AFCoryfee: Lou Hekster! "Wis je dat mijn broer Nicky ooit is afgewezen door de ballotage commissie? Dat daardoor wij het niet zo op hadden met AFC? En pas op latere leeftijd bij AFC zijn gaan voetballen? Nick is nu tafelprea- ses van het Jaardiner en ik ben voorzitter van de supportersclub The Reds. Flet kan verkeren' Dit werd mij allemaal al door Lou medegedeeld voordat ik amper gezeten was. Met andere woorden: Lou stak direct van wal. Ik stelde lachend voor dat hij maar tegelijk kon gaan schrijven. Nee hoor doe jij dat maar' De vrolijke toon was gezet Vraag: Wacht even, laten we bij het begin beginnen. Waarom ben je uiteindelijk dan wel bij AFC gaan spelen? Antwoord: Na thuisbezoek kwam Nicky dus niet door de ballotage. We hadden daardoor echt een antipathie tegen AFC gekregen. Nicky ging naar Ajax en ik naar AS.V.Arsenal. Later naar S.C.A., dat opge gaan is in de fusieclub S.C.Buitenveldert. Ik kwam pas als 2e jaars A junior bij AFC. Mijn vrienden: Frank Johanessen, Michael Kinsbergen, Arne van Teunenbroek, Arjen Anderiesen en Guy Leeser hebben mij over de streep getrokken. Werden we in de Al getraind door ene Weerman, humor, in onze ogen kon hij er niets van. Mijn sportieve hoogtepunt bij AFC was een halve wedstrijd in het Tweede, dat onder leiding stond van Jean Bollen. Ik was een technische link- spoot, geen snelheid, beetje een laconieke voetballer. Nee, meer dan het vierde zat er niet in. Ik ben trouwens ook vrij snel in het buiten land gaan werken. Eerst in Londen bij Harrods, daarna in Italië. Vele jaren later ben ik bij terugkomst in het toenmalige roemruchte Zami Quattro gaan spelen. De kern van dat team speelt nu nog in Zaterdag 5. In feite bestaat dit team al weer 21 jaar. Vier jaar geleden kreeg ik een nieuwe heup, teveel risico om door te gaan, dus einde voetbal. Maar je wilt er wel bij blijven, ik ben nu leider, overgenomen van Dick Huisman. Wel een team met een gemiddelde leeftijd van 45 jaar, dus vrij hoog. Bert de Rooij wordt in oktober 60 jaar, maar speelt nog wel elke week een halve wedstrijd mee! Gelukkig hebben we wat jongere spelers erbij gekregen. De tegenstanders worden namelijk elk seizoen jonger. Dit seizoen zijn we wel kampioen van het rechterrij- tje. Toen we nog veel jonger waren, zijn we vele malen kampioen geworden. Een van de mooiste was het kampioenschap, seizoen 1997- 1998, Ruud Gullit speelde toen met ons mee. Dat was wel zijn ren tree op de Nederlandse voetbalvelden. Dick Huisman, de toenmalige leider, kreeg van overal vandaan faxen met felicitaties. Was natuurlijk geregeld, want die faxen kwamen van Nederlanders die in het buiten land bij de absolute topclubs speelden, zoals bij Manchester United, AC Milan; Juventus. Geweldig! In ons team zit zoveel AFC, dat voel je dan ook, de binding met AFC is erg groot. Eind mei hebben we altijd onze traditionele jaarafsluiting, dan worden de prijzen uitge deeld. De Gouden Schoen wordt uitgereikt aan de waardevolste speler van het jaar, dat hoeft dus niet de beste te zijn. Maar we hebben ook een prijs voor de dames: De Gouden Pump voor de mooiste spelers vrouw. Daarbij wordt niet naar de leeftijd gekeken! Ik ga dus nu niet verklappen wie de gelukkigen zijn. Vraag: Je bent nu voorzitter van de supportersclub The Reds. Velen denken dat The Reds er alleen maar voor het eerste elftal is. Klopt die beeldvorming? Antwoord. Ik ben nu vier jaar voorzitter met ontzettend leuke mede bestuursleden. Ons probleem is niet zozeer het verloop, want dat is 28 mei 2008 86e jaargang nr. 14 vrij gering, maar om nieuwe leden te krijgen. Je moet echt liefde voor de club hebben je moet inzien hoe uniek deze club is, om toch elk jaar weer je bijdrage neer te leggen. Ook al is het bedrag aftrekbaar van je belastbaar inkomen. Dat is notarieel allemaal goed geregeld. Binnenkort worden de oude actes geheel vernieuwd door het AFC Vriendelijke Bedrijf: Sterel Notarissen C.S. We hebben wel te maken met een hardnekkig verkeerd imago. Oorspronkelijk