Zondag 1 Einde seizoen 2007-2008 28 mei 2008 86e jaargang nr. 14 12 mei: VVSB - AFC 1 - 1 Gisteren stond de laatste competitierode van het seizoen 2007-2008 op het programma. AFC moest het in Noordwijkerhout opnemen tegen VVSB. Op deze prachtige 2e Pinksterdag stond er voor de VV Sint Bavo nog de 3e periodetitel op het spel. Voor ons in feite alleen de sportieve plicht, de eer en het belang van een waardig einde voor de scheidende spelers en trainers. Op het mooie veld (het lag er echt prima bij) begon AFC, wellicht door de hitte, een beetje slap aan de wedstrijd. VVSB was daarente gen zoals altijd fel en agressief vanaf het begin. Een verre ingooi resulteerde daardoor al snel in een doelpunt voor de paars-gelen. De bal werd goed doorgekopt door centrale verdediger (en rots in de branding) Ooijendijk en door een onoplettendheidje in onze verdediging viel de bal bij de 2e paal die vervolgens door de vrij staande van Dijken keihard onderkant lat werd ingeschoten. Slecht verdedigd, maar prachtige goal. Waar wij nog wel eens te lang nadenken over een schot, extra schijn beweging of een voorzet, zat hier geen enkele twijfel achter. En dat blijkt dan ook vaak succesvol. 7 minuten gespeeld. 1-0. Na de waterbreak van een paar minuten kon AFC langzaam maar zeker het initatief overnemen. Misschien waren het de aanwijzingen en motiverende teksten van de trainer tijdens die korte pauze, maar AFC ging beter spelen en daarvan was de gelijkmaker van Sjoerd Jens het bewijs. Op zijn eigen onhoudbare wijze snelde Sjoerd langs z'n directe tegen stander. Werd z'n schot eerst nog geblokt door de keeper, in de re bound was het wel raak en tijd om z'n 15e doelpunt van dit seizoen te maken. Klasse gedaan! AFC raakte het initatief niet kwijt en had nog een aantal kansen op de 1-2. Vlak voor rust verdienden we een 100% penalty na een overtre ding op (alweer) Sjoerd Jens, maar het voorval werd veel te noncha lant weggewoven door de scheidsrechter. Het was geen gemene tac kle, maar Jens moest na deze overtreding worden vervangen en voor controle door bestuurslid Bob Duis naar het ziekenhuis worden ge bracht, waar na 3 uur wachten de röntgenfoto gelukkig liet zien dat er niets gebroken was. In de tweede helft, met Murat Böke als vervanger voor Jens in de spits en Garrett MacDonald voor de grieperige Samsom bleef AFC doorgaan in de stijgende lijn die in de eerste helft was ingezet. Niet zo goed als tegen ADO'20 uit, maar bij vlagen werd er prima gespeeld. Met Mendel Witzenhausen aan het roer ontstond er een veldoverwicht wat helaas niet resulteerde in grote kansen, maar met iets meer vernuft hadden we de 2e goal kunnen maken. Met nog een kwartier te gaan bracht VVSB een extra spits en ging het op de kenmerkende opportunistische wijze en gesteund door het publiek op jacht naar de periodetitel. Men zegt dan vaak: "we gingen achteruit lopen", maar het was ook gewoon de kracht van de tegenstander dat AFC niet onder de druk vandaan kwam, behalve via de counter. En gek genoeg resulteerde deze uitbraken nou juist wel in een aantal niet te missen kansen. Raymon van Emmerik toonde weer eens waarom men zo graag wil dat ie in Amsterdam blijft (hij is gewoon een klasse keeper). Door zijn goede keeperswerk en de cruciale verdedigende ingrepen van Esionye en Post en de goed ingevallen Christiaan Uittenbosch kwamen we goed weg. Aan de andere kant hadden we de winst kunnen grijpen toen Yama Hashemi alleen op de keeper