AFC's "Bie"- zonderheden 23 januari 2008 86e jaargang nr. 8 het verleden, met Ian Wright en andere toppers. En de discussie op de Arsenal-tribune ging verder met de vraag welke echte topper er zo snel mogelijk moet worden aangetrokken. Inmiddels weten we beter: Bergkamp, bij AFC ooit met Aron Winter uitgebreid te gast bij de Herfstdriedaagse, is in Engeland opgenomen in de Hall of Fame. Over ons eerste wordt ook wel eens gemopperd. En ik geef het toe, ook door mij. Toen en toen ging het veel beter, met een speler a la die en die zou het veel beter gaan, ga zo maar door. Gelukkig zijn er mo menten die spotten met alle kritiek en beschouwingen. Zo'n moment was de uitwedstrijd van ons eerste tegen Haaglandia. 2-1 voor bij rust, een wonder. De trots van Rijswijk was een klasse beter en zou de zaken in de tweede helft ongetwijfeld recht zetten. Maar wat zich na de thee afspeelde was ronduit ongelooflijk. AFC kon alles, Haaglan dia bar weinig, en als het rood-zwarte vizier iets zuiverder had ge staan waren niet zes maar 10 doelpunten gemaakt. Het was wonder baarlijk, maar ook een proeve van bekwaamheid van ons eerste die doet verlangen naar meer. Een groots moment om vast te houden was ook de opening van ons vernieuwde complex op 27 september 2007. Een feestelijke dag, en daar was ook alle aanleiding toe. Het verschuiven van vier velden, de afvoer van de oude en opbouw van de nieuwe tribunes, de aanleg van 2 kunstgrasvelden, nieuwe bestrating en hekwerk, etc., en dat in een aantal maanden, het is een prestatie van formaat, waaraan een geolie de samenwerking tussen Gemeente, Grontmij en AFC ten grondslag lag. Het afbreukrisico was groot, en menig AFC'er zal zich hebben afgevraagd of dit wel goed zou gaan. Want waar moet je met meer dan 100 teams naar toe als je complex in september nog een bouw plaats blijkt te zijn? Het tegendeel was gelukkig het geval en daarom kon sportwethouder Carolien Gehrels, staande op dé door Jan van Galen fdmisch vereeuwigde oude én nieuwe middenstip, de officiële opening verrichten. Dat AFC daarna de eerste wedstrijd met 2-1 van DWV won en dat Peter Post tot grote vreugde van zijn naamgenoot op de nieuwe overdekte tribune de eerste goal maakte, kon ook meteen de boeken in. 2007 was dus een zeer opvallend en belangrijk jaar, mede door de komst van het AFC-uitzendbureau en de introductie van de Clubcard. En als de zaken bij VVSB anders waren gelopen had, daar ben ik van overtuigd, de kampioensvlag gehesen kunnen worden. Die zit dus nog even bij Pim in de materiaalkast. Het seizoen 2007-2008 werd inge leid met een fraaie Persmap, dit maal geproduceerd door Jan van Galen, André Wijnand en Jan Otsen, die het stokje feilloos overna men van Kees Gehring en Hans Elias. De eerste helft van het seizoen werd afgerond met het Hollandsch Kienen. De zeer succesvolle, avondvullende vertoning, ik citeer de dit keer wijdbroekige kiencom- missie, werd door mij, op reis in Cambodja, op de voet gevolgd want de winnares van de hoofdprijs. Nathalie, bleek de schoondochter te zijn van mijn reisgenoot. Jammer alleen dat de prijs voor de smoking nog steeds niet is opgehaald. AFC'ers, Wat gaat het nieuwe jaar ons brengen? In ieder geval vieren we op 18 januari op gepaste, dus feestelijke wijze het 113 jarige bestaan van onze Club. De dames, zoals te doen gebruikelijk, in het Hilton, de heren in het aansprekende American Hotel. Voor deze datum is dan al het nodige gebeurd. Op 1 januari vonden immers de traditionele Sixes plaats, met dit maal ook veel jeugdig talent, en morgen treden de senioren, minus het eerste, tweede en derde, aan voor het Gelukkig Nieuwjaar toernooi op ons eigen Goed Genoeg. Een drukke dag morgen, want het eerste vertrekt voor een oefenstage naar Gran Cana- ria, voor de 19e keer in successie. Het tweede reist af voor een 5- daagse trip naar Turkije, mogelijk gemaakt door de winst van het Metropool-toernooi door ons eerste aan het begin van het seizoen. En of het niet genoeg is gaat het derde op initiatief van trainer Hesdy Sanchez op trainingsstage in Eindhoven. Wat een teambuilding! De jeugd wordt uiteraard ook niet vergeten. Op 6 januari is er voor de A- en B-junioren een groot toernooi en op 19 januari zijn de jongste categorieën aan de beurt bij het jaarlijkse