MIXED PICKLES ,A \l— 23 januari 2008 86e jaargang nr. ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 305) en PROLOOG ^nno Tussen de laatste Schakel van het vorige jaar (op 19 december 2007) en de eerste Schakel van het nieuwe jaar (op 23 januari 2008) ligt een periode van 5 weken, die te boek staat als winterstop en waarin Pickelaar het in het desondanks voortgaande sociale clubleven vrijwel geheel heeft laten afweten. Eén vaste afspraak (met zijn archiefcommissieleden) in het clubhuis op de eerste maandagavond van de maand bleef welis waar gehandhaafd, maar die bood nauwelijks mogelijkheden tot clubcontacten daarbuiten. Niettemin moet Pickelaar weer voor de Schakel aan de bak. En omdat hij in de vorige Schakel zijn epiloog uitsprak ligt het voor de hand, dat hij nu opent met zijn proloog. Niet minder voor de hand ligt het, dat Pickelaar daarbij op een probleem stuit, want veel aanknopingspunten heeft hij niet om zijn voorrede te openbaren. Zijn intelligente lezers begrijpen dat uiteraard direct, maar Pickelaar - niet licht voor één gat te vangen - is vaker in zijn leven op zoek geweest naar wat niet direct voor de hand ligt. In Gran Canaria had hij niets te zoeken Besneeuwde skipistes mijdt hij argwanend, wantje gaatje ellende niet opzoeken. Hij maakte dus voor zichtig, als gebruikelijk, een ommetje in eigen land. Gemakshalve maakt hij daar even misbruik van door u te melden, dat hij onder veel meer Fluitenberg, 's Heerenberg en Geeuwenbrug aandeed; en dan weet iedere Schakelconsument waar Pickelaar het over heeft. In die vaderlandse nederzettingen dacht hij onverwacht even aan vriend en Schakelconfrère Bie, die nooit aflaat te verkondigen dat je AFC-ers overal in de samenleving tegenkomt. Nou, mooi niet: in voornoemde oorden kwam Pickelaar er niet één tegen. Elk ander menselijk leven ontbrak overigens ook. CITAAT "Ik wantrouw de mensen, die in een ton zijn opgegroeid en nooit anders dan door een gaatje hebben gekeken". (Franpois Rabelais, Frans schrijver, circa 1490 - 1553). INKEER De jaarwisseling bracht Pickelaar thuis door en hij liet zich het TV-nieuwjaarsconcert niet ontgaan. Andermaal constateerde hij, dat de vrou wenemancipatie in Oostenrijk nog niet veel opschiet. In de "Wiener Philharmoniker was als vanouds slechts plaats voor 2 vrouwen, één har piste en één violiste. Op Goed Genoeg sloeg hij het een en ander over. Hij kient niet, want hij heeft alles al en wil niet het risico lopen een vliegvakantie te winnen, want hij lijkt een beetje op Dennis Bergkamp (al voetbalde die beter). Klaverjassen is niet aan Pickelaar besteed: hij kan geen boer van een vrouw onderscheiden (bij wijze van spreken dan). Wat de sixes betreft: Pickelaar is al enige jaren geleden uitgevoetbald en op de aanvangstijd van dat toernooi is hij bovendien nog niet geheel ontwaakt. En met alle respect voor de Nieuwjaarsreceptie op 4 januari: zijn herinnering aan de traditionele AFC-Nieuwjaarsshow op 1 januari (waarbij hij 20 jaren was betrokken en die helaas na voortzetting door een ander groepje luttele jaren later teloor ging), speelt hem blijkbaar nog steeds parten. Pickelaar was dus voornamelijk inpandig. Daar denkt hij graag aan u, rustend in zijn chaiselongue. Dat klinkt wat chiquer dan het is, want Pickelaars eenvoudige sofa bestaat uit een enigszins verende Ikea-stoel van gestoomd berkenhout, waarvoor op enige afstand een kunststof Blokker-krukje is geplaatst voor zijn voeten. Aldaar denkt hij dus aan zijn AFC-makkers. Niet altijd natuurlijk en ook niet aan allemaal tegelijk, want dan zou hij gek worden; hetgeen venneden dient te worden. AVONDJE DEURNE Na de gedwongen maand rust kwam ook bij Pickelaar allengs het voetbalgevoel terug. Het bloed kruipt immers waar het niet kan gaan. Zijn eerste echte TV-blik was gericht op Deurne-Feyenoord. Hoofdklasser versus eredivisionist; dat sprak hem aan. Maar eerlijk is eerlijk, Pickerlaar had een bijkomende reden om die bekerkrachtmeting te aanschouwen. Eens per jaar bezoekt hij Deume, waar een neeftnaamgenoot woont en op weg daarheen passeert Pickelaar altijd het eenvoudige complex van de (voornamelijk) voetbalclub Deurne. Met neef(je) valt te praten over de meest uiteenlopende onderwerpen, maar voetbal behoort daar niet bij. Dat valt volledig buiten zijn bevat tingsvermogen. Het was dan ook zeker dat neef A. - alleen al uit onwetendheid - verstek zou laten gaan bij de TV-topper, die heel Brabant in zijn greep hield. Pickelaar vond het, ondanks de 0-4 eindstand een aimabele seance tussen onder meer de Deurne- coryfee Ronald Joosten ("wie kent hem met nou ja neef A. dus zeker niet) en de Feyenoordsluitpost Henk Timmer, die uiteraard weinig in beeld kwam. Maar voor Pickelaar lang genoeg om te zien dat diens zwarte voetbalbroek beeldig aan de pijpjes was afgezet met een wit biesje (links) en een rood biesje (rechts). Toch een beetje Feyenoord gekleurd. Iemand moet op dat idee gekomen zijn en het uitgevoerd hebben. (Schaats)vriendin Marianne Timmer wellicht? Pickelaar denkt van niet, maar hoopt het wel. MISKIEN Laten we wel zijn: Pickelaar heeft het niet altijd bij het rechte eind. Hierboven meldde hij weinig op te hebben met kienen en dat hij daarom verstek had laten gaan bij de AFC-Kerstkien. Achteraf blijkt dat toch een misvatting te zijn, want het uitvoerende AFC-comité zorgde - naar hem ter ore kwam - toch voor een bijzondere verrassing. Wel via enige drogredenen, maar - mits op niveau - Pickelaar houdt daar wel van. Aan de 11 -de Kienavond was een Volendams tintje gegeven en op de vraag of er wellicht paling voorkwam op het prijzenmenu is blijkbaar op zijn Volendams geantwoord "miskien". Wat later bleek er een belangrijke prijs gevallen te zijn op een van de kienborden van Audrey Nuchelmans, de vrouw van Eric Euwes (AFC-6 zaterdag). Zij bleek bij toeval (jawel, list en bedrog) te zijn uitverkoren tot Miss Kien, waarna zij zich mocht hullen in een sjerp en een kroontje kreeg op het sierlijke hoofd. Daarbij hoorde uiteraard een fles champagne maar daar moest een prestatie tegenover staan: uitreiking van de prijzen na het interne AFC-voetbaltoemooi op 5 januari j.l.. Zij heeft zich daarvan blijkbaar ferm gekweten. Conclusie van Pickelaar: hij heeft Miss Kien van AFC helaas flagrant gemist. Tweemaal zelfs... 14

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 14