Bestuursmededeling Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden 7 mei 2008 86e jaargang nr. 13 Van de Penningmeester Het is begin mei en het seizoen zit er nagenoeg op. Momenteel hebben 1650 leden en donateurs aan hun verplichting voldaan, dus zo'n 50 nog niet, maar het aantal betalende leden en donateurs is nog nooit zo groot geweest. Het streven blijft uiteraard 100%, maar dat is, denk ik, een utopie. Eind deze maand zullen er toch wel weer wat leden worden afge voerd, tenzij Ook een aantal donateurs is de belangstelling voor onze mooie club kwijt geraakt en zal uit de boeken worden geschrapt. De contributies luiden nu nog even als volgt: Vollid €370,= 60+ €190,= Jong Senior €325,= Jeugd €300,= Donateurs worden vriendelijk verzocht minimaal 100,= over te maken. Postbank 241002 t.n.v. 2e penningmeester AFC, Amstelveen. Adreswijziging: Job Swens, pupil, Diepenbrockstraat 18, 1077 VZ Amsterdam, lidnr 8200. Van Werkend Lid naar Donateur: Adriaan Jeukens (was 7755 wordt 9955). Op zondag 4 mei jl. waren weer een aantal trouwe AFC-leden naar ons sportpark gekomen voor de traditionele kranslegging bij het monument ter nagedachtenis aan de omgekomen leden van onze vereniging gedurende de Tweede Wereldoorlog. Door voorzitter Machiel van der Woude werd een korte toespraak gehouden waarin hij aandacht vroeg voor de leden van de AFC die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen, en andere omgekomen sporters. Vervolgens las hij het gedicht Twee minuten voor van de jonge dichter Hagar Peeters. Samen met ACC-voorzitter Guido Dukker werd door Machiel een bloemenkrans gelegd bij het monument. Zoals ik reeds in mijn vorige column stelde, dient door deze jaarlijkse her denking het gebeurde in Europa de nodige aandacht te behouden. De toespraak van onze voorzitter staat op de website. In het dagblad de NRC d.d. 18 april was een uitgebreid artikel opge nomen over de plannen van de KNVB met betrekking tot het vormen van een Topklasse, geschreven door de journalist Erik Oudshoorn. Onze voorzitter Machiel van der Woude vertelt hierin dat het me rendeel van de Hoofdklassers, zowel op zaterdag als op de zondag, tegen zijn en de voorzitter van Spakenburg Mare Schoonebeek verklaart dat zijn club een voorstander is. Tevens is een verhaal geplaatst waarin door de KNVB wordt mede gedeeld, dat het vormen van een Topklasse moet doorgaan. Ik ben benieuwd naar de volgende ontwikkelingen in deze onverkwikkelijke affaire over Topklasse. Zal de democratie bij de KNVB aanwezig zijn? Vrijdag 25 november jl. was er een groot feest op Goed Genoeg met als zeer fraaie titel "Henk en Keessie vieren een feessie". Erelid Kees Gehring en Lid van Verdienste Henk Bijlsma (beiden be stuurslid) namen afscheid van hun actieve voetballeven. Aan deze bijzondere avond gingen twee korte wedstrijden vooraf. In deze elftal len werd meegedaan door een groot aantal spelers die samen met Henk en Kees hebben gevoetbald in het eerste elftal, en later via het elftal Zaterdag 1 in de klassieke Veteranen. Na deze wedstrijden werden in het clubhuis de nodige drankjes en een Indonesisch buffet geserveerd. Het was een fantastische avond met de sprekers Machiel van der Woude. André Wijnand, Dennis Bijlsma en Bobby Gehring. Voor Kees en Henk werden een aantal hoogtepunten uit hun voetballeven getoond. De organisatie was in handen van de zoons van beiden: Bobby, David, Dennis, Jochen en Robert. Naast een DJ werd het feest opgeluisterd door de Second Chance Band, waarin onze Zilveren Ploeger Karei van Osch, en de zanger Michel Bak met een Andre Hazes medley. Henk Bijlsma en Kees Gehring met in hun midden André Wijnand, voorzitter van de Klassieke veteranen Iedere zondagmorgen zend Radio/TV Noord-Holland het programma uit met de naam "Agendaprogramma". Er wordt daarin de mogelijk heid geboden om aandacht te vragen voor bepaalde evenementen op de zondag. Bij de thuiswedstrijden vraag ik hier aandacht voor. Op 20 april belde ik naar Radio/TV. Noord-Holland om aandacht te vragen voor onze belangrijke thuiswedstrijd tegen Hollandia (gewonnen met 2-1). De medewerkster, die mij te woord stond Mevrouw Carla Keissen - Nolte was meteen enthousiast en vertelde mij dat haar zoon circa 7 jaar geleden een aantal jaren bij AFC had gevoetbald. Haar gezin verhuisde echter destijds naar Heemstede en zoon Marco ging over naar de vereniging HBC. Vader Peter Keissen was tijdens de AFC-jaren leider van het jeugdelftal samen met Robert Vromans, speler in het elftal van onze klassieke veteranen. Nog altijd volgt men de prestaties van onze club en wordt er gelezen in het Honderjaren- boek! Inmiddels zijn er weer drie wedstrijden door ons eerste elftal gespeeld en wacht ons zondag a.s. nog de laatste wedstrijd tegen VVSB in Noordwijkerhout. Gelukkig heeft ons eerste elftal door fraaie over winningen op Hollandia (2-1) en Westlandia (1-2) een vijfde plaats bereikt. Voor verslagen zie elders in deze uitgave van de Schakel. De thuiswedstrijd van afgelopen zondag tegen Turkiyemspor werd na een fraaie 3-1 voorsprong na de rust uit handen gegeven en eindigde in een 3-3- gelijkspel. Op onze website kunt u een verslag van be stuurslid Bob Duis lezen over deze wedstrijd. Een eventuele over winning op VVSB kan wellicht een plaats voor de nationale beker competitie opleveren. De spelers wens ik in deze laatste wedstrijd veel succes. Ter gelegenheid van Koninginnedag werden traditioneel onderschei dingen uitgereikt. Onze voormalige eerste elftalspeler Dennis Geb- bink, in januari jl. benoemd tot de Amsterdammer van het jaar 2007, werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zoals bekend is Dennis de initiatiefnemer van Only Friends, een sportvere niging voor jongeren met een handicap. Ons lid Jacques Coronel. vader van selectiespeler Gideon werd ook benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jacques is voorzitter van het College van Parnassim en bestuurslid Cultureel Erfgoed van de Portugees- Israëlitische Gemeente. Namens onze AFC aan beide gedecoreerden onze welgemeende gelukwensen. In de Hoofdklasse A is Hollandia de terechte kampioen geworden. Gedurende het gehele seizoen stond deze club op de bovenste plaat sen. Namens de AFC onze hartelijke geluk- wensen aan spelers, technische leiding en bestuur van deze 110-jarige club uit Hoorn, bij welke club het altijd goed toeven is bij de competitiewedstrijden.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 3