7 mei 2008 86e jaargang nr. 13 Onze oud-trainer en lid Stanley Menzo is met het elftal van Volen- dam in de Jupilerdivisie kampioen geworden, waardoor Volendam in het seizoen 2008-2009 weer in de Eredivisie mag uitkomen. Stanley kwam vorige week op een stralende ochtend in het programma "Goe demorgen Nederland" met een grote glimlach op de televisie met in zijn handen de beker die hij als coach samen met de spelers van z'n voetbalclub in de eerste divisie gewonnen had. Hij maakte op vragen van de beide interviewers duidelijk, dat hij uiteindelijk misschien best wel bij Volendam had kunnen blijven, maar dat hij weer een nieuwe uitdaging zoekt. Menzo deed 't erg leuk met antwoorden die hout sneden. Natuurlijk liet hij als voorzitter van de Suriprofs niet onver meld dat zijn Surinaamse voetbalploeg op zaterdag 17 mei a.s. in het Olympisch Stadion een wedstrijd tegen Volendam speelt. Waarvan de opbrengst ten goede komt van de kankerbestrijding in Suriname. Klasse Stanley Namens de AFC gefeliciteerd. Ons Erelid en bekend musicus Rob Duis vraagt aandacht voor een 7 daagse reis met de Eimehouse-Jazzzband van 22 t/m 28 oktober 2008. Er worden concerten gegeven in Munchen, Wenen, Bratislava en Kecskemet. Muziekliefhebbers kunnen zich aanmelden bij robert- duis@euronet.nl of tel. 0031653471185. Maximum aantal voor de reis is 20 personen. Op dinsdag 15 april jl. keek ik naar Nederland 1 en wel naar het AVRO-programma met de titel Missers. In dit programma mocht ons lid Mare de Hond vertellen over zijn ziektebeeld en de medische misser tijdens zijn behandelingen in het AMC. Op een zeer rustige, concrete wijze gaf hij een beeld van het gebeurde en opnieuw kwam tijdens dit programma bij mij grote bewondering naar boven voor Mare en dat wilde ik u toch even laten weten. Door een knappe overwinning op Hollandia A 1 (0-2) is onze Junio ren A 1 kampioen geworden. Na 1 jaar is dit elftal weer teruggekeerd in de één na hoogste klasse. Namens de AFC onze gelukwensen aan alle spelers, trainer Dennis Purperhart en de begeleiders. Voor een verslag door jeugdvoorzitter Rinus van Leijenhorst verwijs ik u naar de website. Op zondag 27 april is het elftal van Zondag 10 kampioen geworden door een overwinning van 3 - 0 op ABN/AMRO 7. Namens de AFC onze gelukwensen aan de spelers. Het elftal van de AFC Junioren C 6 is 16 april door een 9 - 2 over winning op KDO Junioren C 3 kampioen geworden Er werden uit 19 wedstrijden 52 punten behaald en de doelcijfers zijn 152 voor en 29 tegen. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de leiders Ron van Doesburg en Elkan van der Reis, en uiteraard ook aan de spelers. Op onze website kunt u bij de jeugd een foto zien van de kampioenen. Ons ondersteunend lid Mevrouw Annie Geluk- Schotting, weduwe van oud-eerste elftalspeler Chris Geluk en moeder van ons Erelid en Bestuurslid Edwin vierde op 18 april jl. haar 89e verjaardag, waar mee wij haar namens de AFC van harte feliciteren. Door een recente val verblijft zij tijdelijk voor revalidatie in het Verpleeghuis aan de Groenelaan. Annie is reeds vanaf 1941 (zij trouwde met Chris in 1943) betrokken bij onze vereniging en was altijd aanwezig. Zij volgt de laatste jaren vanaf de zijlijn nauwgezet de verrichtingen van onze AFC en wordt uiteraard ook op de hoogte gehouden door haar zoon Edwin. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. In het Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 21 april jl. was een artikel opgenomen over het tiende Spieren voor Spieren Gala, gehouden in Rotterdam, met als kop "Topsporters scoren voor goede doel". Bij dit artikel was een foto geplaatst waarop ons lid van ver dienste Jack van Gelder staat afgebeeld met AZ-trainer Louis van Gaal en partner Truus Opmeer. Er werd op deze avond een bedrag van €480.000 opgehaald voor het fonds. In de Metropool Sport van 21 april jl. was een uitgebreid interview opgenomen met onze Zilveren Ploeger en voorzitter van de Medi sche Commissie Wim Crouwel. Wim vertelt over zijn internationale carrière als honkballer bij OVVO en het Nederlands Negental, zijn periode als fysiotherapeut bij FC. Amsterdam, zijn werk als fysio therapeut, zijn praktijk en uiteraard ook over zijn liefde voor AFC, waar hij voorzitter is van de Medische Commissie. Een heel leuk verhaal met als