7 mei 2008 86e jaargang nr. 13 Zoals dit seizoen echter wel vaker gebeurde werd er vandaag toch weer een voorsprong weggegeven. We maken snel 3-1 door weer Gijs en dan nog geven we het uit handen. Ik zou als voetballer behoorlijk de pé in hebben en als supporter is dat niet veel anders. De sfeer boven was ook van dien aard. Aan de ene kant tevreden over de plek op de ranglijst maar toch erg teleurgesteld want dit was de kans om eens van Turkiyem te winnen. Gisteren 4 mei en een dag waar we allemaal even stil van worden. Iedere keer weer als de trompet klinkt staan we allemaal stil bij wat ooit was. Om 19.00 uur was ik getuige van de plechtigheid op ons complex met een "uitblinkende" voorzitter en om 20.00 uur zat ik met mijn vrouw op de bank naar de TV te kijken. Mijn dochter van 11 was vandaag met opa en oma naar de Apollolaan om daar de herden king bij te wonen. Zij heeft op school een project over de 2e wereldoorlog en wilde zelf mee naar de herdenking. Het geeft aan hoe betrekkelijk het voetbal eigenlijk is. Toch jammer dat het weer niet gelukt is om van Turkiyem te winnen. Vandaag had het gekund. Nog 1 wedstrijd en dan zit het erop. Voor dat ik ga slapen toch nog even naar Jack (van Gelder) kijken. Heb het hele programma gezien en was heel erg onder de indruk van het slot van de uitzending. Voor iedereen die dat gemist heeft even op het internet kijken naar gemiste uitzendingen. Kijk naar de manier waarop Avram Grant aan het einde zijn vader eert. Ik heb het eerlijk gezegd niet droog gehou den. Bob Duis Opstelling AFC: Van Emmerik, Esionye, Witzenhausen (Samsom), Moumane, Geer- lings, Meulemans, Bianchi, Hashemi (MacDonald), Roodbeen (Uit- tenbosch), Jens, Boke Foto's, gemaakt door Ton Post, zijn te zien in ons 'AFC Fotoalbum' 27 april: Westlandia - AFC 1-2 De ontmoetingen tussen AFC en Westlandia zijn traditiegretrouw goed voor veel spanning en spektakel. Zeker in Naaldwijk, waar de sterk aanwezige supporters voor een mooie voetbalsfeer zorgen, wordt deze wedstrijd 'op het scherp van de snede' gespeeld. De laatste paar seizoenen speelden we in het Westland bijna altijd in regen of vrieskou. Gister daarentegen was het bijzonder lekker voet bal weer. Misschien was dit uizonderlijke weer een voorbode voor een uitzonderlijke uitslag!? We wisten daar immers nog nooit te winnen. De start was in ieder geval veel belovend. AFC kwam fris en scherp uit de kleedkamer en al heel snel was het raak. Laurens Bianchi maakte een mooie actie op rechts en zijn voorzet belandde uiteinde lijk voor de voeten van de mee naar binnen geslopen linskbuiten Yama Hashemi. Mooi afdraaiend schoot ie de bal in de kruising. Prachtige aanval, prachtige goal. En dat al na 2 minuten! AFC bleef daarna goed en gevaarlijk en had uit een van de vele kan sen 0-2 moeten maken. Yama schoot voor open doel te zacht in waar door de bal nog net op tijd van de lijn kon worden gehaald. Sjoerd Jens schoot na een mooie aanval net over in een 1 op 1 met de keeper en ook de onvermoeibare Gijs Roodbeen was vaak kansrijk maar (nog) niet scherp genoeg. Stelde Westandia daar niks tegenover? Ze waren zeker een aantal keren dreigend, maar niet gevaarlijk. Het vlaggenschip van deze mooie en sympathieke club leunt al jaren op goede karakterspelers zoals Van Schie, Starmans, van der Knaap en Duyvestein. Ze zijn tegen ons altijd in staat gebleken uit het niets een goal te maken, dus we moesten blijven opletten. Het bleef met de rust echter 0-1 Ook na die pauze pakte AFC het goede spel uit de eerste helft weer op en in de 51e minuut maakten we de verdiende 0-2. Een verre ingooi van Gideon Coronel (zoals Erik Gerets ze vroeger ook kon nemen) werd goed doorgekopt door Peter Post en Gijs Roodbeen stond goed opgesteld om te scoren met een schitterende volley (nu dus wel scherp!). Zonder de tegenstander tekort te doen, maar AFC speelde gisteren een hele goede wedstrijd. Na twee super 2e helften tegen ADO'20 en Hollandia in de afgelopen weken, duurde het goede