23 januari 2008 86e jaargang nr. 8 en ondergetekende bepaalde de eindstand op 3-1 met een schuiver binnenkant paal. Ondanks de regelmatige overwinning was enige frustratie, niet op de laatste plaats vanwege het veld, bij een enkeling zichtbaar. De middag werd benut om bij te komen van de vliegreis en de wed strijd en natuurlijk bood het de nieuwelingen de kans zich voor te bereiden op de avond, die traditiegetrouw in het teken stond van de "silver spoon": de prijs voor de nieuwkomer met de beste speech tijdens de eerste avond. Allemaal in rode polo gekleed begaven we ons dit keer niet naar La Casa Viega (het restaurant dat jarenlang het decor vormde voor de silver spoon avond), maar naar een Hollands eethuis. Hoewel de omgeving even wennen was en de mogelijkheid tot speechen een stuk lastiger bleek, aangezien we met z'n allen aan één lange tafel zaten, kwam de avond langzaam maar zeker op gang. Alle nieuwelingen bleken uitstekend voorbereid, maar twee jongens staken erboven uit. Wout Meulemans viel op met zijn bijzonder per soonlijke en mooie toespraak, maar de prijs ging uiteindelijk naar Garrett MacDonald vanwege zijn complete en humoristische verhaal. Ook Henk van der Jagt, Ger van Caspel en Ruud Mantel maakten van de gelegenheid gebruik om zich door middel van amusante toespra ken nader voor te stellen aan de meegereisde AFCers. Tenslotte zorg de Chris Schroder met zijn schitterende gedicht, waarin een ieder kritisch onder de loep werd genomen, voor een daverend eind van de avond. De schoonheidsfoutjes vallen in het niet bij zo'n prachtige reis, dus begaven we ons 's avonds gezamenlijk naar de stad om een drankje te drinken, slechts een enkeling nam nog een drankje... Zondag 6 januari "Goeiemoggel, met Cótje" klonk het om 07:45 door de telefoon. Na een kort ontbijt aan het uitgebreide buffet vertrok de bus wederom richting FC Balos. Na een warming-up en een flitsende rondo stonden daar ineens de pionnen voor de piepjestest. Ook Johan Dol, Ronald Koster en Nicolaas van Ommeren hadden zich in trainingskleding gestoken om hun conditie te toetsen. Ondanks de aanmoedigingen van publiek en technische staf bleek de loop geen gemakkelijke opga ve. Raymon van Emmerik, dit seizoen één van de waardevolste krach ten van het elftal, heeft het niet zo op dit soort lopen, maar na de aanmoediging 'kom op Freddie Heineken' perste hij er toch nog enkele meters uit, waardoor hij Johan Dol achter zich kon houden. Peter Post, in het algemeen bezitter van een sterke conditie, kon het zojuist genuttigde ontbijt na deze inspanning niet meer binnenhou den. In de partij die volgde kon het normaal zo hoge trainingsniveau niet worden gehaald, de minst slechte partij wist dan ook te winnen door een doelpunt van Robert Gehring, na een mooie combinatie met Johan Dol. Maar deze winst was niet bepaald iets om trots op te zijn (nb: ondergetekende zat bij de verliezende partij...). De training had echter dusdanig veel van de groep geëist dat 'du Chat' besloot om de middagtraining te laten vervallen: een welkome verrassing. Sommigen maakten gebruik van de mogelijke verzorging door Co en Frank, die gedurende de hele reis voortdurend het beste uit zich naar boven haalden om iedereen zo fit mogelijk de wedstrijden en trainin gen te laten beginnen. Daarna werd aan de rand van het zwembad de vrije tijd gebruikt om lekker te ontspannen. De immer goedgemutste Joey Esionye, die na Robert Gehring de meeste wedstrijden in AFC 1 achter zijn naam heeft staan van deze selectie, etaleerde zijn niet aflatende voetbalkennis. Wouter Kloes, ook AFCer van het eerste uur, won met overmacht een potje kaarten en menigeen deed zich te goed aan de lekkere hapjes en drankjes die het Hotel verzorgde. Mohad Zaoudi zorgde met zijn voetbalhumor voor de slagroom op de taart voor deze gezellige middag. 's Avonds wandelde de selectie, ditmaal uitgedost in witte polo, langs de kust richting het schitterende restaurant Ciao. Onder het genot van onder andere heerlijke knoflookgarnalen en uitmuntende biefstukken, was de sfeer uitstekend. Mendel vertelde, zoals alleen hij dat kan, schitterende verhalen over zijn tijd bij Ajax en Jong Oranje. Bobby Gehring, die weer terug is na zijn stage in Amerika, toonde zich niet alleen in het veld een welkome versterking, maar ook daarbuiten een echte sfeermaker. Inmiddels had ook Ad Westerhof, naar wie bijzon dere dank uit gaat voor het mogelijk maken van onder andere ver schillende heerlijke diners, zich ook bij de groep gevoegd. Nadat Henk