:*Z$) 5 maart 2008 86e jaargang nr. 10 Zoals in de vorige uitgave van de Schakel bekend werd gemaakt, is onze nieuwe trainer voor het seizoen 2008-2009 Cor ten Bosch, nu nog trainer bij onze vrienden van DWS, dit seizoen ook spelend in de Hoofdklasse A. Ik kwam in het bezit van een uitnodiging van de KNVB Afdeling Amsterdam gedateerd 6 november 1967, aan de deelnemers van de jeugdtraining voor het Jeugdplan Nederland. Van de vereniging Blauw-Wit was o.a. uitgenodigd Cor ten Bosch en van onze eigen AFC het recent benoemde erelid. Zilveren Ploeger en 2e penningmeester Edwin Geluk, alsmede onze Zilveren Ploeger Bas Rachman. Ik spreek nu over ruim 40 jaar geleden. In de vorige uitgave van ons clubblad de Schakel werd uitgebreid aandacht besteed aan het overlijden van ons lid Herman Houtman, die een lange reeks van jaren actief was met het rondbrengen van de aanplakbiljetten van de wedstrijden van ons eerste elftal. Naast Her man is ook ons lid Wen v.d. Muijsenberg al een groot aantal jaren actief voor het rondbrengen van de biljetten in Amstelveen. Ook hem zijn wij uiteraard zeer dankbaar voor zijn activiteiten. Mochten er onder u beste lezers personen zijn, die naast Wen v.d. Muijsenberg de activiteiten van Herman Houtman willen overnemen dan kunt u zich melden bij onze administratie. Op dinsdag 12 februari jl. bezocht ik samen met de AFC-Ridders Rein Akkerman Sr. en Hans Honsdrecht ons Zilveren Ploeglid Rob Dukker. Rob verblijft voorlopig in het Verpleeghuis De Drie Hoven, gevestigd aan de Louis Bouwmeesterstraat 377 in Amster dam. De recente AFC-gebeurtenissen werden doorgenomen en Rob laat alle bekenden hartelijk groeten. Een bezoek aan Rob wordt zeer op prijs gesteld, maar wel eerst even contact opnemen met broer Hans Dukker (tel. 020-6460227 of mobiel 0653396353). Zilveren Ploeger Leo Hertz ondergaat sinds geruime tijd een aantal medische behandelingen in het ziekenhuis. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem van harte beterschap. De Sociëteit Olympisch Stadion organiseerde op 21 februari de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Ton Nelissen, ex- bestuurslid van het NOC/NSF nam ons mee in de droom om 100 jaar na Amster dam 1928 de Olympische Spelen in 2028 weer naar Nederland te halen. De spreker vertelde, dat er vanaf 2008 al gewerkt wordt aan het realiseren van dit plan. Als lid van deze sociëteit, zag ik veel leden van onze vereniging. Via ons lid en Zilveren Ploeger Wim Crouwel (oud honkbalinterna tional) kreeg ik een persbericht uit de zestiger jaren, waarover ik u toch iets wil vertellen. In dit bericht wordt het volgende medegedeeld: "De conditietraining voor de geselecteerde honkballers voor het Nederlands team, die hedenavond in het Ajax-stadion voor de eerste maal in dit seizoen bijeenkomen, zal verzorgd worden door Drs. Luc van Mierlo. Van Mierlo is lid van ABC en is zelf nog actief honkbal ler. Hij heeft o.a. gestudeerd aan de academie in Leuven en daar zijn doctoraal gedaan. Ik vond het leuk om dit te vertellen over onze Zilveren Ploeger. Zilveren Ploeger en bestuurslid van de Supportersvereniging The Reds Peter v.d. Dungen Jr. verbleef in verband met een acute blinde darm in het ziekenhuis. Inmiddels is hij weer thuis. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. In deze maanden februari en maart zijn weer de jaarlijkse optredens van het Amsterdamse Zwanenkoor in de Rode Hoed. AFC en het Zwanenkoor hebben al jarenlang een bijzondere relatie. Ons onder steunend lid Nita Bergisch zingt in het koor, heeft ook zitting in het bestuur en stond recent als lid van het koor in de Telegraaf. De erele den van dit koor t.w. Bert Koster en Hans Mensink zijn beiden ondersteunend lid van de AFC en trouwe supporters van de wedstrij den van ons eerste elftal. Ook dit jaar waren vele leden weer zeer enthousiast. Zondag jl. werd het Zondag 11-team door een 6-2 overwinning tegen WVHEDW 13 kampioen en daarmede het eerste kampioensteam bij de senioren in het seizoen 2007-2008. Namens de AFC onze bewon dering en welgemeende gelukwensen aan de spelers, de leden van de Elftalcommissie B en de vaste scheidsrechter, onze Zilveren Ploeger Ab Springer. