Bestuursmededelingen In memoriam In Memoriam Rob Dukker Nieuwe e-mail adressen Ledenlijst 17 september 2008 87e jaargang nr. 2 AFC Nieuwsbrief De eerste AFC Nieuwsbrief is op 2 september verschenen en verzon den aan een groot aantal e-mail adressen. Maar nog niet alle AFC leden hebben zich aangemeld. Men kan zich heel gemakkelijk aanmelden voor de automatische ontvangst van de Nieuwsbrief. Klik op de banner linksboven op de homepage van onze website en vul vervolgens je e-mailadres in, klik op het rondje Aanmelden en klik tenslotte op verzenden. Direct hierna ontvangt men een e-mail met een link waarmee je de aanmelding activeert. Vanaf dat moment ontvangt men de AFC Nieuwsbrief. Aarzel niet, meld je nu aan. Wil men alsnog de inhoud van de eerste nieuwsbrief bekijken, dan kan dat via onze web, ite bij 'clubinfo' onder de knop AFC Nieuws brief' Commissie van Materiaal Het bestuur maakt bekend dat Dennis de Wit heeft aangegeven per heden zijn werkzaamheden voor onze commissie van Materiaal te beëindigen. Wij danken Dennis de Wit voor zijn voor onze club en deze commissie geleverde werkzaamheden en zijn blij dat hij zijn activiteiten voor de commissie Commerciële Zaken en de radiokamer van AFC wel zal voortzetten. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 31 augustus 2008 op de leeftijd van 74 jaar van de heer Rob Dukker lid van onze vereniging, alsmede lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter KeesGehring - secretaris Opnieuw moest de AFC weer afscheid nemen van een lid, die ruim 44 jaar lid is geweest van de vereniging. Op zondag 31 augustus jl. over leed na een ziekbed ons lid Rob Dukker. In het jaar 1964, dus 44 jaar geleden, werden Rob en zijn broer Hans lid na eerst een aantal jaren bij Ajax te hebben gespeeld. Vader Dukker was in die jaren de pen ningmeester van Ajax, de club waar hij na zijn terugtreden terecht werd benoemd tot erelid. Zowel Rob als Hans, beiden zeer goede cricketers, waren ook redelijke voetballers, speelden in het toenmalige Zaterdag 1 en werden snel echte AFC - ers. Persoonlijk had ik eind jaren vijftig al kennis gemaakt met Rob. Ik was werkzaam in het centrum van Amsterdam en iedere middag werd er gedurende de lunchpauze op de hoek van de Dam gesproken over al het sportnieuws met Rob, maar ook met Hugo Walker en Dick van der Klaauw. Na de overgang naar het recreatievoetbal was Rob een aantal jaren een vaste keus in het veteranenelftal, dat in een aparte competitie speelde. Toen Rob stopte met het actieve voetballen bleef hij betrok ken bij de Veteranen. Hij werd de vaste scheidsrechter bij de thuis wedstrijden, welke functie na een aantal jaren werd overgenomen door zijn broer Hans. föyyr Bij het 75 jarig bestaan van de clubjn^f970 werd de musical "Ja zo ben je" geschreven door Jaap^t-Cohen en Bob Wildeboer met muziek van Cor van Peperzeel opgevoerd in het Crest Hotel aan de De Boe lelaan. Rob speelde de hoofdrol en zijn broer Hans had ook een rol in deze musical. Oma Dukker vertelde mij in die jaren met trots, dat zij bij bezoeken aan de Ajax-wedstrijden door velen werd aangesproken, die hadden genoten van de musical, en het optreden van haar beide zoons roem den. Recent keek ik in het Honderdjarenboek, uitgegeven in 1995 bij het 100 jarig bestaan van onze club. Er zijn een aantal pagina's ge wijd aan de vroegere Nieuwjaarsvoorstellingen op Goed Genoeg, die in die jaren ook geschreven en geregisseerd werden door Pim Adri- aansz en Tom Somers. Ik las dat Rob in de periode van 1970 t/m 1985 liefst 6 keer de rol van Thomasvaer vertolkte en ook in latere musicals mee speelde. Rob was een trouw bezoeker van het jaarlijks herendiner in januari, en ook van de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Tot zijn gezondheid minder werd bezocht hij ook de wedstrijden van ons 1 elftal. Een jaar geleden bij de opening van ons nieuwe hoofdveld was hij nog aanwezig. De bewondering van de AFC gaat uit naar zijn broer Hans die hem vanaf het begin van zijn ziekte zo geweldig heeft begeleid en verzorgd. Vele leden van onze AFC bewaren zeer aangename herinneringen aan Rob en onze club wenst zijn familie alle sterkte om het heengaan van Rob een plek te geven. Johan de Bie Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 26 juli 2008 op de leeftijd van 74 jaar van de heer Joop Tiggeloven ondersteunend lid van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter KeesGehring - secretaris AFC administratie administratie@afc-amsterdam.nl Gebruik niet meer AFC@hetnet.nl AFC wedstrijdzaken wedstriidzaken afc-amsterdam.nl Kandidaat leden/donateurs: Nathan Kop, don., 13-8-2002, Korte Prinsengracht 20 1013 GS Amsterdam, 06-23538933, lidnr. 9969. Gideon van Embden, pup., 9-8-2002, De Bosporus 59, 1183 GG Amstelveen, 020-4020356, lidnr. 8486. 3

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 3