MIXED PICKLES 17 september 2008 87e jaargang nr. 2 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 314) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz EVEN ELDERS Om maar direct met de deur in huis te vallen: waar was Pickelaar op zondag 7 september 2008 Niet op Goed Genoeg bij de persmappresenta tie en de aansluitende seizoenopener AFC-Tiirkiyemspor (2-1). Pickelaar legt uit. Hij was na een ommetje in Frankrijk op weg naar de oost-west autotunnel in Lyon 1000 km zuidelijker dan AFC. Toen hij daar inmiddels halverwege in reed keek hij even voorzichtig op de klok. Het was 5 minuten voor half vijf en het leek waarschijnlijk, dat scheidsrechter R. Phielix op dat moment de wedstrijd afblies. Tegelijkertijd kwam bij Pickelaar de niet te beantwoorden vraag op of er al eens eerder iemand in die lange tunnel aan AFC gedacht had. Dat zou toch zomaar kunnen, want veel AFC-ers hebben ongetwijfeld die route ook wel eens gereden. Pickelaars late vakantiereis was plotseling na enige jaren weer eens mogelijk geworden. Zijn lijfartsen hadden hem kort gehouden, maar volko men onverwacht verklaarde een belangrijke heelmeester, dat hij Pickelaar 3 maanden niet meer wilde zien. Pak 'm beet, dacht P., die op eigen gezag enige andere medische afspraken op liet schuiven; waarna hij ook nog 2 AFC-afspraken annuleerde. Vrijwel onmiddellijk daarna spande hij zijn huisje op wielen, de La Marolle (de 'laat maar rollen'), achter het motorische trekpaard en weg was hij met Pickelaarse. Ooit begon de zigeuner in Pickelaar zijn nomadenbestaan in een simpel slaaptentje, waarop hij niettemin beretrots was; totdat op belendende kampeergrond eens een identiek tentje verrees dat het hondenhok bleek te zijn behorende bij een chique bungalowtent. Toen Pickelaarse later op zijn pad kwam kostte het hem veel moeite om haar in zijn - inmiddels nieuw aangeschafte - tent te lokken. Hij hield haar voor, dat ze nog niet half wist wat kamperen eigenlijk inhield! Maar blijkbaar wist ze het wel: "het huishouden doen maar dan op je knie- en". Inmiddels is ze een vaardige caravanreizigster geworden, die zich moeiteloos roert in ook haar eigen La Marolle. CITAAT "We bereizen de polen, doorkruisen oerwouden en vliegen verder dan de maan. We denken elk geheim te kunnen blootleggen, maar de schelp weet wel beter. Als een krachtige oester sluit hij zich om de mooie parel van de aarde: het geheim van de oorsprong van het leven". (Anthonie van Peurzen, schelpenvorser, geboren in 1951). SCOUTING Zoals waarschijnlijk ieder van ons de behoefte heeft periodiek terug te keren naar plaatsen die om de een of andere reden een plek in het hart gekregen hebben, zo heeft Pickelaar het Zuid Franse Barjols (Dep. VAR) in het hart gesloten. Langjarig - en nog recent - koos hij niet geheel gelegitimeerd een standplaats uit aan de rand van het plaatselijke voetbalveld (Stade Barjols). De wereld verandert en Barjols bleef niet achter: de S.C. Barjols groeide uit het enige speelveld en heeft nu even verderop een juweel van een complex betrokken Het oude veld is ten dele vergrindt tot jeu de boules baanOp het nog van gras voorziene deel wordt nu door de jeugd vrij gevoetbald Zo keek Pickelaar een week lang naar kinderen, die iedere middag uren met een voetbal stonden te pielen bij een temperatuur van 36° C.. Naar één van hen keek Pickelaar in het bijzonder: een turf van een jaar of tien. Balletje hoog houden: geen enkel probleem. Aanname links, rechts, via de schouders, het hoofd, de knieën, het kon allemaal niet op. Balletje over het hoofd in de nek leggen, af laten rollen over de rug en met een hiel weer over het hoofd terug aan de voorkant. Het kon niet anders zijn, dan dat Pickelaar een toekomstige wereldvoetballer in de peiling had. Van het formaat Zidane, ook een Fransman meent Pickelaar, die de begaafde voetbaldreumes niet meer zal kunnen scouten. Wellicht dat onze clubmakkers Edwin Geluk (die er iets van doen heeft met wijn) en Doby Polak (die er om de hoek woont in Draguignan) een oogje in het zeil kunnen houden. DICHTWERK Nog eenmaal over Barjols, waar Pickelaar ooit in contact kwam met de daar wonende Franse dichter Jean-Pierre Varache. Er vloeide een literai re vriendschap uit voort, die circa 15 jaren zou duren; veelal briefwisselend. Om niet geheel duidelijk reden meende de heer J.-P, Vallengs, dat uw Pickelaar - die ook wel eens een versje bakt - de god was van de Nederlandse poëzie. En wie Pickelaar ook maar een klein beetje kent weet dat die te bescheiden was om een zo groot man tegen te spreken. Jean-Pierre V. trok er weg en is inmiddels overleden. Recent - of het zo moest zijn - kwam er in Barjols een nieuwe gevorderde dichteres op zijn pad. En ook zij weet - evenals J.-P. V. vóór haar - niets van Pickelaars canailleuze voetbalkant. En dat moet vooral zo blijven. PERSMAP Amper thuis gekomen wiedde Pickelaar eerst de AFC-persmap uit de stapel post. Dat werd dus onmiddellijk lezen en kijken (in die volgorde). Een naslagwerk en leesblad van formaat, afgescheiden door de nieuwe samenstellers Jan van Galen André Wijnand. Pickelaar noemt onze persmap niet uniek, want er zijn meer goede persmappen in omloop. Maar als er een kwaliteitsrangorde zou worden op gemaakt, dan zou 'onze' persmap echter wel een plaats krijgen in de topgroep. Hulde aan de samenstellers en hun medewerkers. NAALDWIJK Amper één nacht thuis geslapen en Pickelaar trok al naar Naaldwijk voor Westlaandia-AFC. Die 200 km extra konden er ook nog wel bij. Het eerste wat hem daar opviel was dat de nieuwe rode AFC-shirts een naar zijn mening te hoog paarsgehalte hadden. Dat was hem niet opgevallen op de foto's in de persmap. Vervolgens dat onze huidige geselecteerden gemiddeld langer waren dan die van het vorige seizoen. En wat hem in Naaldwijk altijd al opviel is de kapitale tekst op het druk bezochte clubhuis RKVV WESTLANDIA. Pickelaar bekeek in verband daarmee ook in het programmablad naar de geselecteerden van Westlandia. Zouden Rally Ignacio, Berjamin Gomes en Ali Yousaf ook katholiek zijn, vroeg hij zich af? Tot besluit veroorlooft Pickelaar zich bij wijze van uitzondering een mening over de wedstrijd die hij zag. AFC was gretig, inderdaad aanval lend en onverzettelijk. Maar Westlandia (in het vorige seizoen maar net aan de veilige kant gebleven) was toch de betere, goed in beweging zijnde, gegroepeerde ploeg met een kopsterke defensie en een perfect kansen uitspelende aanval. (Pickelaar durft al na 2 speelronden de stelling aan, dat Westlandia dit seizoen wel eens een geduchte titelkandidaat zou kunnen zijn. Maar daarvan zijn er meer. En wat zeker ook opvalt is, dat er op de ranglijst van 14 clubs nu 7 voorkomen met 3 punten. Kortom, de net op gang gekomen hoofdklasse A competitie kan nog vele surprises verwachten.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 11