afging en helaas niet wist te scoren Bij 1-1 bleef het. Al met al was het een mooie partij met een zeer enerverend laatste kwartier. Een compliment aan beide ploegen voor de inzet en de strijd die hard was, maar nooit over het randje. Zo hoort het. Na afloop was er de emotionele ontlading bij Hans Geerlings en Laurens Bianchi, die hun laatste wedstrijd voor AFC 1 speelden. Ze zijn nog net niet de "laatste der mohikanen", maar na alle momenten die zij in hun voetballeven op niveau hebben meegemaakt, met veel ups en soms ook downs, was het mooi om deze emotie bij deze jon gens te zien. We zullen ze zeker gaan missen. Niet alleen als voet ballers, maar ook omdat het goede gasten zijn waar je altijd op kan bouwen! Al met al een heftig jaar. De vijfde plaats valt misschien in eerste instantie wat tegen, maar als je kijkt naar de selectie per 31-5-2007 en die van 31-3-2008 zonder Berkleef, Van Es, Kieft en Cusell en je constateert dat onze topscorer Sjoerd ook nog eens 3 maanden gebles seerd is geweest dan is de 5e plaats niet slecht en werd de groep dit seizoen gekenmerkt door vriendschap en bereidwilligheid om voor elkaar te knokken. Dat is veel waard! Heel veel! De ploeg verdient daarom een groot compliment en meer krediet en support! Na afloop was er op het achterterras van AFC een informeel samen zijn met spelers, begeleiding, partners en enkele bestuursleden en supporters, waarbij ook de na 161 wedstrijden in AFC 1 gestopte Edwin van Holten en zijn vrouw Jennifer aanwezig waren, en spee ches van Henk, Ton en Robert. Het seizoen 2007-2008 is geschiedenis en AFC is sinds de terugkeer in de Hoofdklasse in 2001 voor de 7e achtereenvolgende keer geëin digd in het linkerrijtje! Bobby G. Opstelling AFC: Van Emmerik, Esionye, Witzenhausen, PostBian chi, Meutemans UittenboschSamsom MacDonaldGeerlings, Roodbeen, Jens (Böke), Hashemi. De A-selectie van AFC 1 heeft gisteravond 15 mei het voetbalseizoen 2007-2008 officieel afgesloten. Er werd door de spelers en begeleiding tussen half 7 en half 9 een boottocht gemaakt door de Amsterdamse grachten op de boot van ex- speler Ken Watanabe, waarna het gezelschap door het bestuur in een etablissement in de Reguliersdwarsstraat voor een diner was uitgeno digd. De A-selectie op de Amsterdamse grachten: V.l.n .r.: Garret MacDonald, Wout Meulemans, Robert Gehring, Gijs Roodbeen, Sjoerd Jens, Hans Geerlings, Mendel Witzenhausen, Christiaan Uittenbosch, Laurens Bianchi, Mohad Zaoudi, Said Moumane, Frank Tilmans, Laurens Samson, Peter Post, Edwin van Holten, Jarik van Zeijst, Joey Esionye, Yama Hashemi, Bobby Ge hring, Said Bentohami en bestuurslid Bob Duis. Daar werd afscheid genomen van hen die volgend seizoen geen deel meer uitmaken van de selectie. Gideon Coronel en Wouter Kloes vertrekken naar Ajax zat., Christiaan Uittenbosch gaat naar de zater dag 1 van AFC, Said Bentohami schrijft over naar Turkiyemspor, Garret MacDonald maakt volgend seizoen deel uit van de selectie van AFC 2 en Sjoerd Jens keert i.v.m. zijn studie terug naar zijn oude club WSV in Apeldoorn. Edwin van Holten (161), Hans Geerlings (162) en Laurens Bianchi (181 wedstrijden) ontvingen uit handen van voorzitter Machiel van der Woude een horloge met inscriptie als herinnering aan een lange en mooie carrière in AFC 1Zij gaan volgend seizoen spelen in de AFC zaterdag 2 en Edwin van Holten wordt bij AFC de nieuwe kee perstrainer. 7

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7