober individueel nog een uitnodiging ontvangen. Leden van onze club, die menen 25 jaar lid te zijn en nog geen lid zijn van de Zilveren Ploeg, worden verzocht zich te melden bij Johan de Bie (tel.0297-582372). Hans Honsdrecht (tel.020-4422421) of Hans de Wijs Sr. (tel.020-6442638). AFC's persmap verdient uitverkiezing voor 'n canon Als er een Canon zou worden samengesteld over de jaarlijkse pers mappen van amateurvoetbalclubs, zou AFC enorm hoog scoren. Met Canon wordt bedoeld het kiezen van gebeurtennissen en hande lingen, die de tijd zo doorstaan, dat zij vele jaren later nog steeds als imponerende prestatie in het geheugen gegrift staan van voetballief hebbers. Canons zijn tegenwoording in bij de geschiedschrijving. Hoort de gebeurtenis bij een Canon, dan is er echt herinneringswaar- dige geschiedenis geschreven. Zoals dit het geval is met de persmap van AFC. Ieder jaar denk je dat de persmap van onze voetbalclub zo goed is samengesteld en uitgevoerd is, dat het niet meer beter kan. Elke keer weer overtreft de map weer de vorige. Interessante artikelen over AFC en de Zuidas, de huiswerkingbegeleiding, het jaarlijkse trainingsweekend in Maastricht, onze succesvolle trainer van de selectie Cor ten Bosch, de nieuwe gezichten binnen de A-selectie, het hand-in-hand gaan van prestatieteams en vriendenteams, AFC's sup portersvereniging The Reds, onze bloedeigen jeugdteams, waarvan er 'n flink aantal kampioen werd, het AFC-Uitzendbureau, onze cricket spelende dochterclub ACC en beslist niet te vergeten, de AFC Vrien delijke Bedrijven. Met daarbij de actueel aangevulde statistieken en overzichten met cijfers van het afgelopen seizoen tot namen van nu actieve en vroeger actieve verdienstelijke leden. De vakmensen, die de persmap weer tot stand brachten zijn Jan van Galen en André Wijnand (beiden voor het tweede jaar) als redacteu ren, Jan Otsen voor de foto's, een indrukwekkend aantal bijdragen door andere AFC-ers en zoals vanouds drukkerij Palteam voor de opmaak. De vele jaren daarvoor was Kees Gehring verantwoordelijk voor de produktie. Waarom ik ook zo voor een plaatsing van AFC's persmap voor plaatsing in een Canon pleit? Omdat ik 26 jaar geleden op het strand van Zandvoort samen met Kees Gehring de persmap bedacht heb. Waarbij later voor de redactionele productie van de map Gerard Trebert zich bij ons voegde. Hij was de man die destijds in AFC de publiciteitscommissie van onze club aanvoerde. De persmap van AFC is al vele jaren een graag gewild bewaarexemplaar. Canon of geen canon. Hans de Bie Naschrift redactie: De Persmap is op de website van AFC te zien bij 'clubinfo' onder de knop 'persmappen' Het voetbalseizoen is gestart. Veel en dik gras op de velden, maar tevens ook een diversiteit aan kunstgras. Dus kans op blessureleed. Relatief nog kortgeleden, ik bedoel de jaren 60 van de vorige eeuw, werd op school de gymnastiekles standaard begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slag houding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen. Echter diverse gewrichten en omringen de kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat. Maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. intrinsic doorbloe ding verbeterd, waardoor rek, kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelin gen meer duidelijkheid geeft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekking oefeningen als belang rijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorberei ding op alle trainingen en wedstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewe gingsapparaat wat in het verlengde een aanhechting vindt in de eind- pezen en het beenvlies(periost).

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6