MIXED PICKLES 5 december 2007 86e jaargang nr. 6 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 303) w .adriaansz zonnet ,nl en www .home .zonnet .nl/w .adriaansz VAN VOETBAL EN KUNST Als gebruikelijk liggen er drie weken tussen de vorige en deze Schakel en in die tijd speelde onze hoofdmacht slechts één competitiewedstrijd. Dat schiet dus niet echt op. De afgelasting bij Hollandia in Hoorn viel te voorzien omdat daar één cornervlag al nagenoeg in het IJsselmeer staat. Bleef over de thuiswedstrijd tegen Westlandia, dat altijd veel bezoekers meeneemt. De eerste zege 'ever' op de Naaldwijkers gaf op zich al voldoening en de overige uitslagen in de hoofdklasse A waren mooi meegenomen. Als we niet oppassen worden we nog kampioen ook, dacht Pickelaar overmoedig. De wedstrijd begon ruim een half uur te laat door absentie van een der assistent-scheidsrechters; zeer tegen het aanvanke lijke ongenoegen van de onwetende ex-eerste elftalspeler Bram Jansen - wonende te Zutphen - die direct treinvertraging opliep en pas iets na drieën Goed Genoeg betrad. Maar hij kon zich tenslotte vinden in de uitleg, dat AFC even op hem had gewacht. Pickelaar was blij met de drie goals van Sjoerd Jens en vervolgens teleurgesteld door het uitblijven van zelfs maar één spontane salto. Kort voor het eindsignaal kwam Karei van Stuivenberg (Caracas, Venezuela) ons clubhuis binnen. Twee uren daarvoor bleek hij op Schiphol geland te zijn en hij pikte na 3-2 nog net onze 4-de goal mee. 'Cobra'- en andere kunstzaken hadden hem naar Amsterdam en Amstelveen gedreven. De derde zondag gaf een beker- en inhaalprogramma, waaraan AFC geen boodschap had. Maar Pickelaar bleef nog even hangen aan herinne ring van de schilderkunst en hij benutte het vrije voetbalweekend door een bezoek te brengen aan het Dirk Scheringa-museum te Spanbroek, waar hij een zeer professionele expositie zag van een zeer professioneel museum. Behalve bankier en stadionbouwer blijkt Dirk Scheringa ook nog -'bien étonné - echt geïnteresseerd te zijn in de schilderkunst en in het bijzonder in die van A.C. Willink (en andere magische realisten). Pickelaar beveelt kunstliefhebbers in AFC van harte een bezoek aan om een eigen kritisch oordeel te kunnen vellen. Dit was - om met buurman Belg te spreken - een boodschap van algemeen nut. CITAAT "Kunstcritici zijn meestal mislukte artiesten. Net als de meeste artiesten". (Paul Citroen, Nederlands kunstschilder en portrettekenaar, 20-ste eeuw). SCHAKELINGEN Minder voetbalconsumptie leidde bij Pickelaar tot (nog) meer recente Schakelabsorptie. Hij releveert hier allereerst het "Gedicht ter opening van ons nieuwe sportpark" door Karei N.L. Grazell (eerste stadsdeeldichter van Zuider Amstel). Plaatsing daarvan in de Schakel vond vertraagd plaats door e-mail problemen. Als er iets is, dat door het (nood)lot gedoemd is om vertraging op te lopen dan is dat blijkbaar bij voorrang poë zie; ook Pickelaar heeft daar weet van. In drie strofen behandelt Karei G. drie AFC-locaties: de Zuidelijke Wandelweg (1920-1962), Goed Genoeg (1962-2007) en Drentepark (vanaf 2007). Pickelaar citeert uit de laatste strofe. "De bomen dachten in hun eerste dagen: zijn dit de sawa's, waar de zilverrijst van het nieuwe licht gaat bloeien"? "En kinderen spelen er trapsgewijs hun toekomst tegemoet". Naar Pickelaars oordeel onberijmde maar fraai verwoorde poëzie. Via een fotocollage van historische AFC-tribunes in de Schakel komt Pickelaar toch weer even terecht bij de archiefcommissie van AFC, waar mee hij iets van doen heeft. In de voorlaatste commissievergadering moest hij om een conditionele reden verstek laten gaan. Maar