spel nu bijna 90 minuten. Ik kan ook niet echt 1 uitblinker noemen; achterin speelden Mendel Witzenhausen (altijd goed en slim aan de bal) en Peter Post (wordt met de week beter) erg sterk. Persoonlijk heb ik ook erg genoten van Said Moumane en Joey Esionye die op routine hun directe tegenstan ders uit de westrijd speelden. Op het middenveld werd heel vaak de 2e bal gewonnen. Bianchi en Coronel speelden hun beste wedstrijd van het seizoen en ook Samsom haalde een dikke voldoende. Voorin was er constant dreiging. Mooiste actie in die 2e helft kwam van Jens, die kort bij z'n verdediger weg draaide en van 20 meter keihard op de paal schoot. Soms is 't mooier als de bal zo via de paal wegspat! Het mooiste moment van de wedstrijd was de publiekswissel van Gideon Coronel. Hij gaat a.s. vrijdag voor 3 maanden voor z'n werk naar Hong Kong. Helaas is hij er volgend jaar niet meer bij; hij gaat spelen voor de zaterdag amateurs van Ajax. De wissel was een mooi gebaar van de trainer en spelers voor deze echte teamspeler. We zullen 'm missen. De gevreesde aansluitingstreffer van Westlandia (die ze altijd maken) viel nu gelukkig pas in blessuretijd, waardoor er voor een slotoffen- sief geen tijd meer was. Maar, als AFC (enige puntje van kritiek) iets doortastender met de kansen was omgesprongen had het al eerder gespeeld kunnen zijn Hoe dan ook, 3 punten en door (verrassend) verlies van VVSB kun nen we in de komende 2 weken nog strijden om de 4e plaats en een 'ticket' voor de Amstelcup. In die wedstrijden zullen we afscheid nemen van de cultuurbepalende spelers Edwin van Holten, Hans Geerlings en Laurens Bianchi. Ook nemen wij afscheid van onze 'dokter in wording' Sjoerd Jens, maar we hopen dat hij volgend jaar weer terugkomt We hopen dat u allen nog 2 wedstrijden komt kijken en aanmoedigen. Deze spelers verdienen het!! B.G. Opstelling AFC: Van Emmerik, Esionye, Post, Witzenhausen, Mou mane, Bianchi, Samsom, Coronel MacDonaldRoodbeen, Jens, Hashemi (Boke) Foto's van deze wedstrijd, gemaakt door Ton Post, vindt u in ons 'AFC Fotoalbum'. 20 april: AFC - Hollandia 2 -1 "De opstelling" Afgelopen donderdag vroeg ik aan Ton du Chatinier wat hij ervan dacht komende zondag. WINNEN zei hij resoluut. Ik dacht nog: bluft hij of meent hij het maar hij had wel een serieuze blik en ik had ook wel het idee dat we in staat moesten zijn om beter te spelen dan wat we in Hoorn hebben laten zien. Vandaag bij AFC aangekomen las ik de opstelling en was verbaasd. Ben nu eenmaal een voorstander van 4-3-3 maar een voetbaltrainer heeft zoals zo vaak zijn eigen visie. Hij traint de hele week en weet wat wij niet weten. In ieder geval was de eerste helft niet gelukkig en leek de trainer ongelijk te krijgen. Veel balverlies en onzekerheid bij veel spelers. Onrustig aan de bal en te veel een pass in de breedte in plaats van diep. Zo kwamen we ook 0-1 achter. Eén van onze beste spelers was even niet bij de les en de bal werd onderschept en voor we het wisten lag de bal in het netje. Niemand verbaast want Hollan dia is absoluut de beste ploeg van de Hoofdklasse A. In de rust boven ook veel onrust. We waren immers nog niet veilig en de tussenstanden waren in ons nadeel. Het zag er niet best uit en niemand ging lekker naar buiten voor de tweede helft. Vandaag eindelijk lekker weer met een voorjaarszonnetje. Veel men sen met "oortje" in om te luisteren naar de tussenstanden van Ajax en PSV. Inmiddels ook duidelijk dat Argon voor stond tegen Haaglandia dus we hebben achter de dijk niet nagelaten om de spelers van Hol landia te melden dat ze de teugels konden laten vieren want bij punt verlies was Hollandia al zeker van het kampioenschap. De ploeg uit Hoorn was echter niet van plan om in te zakken en dat past ook niet bij deze spelers. Wanneer je hun coach een beetje hebt gevolgd snap je wel dat deze ploeg gewoon naar Goed Genoeg is gekomen om te winnen. Wij hadden echter gewoon nog minimaal een

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6