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 26 februari jl. was een foto geplaatst van onze Zilveren Ploegleden Benno Leeser en Jacques Parson in relatie met een artikel over de luchthaven Schiphol. U ziet het weer beste lezers, mijn statement over al die leden van onze vereniging, die je elders in de maatschappij tegen komt. Nu ik toch de naam noem van Benno Leeser, die regelmatig in de media wordt genoemd, de volgende leuke anekdote. Toen aan hem recent werd gevraagd wat zijn eerste verdiensten waren als jongen, antwoordde hij heel adrem "het verkopen van warme kroketten langs de tribunes op het Sportpark Goed Genoeg bij de thuiswedstrijden van AFC 1". Ook bij het noemen van de naam van Jacques Parson wil ik nog een aanvullende informatie over hem verstrekken. Al een groot aantal jaren verstrekt Jacques voor de loterij van AFC in de rust van de wedstrijden van het eerste elftal de prijzen die gewonnen kunnen worden op een lotnummer op het programma. Een telefoontje naar Gerard de Winther is voldoende! Van onze clubstatisticus, Erelid Chris Schroder ontving ik de vol gende mail: Wie maakt de 1250c goal voor ons eerste elftal in de Hoofdklasse Op dit moment is de stand sinds de invoering van de Hoofdklasse in 1974: 797 wedstrijden, 313 gewonnen, 229 gelijk, 255 verloren, 1164 punten. Goals 1249 voor en 1037 tegen. Wellicht zondag a.s. tegen DWS. In dit jaar 2008 bestaat het Olympisch Stadion 80 jaar, werd dus gebouwd in 1928, het jaar dat de Olympische Spelen in Amsterdam werden gehouden. Naar aanleiding hiervan zullen vele activiteiten in het kader van dit jubileum in het Olympisch Stadion worden georga niseerd. Op de website info@olympischstadionnieuwsbrief.nl kunt u alles lezen. Gerson, de zoon van onze jeugdtrainer Ron Sheotahul speelde een aantal jaren bij ons in de hoogste elftallen. Hij speelt inmiddels bij de profs van Volendam en mocht recent een aantal keren invallen. Zo ook bij de topwedstrijd RKC - Volendam (2-3). Op de bank zaten twee andere voetballers van AFC n.l. Stanley Menzo en Zelko Pe- trovic. U ziet het weer beste lezers, dat je leden van AFC overal kunt tegen komen. Zilveren Ploeger, onze oud-trainer en oud-speler Piet Ouderland wordt op 17 maart a.s. 75 jaar. Piet heeft als sportman een omvang rijke carrière achter de rug. Jarenlang was hij speler in het eerste elftal van Ajax. Daarnaast heeft hij in het Nederlands Elftal gespeeld, maar was hij ook een zeer goede basketbalspeler en ook bij deze sport was hij international. Hij is dus een dubbele internationalspeler. Na het beëindigen van de actieve sport was hij bij verschillende topamateur- clubs trainer, zo ook bij onze AFC. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn levenspartner nog een groot aantal gelukkige en ge zonde jaren. Ook dit keer moet ik mijn column weer besluiten met verdrietig nieuws. Op 19 februari jl. overleed op de leeftijd van 80 jaar Me vrouw Else Moesbergen - Smit, echtgenote van ons lid en AFC- Ridder Dick. In het verleden, toen Dick nog voetbalde bij AFC en honkbalde bij ABC, vergezelde zij haar echtgenoot eerst naar de Zuidelijke Wandelweg en later naar ons sportpark Goed Genoeg. Tijdens het bestuurslidmaatschap van Dick bij onze dochterclub ABC heb ik haar veel ontmoet en bewaar ik zeer aangename herinne ringen aan haar. Namens de AFC betuig ik hierbij mijn oprechte deelneming aan Dick en zijn familie. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden op de leeftijd van 88 jaar van de heer Joop Kemna, vader van onze AFC-Ridder Jos. Joop was in het verleden jarenlang ondersteunend lid van onze vere niging en een trouw supporter van de wedstrijden van AFC, toen zoon Jos eerst in de hoogste jeugdelftallen en daarna jarenlang in ons vlaggenschip uit kwam. Vele oudere leden van AFC bewaren een aangename herinnering aan hem. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Ook ontving ik het bericht van het overlijden op 20 februari jl. van scheidsrechter Herman Boomkamp. Herman was jarenlang officieel scheidsrechter bij de KNVB en had hierdoor vele bekenden gemaakt in onze vereniging. Hij was dan ook altijd gaarne bereid om jeugd wedstrijden, waar geen scheidsrechter was aangewezen, te fluiten. Ook was hij voor de door AFC georganiseerde jeugdtoernooien een vaste scheidsrechter. Veel leden van onze club bewaren een aange name herinnering aan hem. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Allereerst moet ik nog de verjaardag vermelden van Zilveren Ploeger Nicky Hekster, de nieuwe tafelpreses van ons jaarlijks herendiner 5

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5