AFCoryfee:Dennis de Wit! 5 maart 2008 86e jaargang nr. 10 Zondagmorgen 2 maart: 10 uur kantoor Unique Logistics, AFC Vriendelijk Bedrijf, in gesprek met een man, die liever low key zijn werk voor AFC doet, maar wel een heel duidelijke mening heeft. Kritisch, maar altijd met de intentie de vereniging beter te maken. Niet alleen actief in zowel de Commissie Commerciële Zaken als de Stichting Keep Smiling, maar ook bij elke thuiswedstrijd in de radio kamer aanwezig. In dit gesprek spreekt hij niet namens een commis sie, maar spreekt volstrekt op persoonlijke titel. Vraag: Waarom spreken we nu en hier af, normaal zit ik met een kop koffie achter mijn zondagskrant een beetje bij te komen van de vorige avond? Antwoord: Zal ik je zeggen. De hele week ben ik op pad. Zaterdag en zondagmorgen altijd even naar kantoor. De rustige uurtjes, geen telefoontjes. Ook even bijkomen. Vraag: Wanneer ben je bij AFC gekomen? Je hebt toch een Ajax achtergrond? Antwoord'. Ik ben trouwens bij AFC begonnen. In de welpen, mijn eerste leider was Jack van Gelder. Daarna bij Ajax. Ik zou de derde generatie de Wit bij Ajax worden. Ik heb er trouwens niet gespeeld, wel meegetraind. Werd ik naar de kleedkamer bij Jan van Daal geroe pen. Of ik ambitie had om profvoetballer te worden. Dat ik dat maar beter uit mijn hoofd kon zetten, want daarmee zou ik toch nooit mijn brood verdienen. Veel later samen met mijn vader en Cocky van Duijvenbode naar AFC gegaan, dat moet in 1977 geweest zijn. Werkelijk mijn hoogtepunt als voetballer is toch echt acht jaar lang het tiende van AFC geweest. Wat een fantastisch elftal was dat, wat hebben we ongelofelijk gelachen. Haasje over tijdens een aanval, ja zo arrogant waren we, wat wil je, we werden 7x kampioen. Ik weet nog de hele opstelling uit mijn hoofd. Noot samensteller: Dennis dreunt zonder haperen alle namen op. Ik bestreek de hele linkerzone, maar verdedigde nooit mee. Rick de Boer knapte dat voot me op. Nico Gianotten, onze keeper, helaas overleden, was aanvoerder, maar wat een driftkikker in het veld. Op een goed moment had ik er zo genoeg van, dat ik in mijn eigen strafschopgebied keihard op hem terugspeelde met de mededeling dat hij zijn kop eens moest houden. Liep hij zo weg, hebben we hem een tijdje niet gezien. Overigens aan het eind van het seizoen altijd diner, met de dames, reikte hij op zeer humoristische wijze de jaarlijkse prijzen uit. De mooiste was de Waar is Theo prijs! Jawel Theo van Broekhuijzen van de Logie. Die was er een periode vaak niet. Zet dat er maar in, ha! Wat hebben we gelachen in die tijd. Samen met mijn grote vriend Thomas Rongen tot diep in de nacht op stap. Wij met mijn Simcaatje niet naar huis, maar naar AFC, werden we wakker gemaakt door Erik Visser. Thomas gewoon doorslapen in de bus, maar wel een berewedstrijd spelen. Misschien niet de meest begenadigde voetballer, maar wel één met een geweldi ge wedstrijdmentaliteit. Leo de Leeuw hoorde daar ook bij, zag je hem avonds bij Studio Sport voor FC Amsterdam ook tot de uitblin kers horen. Vraag: Als ik het goed heb, ben je ook actief geweest al tennisser. Nog in het bestuur van ATC gezeten. Wasje als tennisser net zo goed als voetballer? Antwoord: Ha, nee, voetballen kon ik niet, had wel een heel functio nele techniek. Ik ben altijd meer een tennisser geweest, hoorde tot de B lijst, zeg maar te vergelijken met Hoofdklasse bij het amateurvoet bal. Kon dus best wel een aardig balletje slaan. Maar mijn zoon An thony is veel en veel beter dan ik ooit was. Hij heeft genoeg talent om met de nationale top mee te kunnen komen. Internationaal niet, hij ziet zelf ook in dat voor dat niveau zijn techniek wel goed genoeg is of soms zelfs beter, maar niet zijn handelingssnelheid. Trouwens hij heeft het geleerd van Cocky, die mij ook nog tennisles heeft gegeven. Ik heb al mijn hele leven een rode draad met hem. Mijn dochter Kim- berly studeert voor arts, gaat één van haar co-schappen in Stellen- bosch in Zuid Afrika lopen. Daarna volgt de specialisatie neurologie. Éénmaal raden op welk onderzoek, op advies van haar moeder, zij gaat afstuderen IK! En anders op Ad Westerhof, zet dat er ook maar in! Vraag: Hoe belangrijk is de Commissie