klopt het dat de supportersclub hoofdzakelijk voor het Eerste was, maar dat is allang niet meer het geval. Wij helpen bijvoorbeeld ook mee met de finan ciering van het ABC Seniorentoernooi en van de Mini WK voor de jeugd. Verder heeft afgelopen seizoen elk niet-selectieteam zowel bij de jeugd als bij de senioren van ons twee trainingsballen gekregen. Daarnaast organiseren wij ook themavonden, waar niet alleen leden van The Reds voor worden uitgenodigd. Zoals de themavond afgelo pen februari over de Topklasse, een wel zeer succesvolle avond met een grote opkomst. Zelfs de pers hebben we er mee gehaald. Om aan te geven dat het geld vele goede doelen heeft. De continuïteit is zo belangrijk, een groot verloop onder de leden van The Reds is dan ook niet wenselijk. Wij zijn namelijk een belangrijk deel van de begroting van AFC geworden. Het gaat uiteindelijk toch om een aanzienlijk bedrag. Anders zou de contributie misschien nog hoger moeten wor den. We willen daarom absoluut af van het imago dat we er alleen maar voor het Eerste zouden zijn. The Reds zijn er voor AFC. En dat is veel meer dan het Eerste alleen. Vraag: De grootste feestavond van AFC is de kienavond geworden. Ook daar ben je deel van de organisatie Hoe is de voorbereiding daarop? Antwoord: Dat is vreselijk veel lachen. Wij: Nicky, Ron van Does burg, Ronald Koster, Roy van Dijk, Hans Hulst en ik zijn er het hele jaar mee bezig. Het enige voordeel dat het huidige voetbalseizoen afgelopen is, dat het weer bijna kienavond is. We worden door vele AFC'ers er constant aan herinnerd dat het zo'n fantastische avond was. Weken van te voren worden er zelfs tafels door hele teams gereserveerd. Onlangs stond in de Schakel een verslag over het afge lopen seizoen geschreven door de aanvoerder van Zondag 7. Het hoogtepunt van het seizoen was voor hen de Kienavond. Dat is toch geweldig! Kienen is een fenomeen geworden, de feestavond binnen de club. De prijzen zijn dan ook navenant. Iedereen blijft tot het einde van de avond. Het is gegroeid tot een soort cabaret. We bedenken een thema en daar improviseren we de hele avond omheen. En elke keer als er iets gewonnen is, wordt het themaliedje gespeeld. Dat wordt het lied van de avond. Het publiek in extase. We oefenen niet, alles gaat spontaan. De structuur is wel voorbereid, de prijzen zijn al per ronde bepaald, dus ook de nepprijzen. Hoe dat in zijn werk gaat? Dat laten we mysterieus. Weet je wat het mooie is van die avond? Niet alleen de AFC'ers die je altijd al ziet, komen, maar juist ook de jongere seniorenteams met hun dames. Vraag: AFC kan meer dan alleen voetbal betekenen. Wat betekent AFC voor jou? Antwoord: Mijn oom Harry Sacksioni, donateur van AFC zei ooit tegen me: AFC is een fantastische club, zowel voor je voetbal,- als voor je maatschappelijke carrière.' Daar heb ik heel goed naar geluis terd. AFC is een club met vele ondernemers. Velen hebben een eigen zaak. Zoals ik mijn hart wilde laten spreken in de textielbranche, kon ik dus gebruik maken van de bedrijven van die AFC'ers, die tegen me zeiden: 'kom maar bij mij werken.' Als vakantiewerk heb ik bij Rein Akkerman sr. en bij Hans Loonstijn gewerkt. Full timebanen had ik bij Arthur Reddering en bij Kees Gehring. Deze laatste twee zijn mijn grote voorbeelden geworden. Kees en Fred Gehring hebben mij bo vendien in vele opzichten geholpen om zelfstandig ondernemer te worden. Als de huidige generatie het goed aanvoelt dan hebben zij ook nog steeds die kansen, die ik bij AFC heb gehad. Dan heb ik het dus niet alleen over de eerste elftalspelers, want dat was ik ook niet. Het mooie van deze club is, dat je een waarborg voor warme vriend schap voor de rest van je leven hebt. Wat ik dus net over The Reds vertelde, je bijdrage aan The Reds is dus in feite een investering in jezelf, namelijk in de club waar je altijd op terug kan vallen en dat weet ik uit ervaring. Samensteller André Wijnand 12

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 12