kop "Gouden handjes". Op 18 april vond weer de traditionele biljartontmoeting plaats tussen onze VBC (9 man) en de biljarters van de Kon. HFC. Na drie over winningen in de laatste jaren werd nu met 6-3 verloren. Als ik het nu over onze VBC (Vrienden Biljart Club) heb vermeld ik nog eens de verjaardag van Zilveren Ploeger Willem de Jong (op 21 april jl. 71 jaar), die penningmeester is van de VBC. Namens de AFC alsnog onze hartelijke felicitaties. Op zaterdag 26 april waren mijn tweelingbroer Hans en ik uitgeno digd in de Emergo Hal om de beslissende wedstrijd bij te wonen om het Nederlands kampioenschap tussen Martinus en AMVJ, beiden in Amstelveen. Martinus won ook deze 4e wedstrijd en werd dus lands kampioen. Onze gelukwensen aan deze ploeg en dan speciaal aan ons lid Jan Wortel (erelid van Martinus) en zijn echtgenote Riet (al vele jaren lid van het bestuur). Jan is een vaste supporter van alle wedstrij den van ons eerste elftal, zowel uit en thuis. Onze huidige trainer Ton du Chatinier is toegelaten tot de cursus voor opleiding van coach betaald voetbal, welke de komende zomer met 21 deelnemers van start gaat. Ton bevindt zich in gezelschap van de oud-internationals Dennis Bergkamp, Philip Cocu, Patrick Klui- vert en Michael Reiziger. Namens de AFC wensen wij Ton veel succes. Saskia Wijnand, dochter van Zilveren Ploeger André en Claire en kleindochter van AFC-Ridder George en echtgenote Ria, doet thans voor de derde keer mee met haar hockeyclub Myra (Amstel veen) aan de Special Olympics welke op 6, 7 en 8 juni a.s. .in het Olympisch Stadion gehouden zullen worden. Het belooft een groots sportfeest te worden voor meer dan 1700 sporters met een verstande lijke handicap. In mijn column in de vorige Schakel vertelde ik u al over de mogelijkheid om meters te kopen en er daarmee voor te zor gen dat de vlam van Den Haag naar het Olympisch Stadion kan worden gebracht. In de Financiële Telegraaf d.d. 24 april las ik dat Van den Ende Deitmers een belang van 30 hebben genomen in internetwinkel Central Point. Central Point is een van onze AFC Vriendelijke Bedrijven met directie en oprichters onze Zilveren Ploeger en secre taris van de Jeugdcommissie Brian Speelman en zijn zakenpartner Sebastiaan Hooft. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van Brian met deze belangrijke beslissing. Op 24 april werd in de LUX Photo Gallery in Amsterdam een ten toonstelling geopend. Deze gallery is een joint venture van Mets Schilt Publishers en onze Zilveren Ploeger en lid van de Elftalcom missie B. Lars Boering. Locatie Het Sieraad, Postjesweg 1 Amster dam. AFC - Ridder Ben Slaap heeft na ongeveer 20 jaar zijn activiteiten bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal beëindigd. Al die jaren was hij actief bij de kassawerkzaamheden en de verkoop van het programma AFC-Thuis, waarvan de laatste 17 jaar samen met erelid Edwin Geluk in diens functie van 2e penningmeester. Namens de AFC onze dank en hulde voor deze stille werkers. Nu ik het toch heb over deze activiteiten wil ik ook de andere medewerkers bedanken te weten Frank Bouman, Jan Koomen, Ron Susan en reserve Herman Meijer. Op 4 mei werden om 12.00 uur in het Olympisch Stadion de omge komen sporters herdacht. Voorafgaande aan die herdenking inter viewde Frits Barend ons oud-lid Erik Brouwer die sporthistoricus is. Erik schrijft een boek over de Joodse sporters die in de oorlog vrijwel allemaal door de Duitsers vermoord zijn. Hij heeft contact gezocht met George Horn. Op vrijdag 2 mei vond in ons clubhuis de loting plaats van het toer nooi om de Sudtours-Cup (in het verleden Metropool Sport Cup). Op zaterdag 16 augustus a.s. spelen wij op de velden van FC. Blauw Wit-Amsterdam in een poule met Beursbengels, FC. Blauw Wit- Amsterdam en DWS. Op 23 augustus vinden dan de finalewedstrijden plaats op Sportpark Goed Genoeg. Nadere informa tie leest u in de volgende Schakel. Onze vereniging bereikte het verdrietige bericht van het overlijden van ons vroeger jeugdlid Justin Walker, hij was pas 19 jaar. Tijdens de wedstrijd van het le zaterdagelftal van DWV op 24 april jl. over leed hij plotseling. Namens de AFC betuigen wij onze gevoelens van innige deelneming aan de ouders en familie van Justin en ook aan

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 4