Vrienden Biljart Club stoot door 26 maart 2008 86e jaargang nr. 11 Op 13 november 1941 werd de Vrienden Biljart Club (VBC) opge richt. Eén van de jaarlijkse evenementen is het Paas Vierballen- Toernooi, dat dit jaar op 20 maart in onze sociëteit werd georgani seerd. Het motto "Iedereen wint; een eitje" zorgde voor een massale opkomst. Onder de bekwame en punctuele wedstrijdleiding van Paul Meijer startten 6 duo's de vijf partijen over de drie biljarts, na de koffie met cake, stipt om 14:00 uur. Het voetenwerk kon beginnen en we zagen fantastische "twintigers" en niet te missen "ketsers". Opvallend was de techniek van Henk van der Jagt die met zijn kromme keu geen onderscheid maakte tussen mik- en raakpunt van de bal. En Willem de Jong die met zijn platte voorhandzetting voorover gebogen over de rand van het biljart alom bewondering oogstte. Na afloop werd onder het genot van een hapje en een drankje na de inleiding van voorzitter Peter v.d. Heydt de prijsuitreiking verricht. Winnaar werd het koppel Henk de Groot/Ben Heesen en de meeste 'twintigers' werden gemaakt door Guido Kime- ney (941). Zij kregen als beloning een fles advocaat. Voor alle aanwe zigen had Willem zakken met paaseitjes via zijn bonuskaart bij AH in zijn trolley meegenomen. Nadat de charmante Mirjam de glazen voor de laatste maal had gevuld, riep gastheer Peter ons voor een heerlijk Indisch buffet. Alvorens de 'selamatan' (indisch voor gezamenlijke maaltijd) werd begonnen benadrukte good old Guido Kimeney het karakter van onze club, het respect voor waarden en normen en de hechte onderlinge vriendschappen. Vervolgens sprak Charles Thomas zijn waardering uit voor de wijze waarop de nieuwe leden zijn opgenomen in de VBC, memoreerde zijn persoonlijke band met elk lid van onze VBC vergezeld van een vrolijke noot en dankte de organisatie voor een geweldig toernooi namens allen. En daarna ging het stoten nog door tot in de late uurtjes. FJ. Medespelers waren toen o.a. John Rep en Dirk Visser. U zult dan ook begrijpen, dat onze bestuursleden Edwin en Rinus ook nu goed samenwerken! Mij bereikte een mail van Guglielmo Bertolini die in het verleden jarenlang in de hoogste elftallen bij de jeugd heeft gespeeld, en in het seizoen 1993-1994 tot de Selectie van ons le elftal behoorde. Hij woont nu sedert 8 jaar in Italië en is een vaste bezoeker van de websi te van onze vereniging. Op een aantal foto's staat hij zelf afgebeeld. Zijn vraag is nu of hij de foto's die hij heeft gezien nog zou kunnen ontvangen in origineel of per email. Hij is er van overtuigd, dat een aantal personen hem zullen herinneren. Zijn mailadres luidt: gug- lielmo.lorenoziq3@alice.it. Wie oh wie Zilveren Ploeger Sebo Woldringh Sr. werd eind 2007 geopereerd in het AVL. Na een periode van thuis revalideren ging hij in februari weer naar het ziekenhuis voor een hersteloperatie. Recent is hij weer opgenomen in het AMC voor het ondergaan van een aantal verdere behandelingen. Sebo Sr. brengt de groeten over aan zijn vrienden bij AFC. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem sterkte en van harte beterschap. Via zoon Sebo Jan wordt ik op de hoogte gehouden over de gezondheidsituatie van zijn vader. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: ontzettend dom dat ik in mijn vorige column de verjaardag van een goed lid van onze AFC ben vergeten. Op 19 maart jl. vierde Zilveren Ploeger Rob Groenteman zijn 49e verjaardag. Namens de AFC alsnog onze welgemeende felicitaties aan Rob. Vervolgens noem ik Willem de Ridder (27/3) - Jan Hein Lans (27/3) - Jurgen Seunke (29/3) - Wil Brommelcamp (29/3 - 86 jaar jong) - Nol Kuikens (31/3) - Wim Husers (2/4) - Doby Polak (3/4) - Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - Ton Balk (7/4 - 81 jaar jong) - Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4) - Chris Schroder (14/4) - Ronald Sarfa- ty 16/4) - Lou Hekster (18/4). Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. Inlvnn rln Kin 4

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 4