Ballenjongens 17 september 2008 87e jaargang nr. 2 Oud-voorzitter en Erelid van Ajax Michael van Praag, geen onbe kende in onze vereniging, is gekozen tot voorzitter van de KNVB als opvolger van de overleden Jeu Sprengers. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties en veel succes gewenst ook voor het behartigen van de belangen van het amateurvoetbal. Loes Slaap, echtgenote van AFC-Ridder Ben ondergaat deze week een aantal onderzoeken met betrekking tot hartklachten. Namens de AFC wensen wij haar sterkte en een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Jaap Pluim moest recent met spoed naar het zie kenhuis, waar hij is gedotterd. Inmiddels mocht ik hem weer spreken, revalideert hij thuis en zijn de berichten goed. Namens de AFC wen sen wij hem een spoedig algeheel herstel en snel weer tot ziens op Goed Genoeg. Ons Erelid Fred van Soomeren viert op 26 september a.s. zijn 80e verjaardag. Fred was in het verleden van 1961 tot 1972 2e secretaris, en van 1972 tot 1984 le secretaris van onze club, en werd bij zijn aftreden terecht benoemd tot Erelid van AFC. Fred woont in Knokke- Fleist in België, volgt nauwgezet de resultaten van ons le elftal en het wel en wee van de club. Hij is een trouw bezoeker van het jaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn partner Ghislaine nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Op 23 augustus had ik het genoegen om als buitengewoon, onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand het huwelijk in de Amstel- kerk te mogen sluiten van Lex Oosterling en Kim v.d. Maarel. Lex was een aantal jaren speler in onze A-selectie en speelt nu met een aantal vrienden in het 2e Zaterdagelftal. Namens de AFC wensen wij Lex en Kim veel geluk. Door de media werd veel aandacht besteed aan de eerste thuiswed strijd van het eerste elftal tegen Turkiyemspor. Zowel De Telegraaf als Het Parool bracht een wedstrijdverslag met daarbij de naar hun mening benodigde kanttekeningen, waarbij vooral de Parooljournalist Wesley Meijer wat vreemd overkwam. RTV Noord Holland bracht een wedstrijdverslag en komt dit jaar met een nieuwe rubriek Het elftal van de week", waarvoor spelers van clubs uit Noord Holland worden gekozen. Dit keer waren het van AFC Erik Piket en Malcolm Esajes. Namens AFC proficiat! Het elftal van de week wordt samen gesteld door oud-trainer Simon Kistemaker. In één van de laatste uitzendingen op zondagavond werd Kistemaker gevraagd welke spelers uit de Hoofdklasse A hem het vorig seizoen nu het meest waren bevallen. Kistemaker antwoordde gecharmeerd te zijn van Yucel Gundogdu van Turkiyemspor, gevolgd door Ivo Rottiné van Hollandia, Henk Abercrombie (DWV) enonze eigen Robert Gehring. Leuk om te horen en kennis van te nemen. Gouden medaillewinnares op de Olympische Spelen Marleen Veld huis, echtgenote van ons lid Camiel Huisman, ontving van de konin gin tijdens de huldiging een onderscheiding, waarmede wij haar van harte feliciteren. Het elektrotechnisch bedrijf van C.D. Jongkind werkt al sedert 1946 (toen nog op de Zuidelijke Wandelweg) voor AFC. Thans heeft Cor Jongkind op de leeftijd van 79 jaar besloten om met zijn activitei ten te stoppen maar blijft komen kijken naar de wedstrijden van het le elftal. Namens de AFC wensen wij Cor en zijn echtgenote nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. In een recente uitgave van Veronica Magazine was onder de rubriek Waar zijn ze gebleven een interview opgenomen met ons lid en Zilveren Ploeger Hugo Walker. Hugo vertelt hierin over zijn weke lijkse kaartavond met zijn AFC-vrienden en over het kampioenschap van het 10e elftal waar zijn zoon Jeroen ook Zilveren Ploeger) in speelt. Het kampioenschap werd gevierd alsof de Europacup werd gewonnen. Verder vertelt hij ook over zijn kleinzoon Luke die in de jeugd speelt en stelt dat AFC en Ajax zijn favoriete clubs zijn, maar dat AFC op de eerste plaats