Bijlsma de sfeer naar een hoogtepunt had gebracht, door zijn (voor de meeste) bekende mopjes, verlieten we het restaurant. We besloten de dag met één drankje in de stad, sommigen namen een tweede... Maandag 7 januari "Wakker worden, wakker worden" Robert Gehring schrikt wakker en ziet dat hij nog twee minuten heeft voordat hij bij het ontbijt wordt verwacht. Snel wekt hij kamergenoot Mendel en roept hij naar de buren Bobby en Gideon "Snel: broek aan, shirt aan, rennen! Zijn jullie al wakker?" "Ja" roept Bobby terug. "Wij niet..." antwoordt Robert. Te vieren snellen ze naar de ontbijtzaal, maar daar aangeko men is de zaal nog helemaal leeg. Robert kijkt op zijn horloge; de wijzers tonen precies acht uur, terwijl om negen uur was afgesproken voor het ontbijt. Een dik uur later heeft iedereen ontbeten en zijn de koppies gecon centreerd in de bus: de wedstrijd tegen de amateurs van Feyenoord staat op het programma. Een tegenstander waar je net een stapje meer tegen wil doen. De wedstrijd is in alle opzichten het tegenovergestel de van de eerste wedstrijd: er wordt in een hoog tempo gespeeld, AFC is dominant maar Feyenoord sterk in de counter, onze verdediging is solide, ons middenveld aanspeelbaar en onze aanval is snel en komt tot enkele kansen. Halverwege de tweede helft komt Feyenoord tegen de verhouding in door een afstandsschot op 0-1. Vervolgens zet AFC aan voor een indrukwekkend slotoffensief, dat leidt tot meerdere uitgespeelde kansen maar tot een doelpunt komt het niet. Ondanks het goede veldspel overheerst het gevoel over het resultaat. De beste man van het veld is Ronald Koster, die niet alleen 's avonds een gezellig reisgezel bleek maar zich in beide oefenwedstrijden een uitstekende scheidsrechter toonde! Mountainbiken stond als middagactiviteit op het programma, bij het fietsverhuurbedrijf aangekomen bleek echter dat het alleen mogelijk was om een fietstocht van 35 kilometer bergop te maken (hellingsper centage tegen de 12%, voor de wielerliefhebbers). Daarop besloot Cees Thomas, die zijn deel van de organisatie wederom prima invul de, het fietsen af te blazen: we zouden immers nooit voor het donker terug zijn. Een spelletje aan het zwembad op initiatief van Laurens Bianchi bood soelaas. In tweetallen werden bekende en minder bekende mensen omschreven en nagedaan. Scheidsrechter bij dit spel was Saïd Mou- mane, die zich na een vervelende griep tijdens de eerste dagen geluk kig weer wat beter voelde. Yama stal de show door kick-bockser Peter Aarts na te doen, helaas dacht teamgenoot Robert dat het Karl Nooten moest voorstellen. Ook Mendel Witzenhausen waagde zich aan een imitatie, in zijn geval ging het om Monica Seles. Helaas zag Wout niet wie het moest zijn en na een kleine minuut tennisslagen en mes steken besloot Mendel: "ik geef de beurt door, dit is gênant". Om acht uur vertrok de groep naar een Argentijns restaurant, alwaar we ons voornamelijk tegoed deden aan heerlijke vleesgerechten, sangria en mooie wijnen. Johan de Bie kreeg iedereen op de grond van lachen met zijn mopjes en het clublied klonk uiteindelijk uit volle borst. Tenslotte ging een grote groep nog even naar de stad om een klein glaasje te drinken, een paar namen een iets groter glaasje. Dinsdag 8 januari Na een vroeg ontbijt reden we naar 'de trap' aan het eind van het strand. Bijna een uur lang werd een rondo en een partij gespeeld in het zware zand. Daarna liep de hele selectie (inclusief technische staf en een aantal bestuursleden) een duurloop (7 km) richting de vuurto ren. "Het leek wel of die toren achteruit liep" zei Tonnie Cusell na een dik half uur, hij was als één van de eersten binnengekomen. Op vallend genoeg liep Sjoerd Jens, herstellende van een hardnekkige blessure, bij de voorsten mee. Ook Gideon Coronel liep meer dan verdienstelijk, hoewel hij halverwege moest lossen uit de kopgroep bleef hij 'aan het elastiek' en werd zijn achterstand nooit groter dan enkele honderden meters. Ook de prestatie van Nicolaas van Omme ren is bewonderenswaardig: hij eindigde als achtste! 's Middags ging een grote groep, moe maar voldaan, aan de kust een drankje drinken. Een rondvraag over muziekinstrumenten leerde ons dat we een speler in de gelederen hebben die eens blokfluit speelde en dat onze aanvoerder op een blauwe maandag achter de drums zat. Een heerlijk visrestaurant was het decor voor de laatste, warme avond op Gran Canaria. Cees Thomas bood namens de groep aan Rinus van 9

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 9