dat weerhield zijn kompanen Rik de Boer en Hans de Wijs er niet van buiten hem om onze overdekte tribunes op te voeren in de Schakel en aansluitend in het clubhuis een vitrine in te richten met afbeeldingen van dezelfde tribunes. Daar wist Pickelaar dus allemaal niks van af, maar hij laat hier wel weten trots te zijn op zijn ondernemende belhamels! Wat het zaterdagvoetbal betreft las Pickelaar uiteraard de informatie door Sebo Woldringh, die onder veel meer opmerkte dat "de sleutel van ballenhok 25 achter de bar ligt. Gelieve deze na afloop van de training daar terug te hangen". Daar nam Pickelaar onthutst kennis van: ballenhok 25! Het zij toegegeven, dat hij al een ruim aantal jaren niet meer 'beneden' is geweest in ons clubhuis, maar de vraag drong zich bij hem op hoeveel ballenhokken wij eigenlijk hebben: 25 in totaal of heeft elk team zijn eigen ballenhok (in een totaal van meer dan 100). Onlangs liep Pickelaar zo argeloos mogelijk langs onze bar, maar niettemin keek hij besmuikt over de bar heen. Een sleutel zag hij echter niet hangen. Toch weer niet teruggebracht? SNACKWERK Het Pickelaarschap leidt tot veel betrokkenheid in e-mail verkeer. In de ruimste zin krijgt hij kennis van door AFC-ers aan AFC-ers verzonden e-mails met een in CC toegevoegde rits namen, waaronder die van Pickelaar. In engere zin ontvangt hij e-mails door AFC-ers rechtstreeks aan hem verzonden, al dan niet in CC toegezonden aan derden. In totaal ontving Pickelaar in de laatste 3 weken 17 AFC e-mails. Daarvan plukt hij er 5 uit in verband met het eenduidige onderwerp: vleselijk snackwerk. Rob Duis (19 nov. 8,00 uur) aan Pickelaar (CC vele anderen). Het gaat onder meer over de kwaliteit van de bitterballen in ons clubhuis volgens de website van Westlandia. ("Een van jouw onderzoek-onderwerpen bij andere clubs"). Hans Elias (19 nov. 10,33 uur) aan Amel Vroege (CC vele anderen, waaronder Pickelaar). Duis schrijft over bitterballen, maar in het verslag van Westlandia wordt gesproken over kroket. Rob Duis (19 nov. 10,43 uur) aan Hans Elias (CC Pickelaar). Had het verkeerd gelezen, maar volgens hem zit er hetzelfde in. NB: "weet jij het verschil tussen een Matzebal en een Gremzeli"? Rob Duis (19 nov. 11,20 uur) aan Johan de Bie (CC Pickelaar). "Let even op, misschien gaat Pim Adriaansz er ook over schrijven". Tom Swart (22 nov. 11,53 uur) aan Pickelaar. "Uit de regionale krant Tubantia blijkt, dat jouw gehaktballentest van een paar jaar geleden in Twente navolging heeft gekregen. Ik vond het aardig om je dit te melden". Blijft over de vraag wat Pickelaar zelf van deze mailing vindt. In de eerste plaats blijkt er uit, dat de smaakpapillen binnen AFC divers zijn. Bitterballen en kroketten worden blijkbaar vereenzelvigd met gehaktballen. Pickelaar is ongetwijfeld een liefhebber van een gehaktballetje, maar kom er niet mee aan op de tijdstippen waarop respondenten bij hem binnenvallen; met welk snackwerk overigens dan ook. Tom Swart zat uiteraard het dichtst op Pickelaars waarheid: het broodje gehaktbal. Maar P.'s oordeel over het beste broodje bal in hoofdklasse A ligt al geruime tijd achter ons: seizoen 2001/2002 met Argon als winnaar. Het streelt Pickelaar overigens wel, dat hem blijkbaar nog altijd kennis van (gehakt)zaken wordt toegedicht. Heeft hij blijkbaar toch nog ergens verstand van. P.S. Wellicht moet hij - in deze oordeelstijd van Michelin Sterren - eens overwegen in de toekomst over te gaan naar een P.S.-waarderingssysteem: door P(ost S(criptum) een P(rovisorische) S(urprise) uit te reiken; iets doms als een (Pickelaars) S(ter).

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 9