komt. Hugo bereikte in augustus de leef tijd van 75 jaar. De AFC wenst hem samen met zijn echtgenote Truus nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Op maandag 8 september heeft de website van AFC 3.217 bezoekers gehad en dat was een score die nog niet eerder bereikt was. Bij de wedstrijd tegen Turkiyemspor waren er een aantal journalisten aan wezig, die vertelden dat de website van AFC de meeste informatie over de Hoofdklasse A levert. Namens de AFC hulde aan onze web master Hans Elias en medewerker amateumieuws Hans van der Vlist. In de Telegraaf d.d. 25 augustus las ik een artikel op de financiële pagina met als titel Beleggers moeten klaar zijn voor opleving beurs. Deze mededeling werd gedaan door ons lid Leen Meijaard, die in Londen zitting heeft in de Europese top van de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock. Bij het artikel was een foto geplaatst van Leen. Op zondag 7 september hadden erelid Chris Schroder en ik een ontmoeting op Goed Genoeg met oud-lid Joop den Dekker. Joop was in het begin van de vijftiger jaren een talentvol keeper in de hoogste jeugdteams en later in het eerste elftal. Joop was in 1954 de eerste speler die overging naar het betaalde voetbal en ging spelen bij Heracles. Joop laat de oudere leden van AFC via mijn rubriek harte lijk groeten. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage eindigen met verdrietig nieuws. Op 31 augustus overleed op de leeftijd van 74 jaar Zilveren Ploeger Rob Dukker. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. Tevens moest de AFC afscheid nemen van ons ondersteunend lid Joop Tiggeloven, die op 26 juli jl. op de leeftijd van 74 jaar overleed. Mijn bekendheid met Joop dateert uit het begin van de 50er jaren toen wij beiden net van de middelbare school af bij het zelfde bedrijf werkzaam waren. Joop was een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal en een aantal jaren een vaste biljarter op de wekelijkse clubavond. Vele leden van de AFC bewaren een aangena me herinnering aan hem. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Peter v.d. Dungen (13/9) - Hans Mulder (17/9) - Hans Hulst (17/9 - 50 jaar) - Tim Timmerman (18/9) - Rik de Boer (23/9) - Luuc van Mierlo (23/9) - Fred van Solomeren (26/9 - 80 jaar) - Ben Slaap (30/9) -Rob de Jong (30/9) - Herman Drenkelford (2/10) - Frank Reddering (3/10) - Ron Prins (4/10) - Maurice de Hond (8/10) - Bert de Rooy (11/10) Jan Pelsma (11/10) - Marcel Koster (15/10) - Jaap Draisma (16/10 - 65 jaar) - Hans Coorengel (16/10) - Barry v.d. Glas (17/10) - Coen Kozijn (18/10) - Rob Duis (18/10). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Bij de eerste thuiswedstrijd van het seizoen 2008-2009 tegen Tür- kiyemspor, werd de jeugd van A.F.C. overduidelijk betrokken bij het gebeuren rondom ons eerste elftal. Een enorme erehaag van de jong ste pupillen verwelkomde onze spelers en onze gasten uit Amsterdam- West bij het betreden van het hoofd veld. Wat mij daarbij opviel die zondag, waren de "Ballenjongens", die na afwezigheid van jaren weer eens van stal waren gehaald. In mijn herinnering heb ik dat voor het laatst meegemaakt in 1946. Dit was tijdens de beslissingswedstrijd A.F.C.- K.F.C. (4-2) in het Olympisch Stadion, ten overstaan van 42.000 bezoekers op een zaterdagavond. Daarbij werd ik uitgenodigd om als elfjarige op te draven als ballen- jongen, tweemaal drie kwartier op je beentjes staan rondom het veld. Met bakken kwam die dag de regen uit de lucht, de sintelbaan leek meer op de Boeren wetering. De ballen die het veld verlieten, schoten door de blubber richting de toen nog aanwezige wielerbaan. Veertig, vijftig meter hard achter de bal aanrennen om deze weer snel aan een van je favoriete spelers te geven. De pauze werd opgefleurd met één glaasje prik en dat was het dan. Maar het was wel feest, we werden die

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5