spektakel in het Borchland complex. Als we dit lijstje overzien en bedenken welke tijd en energie in de voorbereiding zal zijn gaan zitten, past veel waardering voor die AFC ers die dit allemaal mogelijk maken. Veel dank hiervoor. En de rest van het jaar? Belangrijk is o.a. de besluitvorming over de topklasse. Al 15 jaar wordt over dit onderwerp op initiatief van de KNVB gepraat. Als het aan de directie van de bond ligt wordt per ingang van het seizoen 2009-2010 de Topklasse ingevoerd. Voor de goede orde: de Topklasse is gedacht tussen de eerste divisie en de huidige hoofdklasse en is bedoeld om het betaalde- met het amateur voetbal te verbinden. Net als de meerderheid van de hoofdklasse clubs is het bestuur van AFC tegen de topklasse. Enkele argumenten zijn: de hoge kosten voor de deelnemende clubs, de aantasting van het regionale karakter van het amateurvoetbal en het feit dat de grote problemen van de eerste divisie op het bordje worden gelegd van het amateurvoetbal. Waarom een goed draaiende hoofdklasse competitie aantasten voor een risicovol avontuur? Het blijft, als we ook nog even denken aan het debacle van de BVO's in de toenmalige tweede divi sies, vooralsnog een raadsel. In februari wijdt onze supportersclub the Reds een discussieavond aan de Topklasse. Daarbij zal de heer Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB, aanwezig zijn. Een prima initia tief! Belangrijk is ook de discussie over de derde fase van ons park met de Gemeente die zich met name richt op de bouw van een nieuw club huis. Ook hier zijn nog een groot aantal substantiële vragen die nog op een antwoord wachten. De windgevoeligheid van het hooggelegen complex, de maatvoering, de parkeergelegenheid, alsmede de situe ring van de velden in de tussenfase, wanneer het dokmodel nog niet is gerealiseerd. Verder genereert de beperkte capaciteit van 5 velden een grote druk op de vereniging. Volgens de KNVB-norm zou AFC dienen te beschikken over 8 velden. Een moeilijk probleem, dat we met de Gemeente nader zullen bespreken. Wij houden u uiteraard op de hoogte. Ten slotte is er gewoon het voetbal waar het week in week uit tenslot te om draait. Hopelijk gaat ons eerste onder leiding van Ton du Cha- tinier een zeer goede tweede competitiehelft tegemoet. Mindere wed strijden tegen DCV, DWS en VVSB hebben ons eerste op achterstand gezet, met name van Hollandia. De trotse lijstaanvoerder uit Hoorn is onze eerste tegenstander in 2008. Bij winst doen we gewoon weer mee om de hoogste plaatsen. Voor ons tweede geldt dat zeker ook. Onder regie van Dennis Purperhart komt dit getalenteerde team dit seizoen sterk voor de dag. Bij de jeugd doen de hoogste teams het goed tot zeer goed en hebben A 1 en B 1 de kans om weer terug te promoveren naar landelijke eerste divisie. Al met al ziet het er dus uitstekend uit. Beste AFC'ers, AFC bestaat bijna 113 jaar, ik heb het eerder gezegd. In die lange tijd is er veel, heel veel veranderd binnen onze club. Veel grote AFC'ers zijn ons in de loop der tijd ontvallen, maar leven in onze gedachten voort door hun grote betekenis in het verleden en daarmee ook voor het heden. Heel veel jonkies stromen de vereniging binnen en zullen er voor zorgen dat AFC in lengte van dagen zal blijven floreren. Onze taak is het om de club anno 2008 verder te brengen, met oog voor traditie en inspelend op nieuwe ontwikkelingen. Vorig jaar werd na 45 jaar noodgedwongen afscheid genomen van een deel van ons oude complex met o.a het mooie, karakteristieke hoofdveld, waarop zoveel successen werden behaald. Maar de AFC- wereld draaide vervolgens door, niet gewoon, maar door een geweldi ge inspanning van veel mensen binnen onze vereniging. Die drive, dat enthousiasme, moeten we in 2008 zien te behouden. Dat kan mijn inziens pas goed als we met elkaar de mooie momenten die zich aan ons voordoen echt koesteren, te beginnen met vandaag. Daar drink ik op: proost en een Gelukkig Nieuwjaar! In mijn eerste column in de eerste uitgave van ons clubblad de Scha kel in het nieuwe jaar 2008, en nog medio januari wil ik u allen een in alle opzichten gelukkig, gezond en sportief jaar wensen en tevens op een fantastisch jaar voor onze 113 jarige vereniging hopen.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5