Gelukkig Nieuwjaartoernooi Gran Canaria 5-9 januari 2008 Nieuw dit jaar was de verkiezing van een Miss Kien (niet Volendams voor "misschien"), die, voorzien van sjerp, kroon en champagne, plechtig beloofde de prijsuitreiking tijdens het nieuwjaarstournooi voor lagere senioren op 5 januari a.s. te zullen verzorgen. Tenslotte sprak Johan de Bie namens de AFC (waarvan er overigens vier bestuursleden aanwezig waren), nog aardige woorden, memore rend dat het AFC-kienen sinds 1921 plaatsvindt en tot op de dag van vandaag kennelijk bij jong als oud nog springlevend is. Ook sociëteituitbaters Frans Ris en Joop Kenter met hun brigade voelden de avond perfect aan, verzorgden niet alleen het kien- culinair, maar discjockeyde de meute tussen en in de rondes door naar grote hoogten met bekende Nederlandse nummers van onder meer Jan Smit, Guus Meeuwis, steeds weer Nick Simon en Gerard Joling. Tenslotte "danken wij de dames die de loten verkocht hebben", aldus Toon Hermans. Het is een onmogelijke taak om alle gulle gevers te bedanken, maar zonder deze AFC-vriendelijke donateurs was deze avond uiteraard niet mogelijk geweest. Uit naam van alle kiendreamteamleden zeg wij u dank, dank en nog eens dank. Een grote buiging, het was f-a-n-t-a-s-t-i-s-c-h! Kiendreamteam Zie ook het 'AFC Fotoalbum' op onze website voor een impressie van de avond!!! Foto's: Jan Otsen. Voor het eerst werd dit traditionele onderlinge seniorentoernooi aan het begin van een nieuw jaar (5 januari) in de buitenlucht gespeeld. Voorheen was de gebruikelijke plaats in de Emergohal in Amstel veen, maar nu kon op onze prachtige nieuwe kunstgrasvelden ge speeld worden. Het weer werkte buitengewoon goed mee: droog, geen wind en een temperatuur van 8 graden. Zestien seniorenteams namen aan de strijd mee en er moesten heel wat wedstrijdjes van een kwartier gespeeld worden. De warme lunch was, zoals altijd, perfect verzorgd. Het lopend buffet vond derhalve ook gretig aftrek bij onze jongens en heren. Om drie uur kon de balans opgemaakt worden. De finale ging tussen zondag 10 en zaterdag 6. Aan het langste eind trok AFC 10 dat met 3- 1 won en de mooie beker in ontvangst kon nemen. Om plaatsen drie en vier streden zaterdag 9 en zaterdag 4. Verrassend won zaterdag 9, een nieuw team dat in de competitie nog geen enkele 23 januari 2008 86e jaargang nr. 8 nederlaag heeft geleden en als prijs hun kampioenswedstrijd op het nieuwe hoofdveld mogen gaan spelen. De prijzen werden uitgereikt door onze Miss Kien AFC (op de foto met sjerp en kroontje in AFC Fotoalbum) en onze voorzitter Machiel van der Woude. Veel dank gaat uit naar de toernooileiding bestaande uit Max Flam en Sebo Woldringh, die ondersteund werden door Lars Boering, Patrick Reddering, Rogier de Boer, Jeroen Hilbrink en Benno Honsdrecht. Zie ook het 'AFC Fotoalbum' op onze website voor een impressie van deze dag Zaterdag 5 januari In alle vroegte, om 3.30 uur, verzamelden ruim dertig heren zich in AFC-kostuum in de verlaten vertrekhal van Schiphol voor het trai ningskamp op Gran Canaria. Helaas konden Hans Geerlings, Murat Böke en Christiaan Uittenbosch (onlangs overgeplaatst van zondag 2, naar zondag 1) vanwege werkverplichtingen niet mee. Ook bestuurs lid Bob Duis moest helaas op het laatste moment afzeggen. Jarik van Zeijst had besloten, ondanks een vervelende blessure, wel mee te gaan. Met alle ijver trainde hij apart van de groep aan zijn herstel. Op het altijd zonovergoten 'Granca' konden we het onbevredigend einde van de eerste competitiehelft (drie van de laatste vijf wedstrij den werden afgekeurd) wegspoelen en de basis leggen voor een prachtige tweede seizoenshelft. Tijdens de rustige vlucht maakten de meeste jongens gebruik van de vele vrije zitplaatsen om nog enkele uurtjes bij te slapen, er stond immers bij aankomst direct een oefenwedstrijd op het programma. Bij aankomst stond de bus al op ons te wachten, vrolijke onrust maak te zich van de groep meester: bij de één vanwege herkenning, bij de ander vanwege de verrassingen die in het verschiet lagen. Ook het quizboekje met voetbalvragen was, net zoals vorig jaar, meegegaan. Het bood de nodige afleiding van de donkere wolken die tot onze verbazing boven het vliegveld hingen. Een klein halfuurtje later had den de donkere wolken plaatsgemaakt voor een strak blauwe lucht boven ons luxe Riu Clubhotel aan de andere kant van het eiland. Maar er was weinig tijd om van de weelde van het hotel te genieten, daar we na een snelle lunch ons naar FC Balos begaven voor een oefenwedstrijd tegen 2e klasser VELO. Misschien door de jetlag (er is sprake van één uur tijdverschil), of misschien door het ouderwetse hockeykunstgrasveld liet AFC niet haar beste spel zien. Toch viel het één en ander te genieten voor de meegereisde bestuurs- en ereleden, die vanaf de hoge tribune 'goed konden kijken wat er gebeurde'. In de eerste helft zette Yama Hashemi, na een steekbal van Robert Gehring, met een lichaamsschijnbeweging de verdediging op het verkeerde been en rondde hij mooi af. Ondertussen liet Edwin van Holten met een aantal schitterende reddingen zien, dat hij nog steeds één van de beste keepers van de hoofdklasse is. In de tweede helft wist Yama wederom het doel te raken, nadat de keeper van VELO de bal wel heel gemakkelijk had laten lopen (FC Balos... 'what's in the name') 8

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 8