Commerciële Zaken voor AFC? J Antwoord: Deze commissie is in feite de moneymaker voor de club. De institutionalisering van iets waarmee Kees Gehring ooit begonnen is. Tim Timmerman speelt hierin een heel cruciale rol. Hij is de ver bindingsman. Daar heeft hij ook de tijd voor. Hij is de beroepsbede laar voor de club en dat bedoel ik zeer positief. Ad Westerhof zit in deze commissie namens het bestuur, ik als klankbord, Hans Brouwer als adviseur en Meindert Huisman laat zich alleen maar horen tijdens vergaderingen.... Laatst bij een vergadering, Hans was er niet, maar was wel voor cruciale beslissingen telefonisch bereikbaar, hebben we bij elk besluit: na consult met de adviseur gezet. Af en toe wel een beetje humor. Deze commissie zorgt voor 20% van het AFC budget. Veel AFC Vriendelijke Bedrijven hebben iets met de club, zijn emo tioneel betrokken, andere zien het als een opstap voor commercieel gewin. AFC is mijn club, daar doe ik het voor. Natuurlijk is het geen toeval dat een paar belangrijke relaties van mij ook AFCers zijn. Maar wat ik nu ga zeggen, is persoonlijk. De laatste drie jaar vraag ik me wel eens af waar ik het voor doe. Je wilt ook wat terugzien. Hoe je het went of keert, je lol is toch wel het presteren van het Eerste. En als je dan DWV uit en VUC thuis ziet, dan mis je de bezieling en daar draait het om. Vraag: Is de Topklasse voor AFC commercieel haalbaar? Antwoord: Laat ik voorop stellen dat AFC een ontmoetingsplaats is voor vrienden, in ieder geval voor mij. Het profileren van het Eerste is echter dermate hoog afgesteld, dat het lijkt of alles daarvan afhan kelijk is. De ambitie om zo hoog mogelijk te spelen, sta ik achter, maar de vereniging moet wel een goede mix zijn van prestatie en recreatie. Ik kan me ergeren als er geroepen wordter moet een spits komen. Wij van de Keep Smiling weten dat die niet zo makkelijk te krijgen en te faciliteren is. Wat wil je als vereniging? Wil je naar de Topklasse? Wil je dat faciliteren zonder dat de rest van de vereniging daar onder te lijden heeft? Je krijgt dan een tweesporen beleid, wat we in feite ook al hebben. AFC zit al jaren in een spagaat. Eerlijk gezegd begint mij dat een beetje op te breken. Waar gaan we voor kiezen? Als we de nadruk op de clubcultuur leggen, betekent dat niet meer op het hoogste niveau spelen, verlies van prestige. De vereniging zal zich moeten uitspreken, niet het Bestuur. Wil je meedoen, dan moet er een heel serieus budget komen. Waar we nu over kunnen beschikken, is absoluut niet toereikend voor de Topklasse, maar wel voldoende om mee te draaien in de Hoofdklasse. De Stichting Keep Smiling zou voor de facilitering van het Eerste moeten zorgen. Dan heb je voor het overige clubleven het pakket AFC Vriendelijke Bedrijven. Ik vind trouwens dat die scheiding sowieso aangebracht moet worden, maar dat is mijn mening. Overigens ik vind het schandalig hoe de KNVB de Topklasse er probeert door te drukken. Nogmaals AFC betekent voor mij het ontmoeten van mijn vrienden. AFC Topklasse of tweede klasse? Zal me eerlijk gezegd worst wezen. Vraag: De radiokamer, lijkt me dat jullie daar een hoop plezier samen hebben. Antwoord: Het is een groot cabaret. Ad is met 7 dingen tegelijk bezig, onder andere verslaat hij de wedstrijd voor een radiozender. Bob Neseker zit er gewoon gezellig bij, maar heeft altijd een hele lijst bij zich, waar hij over wilt praten, zeg maar vergaderen. Ach en ik let op de wissels zorg voor de rust en eindstanden. Maar de meeste lol is altijd de loterij. Roepen we om dat op een bepaald nummer een volledige reis voor twee personen naar Miami is gewonnen. Wel het nummer van ons eigen programmaboekje. Moet je eens kijken hoe veel mensen zich voor die prijs aanmelden. Liggen we in een deuk. Of het reservegetal: altijd voor Jan Hein Lans. Hij komt namelijk altijd zijn nummer doorgeven. Humor. Vraag: Wat wil je nog toevoegen? Antwoord: Ik ben tot drie keer gevraagd om weer lid te worden van Ajax. Maar ik heb helemaal niets meer met Ajax, AFC is mijn club, daar zitten mijn vrienden. Ik ben nu AFCer en heb dus voor de eer bedankt. Samensteller: André Wijnand

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 12