«r m a Sinterklaasfeest Hollands Kienen 28/1 1/07 St. Klaas 33 51 62 27 53 66 85 23 36 58 79 89 5 december 2007 86e jaargang nr. 6 Onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) had op 29 november jl. een algemene ledenvergadering, in welke vergade ring het afgelopen seizoen (helaas jammerlijk gedegradeerd) werd geëvalueerd en met optimisme weer de plannen voor het komende seizoen 2008 werden besproken. Namens de AFC wensen wij ACC een goede voorbereiding. Op vrijdag 21 december a.s. wordt weer de jaarlijkse Kienavond georganiseerd. Deze avond is bij onze AFC al traditie sinds het begin van de twintiger jaren van de vorige eeuw. Elders in deze Schakel leest u in een artikel van Nicky Hekster een aantal mededelingen. Nicky, die samen met Ron van Doesburg, Roy van Dijk, broer Lou Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster uw gastheer zal zijn op deze bijzondere traditionele happening. Onze bevriende vereniging Hollandia uit Hoorn werd in het weekend van 24 op 25 november geteisterd door vandalisme. Tribune en kleedkamers werden vernield. Namens de AFC wensen wij deze club met de vele vrijwilligers veel succes bij de te verrichten herstelwerk zaamheden en zien wij met genoegen uit naar de komende twee wed strijden. Het dagblad Het Parool besteedde zaterdag 1 december jl. aandacht aan de wedstrijd van ons le elftal tegen Turkiyemspor, welke wed strijd helaas door het slechte weer werd afgelast. Onze captain Robert Gehring, trainer Ton de Chatinier en oud speler Ruben Wilson (thans spelend voor Spakenburg) werden geciteerd en plaatsten allen zinnige en correcte opmerkingen over deze wedstrijd. Opvallend is dan de kop van dit artikel: "Juristen eruit, boeven erin bij AFC", die volgens mijn informatie door een andere medewerker van de krant werd gezet. Ik denk in dit geval dat deze laatste medewerker meer actief is bij rechtbankzaken. Joris Christiaans, speler in één van onze zaterdagelftallen, emigreer de met zijn echtgenote Christy en zoon Daan afgelopen zomer naar Zuid Afrika. Hun afscheidsreceptie op 7 juli jl. hebben zij op Goed Genoeg gehouden en daar zijn ook uitgebreid filmopnamen gemaakt door de TROS voor het programma "Ik vertrek". Dit programma zal donderdag 13 december a.s. door de TROS worden uitgezonden en dan zullen er dus ook uitgebreid beelden te zien zijn van hun mooie lodgement in Zuid Afrika. Joris blijft lid van onze vereniging. Namens de AFC wensen wij Joris en zijn gezin veel geluk in zijn nieuwe vaderland. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg, waarbij ik in eerste instantie begin met de verjaardag van Zilveren Ploeger Henny Cruyff: Henny is jarig op 11 december en niet zoals in mijn vorige column vermeld op 22 november In een geestige mail vertelde hij dat hij een record op zijn naam heeft staan n.l. een 10 jaar verkeerde verjaardagsdatum. Na een onderzoek blijkt dat de geboortedatum al jaren verkeerd staat vermeld in de ledenlijst van ons club .Dit is nu gecorrigeerd bij de administratie. Namens de AFC wensen wij hem de komende 11e december een prettige dag. En dan nu de volgende verjaardagen: André v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Gerrit Bogaers (21/12 - 60 jaar) - Jacques Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12). Namens de AFC onze wel gemeende gelukwensen aan deze jarigen. Johan de Bie Daverend Sinterklaasfeest voor de jongste jeugd. "Ik ben zo blij een AFC-er te zijn!". Deze zin klonk vorige week woensdagmiddag uit de monden van zo'n 150 van de jongste voetbal lertjes in onze club op het Sinterklaasfeest Jongens, die terecht 'n heilig geloof in Sinterklaas hebben. Jongens van zo rond de zes jaar van de Champions League en de World Cup. Aangevoerd door de melodieuze klanken van de "stoombootband" werd er in de achterzaal van ons clubhuis een geweldig feest gevierd. Kees Koedood leidde Sint's verjaardagsviering, pianospelend, zin gend en met grappige teksten. Het stelde vragen aan de enthousiaste jongens, die zij met handopsteken en hardroepend beantwoordden. Zijn muzikale medespelers in de band waren Jeroen den Hengst, Jacques Springer met zang door Peggy de Hond. Zelfs jeugdcommis sie-voorzitter Rinus van Leijenhorst liet zich tot het zingen van een welklinkend lied verleiden. "Ja", zei één van de volwassen toehoor ders, "het lijkt wel een dierenband. Den Hengst, De Hond en een Koe. Maar dan wel een koe die nog springlevend is?" Inderdaad de vrolijke levendige begeleiding door Kees Koedood maakte het feest tot een groot succes, Zittend op de knieen op de grond zongen AFC's jongste voetballend actievelingen uit volle borst de diverse liedjes mee. Niet alleen de bekende eeuwenoude Sinterklaasteksten, zoals "zie ginds komt de stoomboot" en "zie de maan schijnt door de bomen". Ook enkelen op een door Donald Speelman geschreven tekst, zoals zijn tekst, dat je "bij AFC echt geen grote ster hoeft te zijn". Duidelijk benadrukkend dat de letters AFC ook staan voor Amsterdamse Familie Club. Een klein groepje van drie AFC-ertjes (Jaap, Tobias en Noah) brach ten twee muzikale presentaties, twee jeugdige kampioensteams (Borussia Dortmund en Portugal) werden voor Sinterklaas op het podium gehuldigd en jeugdlid Sven werd gefeliciteerd omdat hij dit dag jarig was. Als aandoenlijk intermezzo een kleine Zwarte Piet, die op het podium een breakdance bracht en de lachende en handenklap pende en met de muziek meedeinende jeugdige massa tot extase bracht. Vanaf de kant royaal vereeuwigd door lustig met camera's en mobieltjes fotograferende ouders en grootouders. lly liiil «wlll l - ÏEui» - H*-M llaHÏi H>-:* Voorafgaande aan het binnenfeest werd op de velden het zogeheten Pepernotentoernooi gespeeld. Ook door de wat oudere E-en F- pupillen. Met als verrassing het moment dat een groep Zwarte Pieten de velden opstroomden en de daar bezigzijnde trainers gingen assiste ren. Royaal snoep uitdelend ook aan broertjes en zusjes aan de kant. Ja, waarom de zusjes ook niet? Sinterklaas reageerde, toen ik hem na afloop van zijn komst even alleen sprak, hierover: "Ik ben er niet alleen voor de jongens. Dat geldt voor mijn snoep en mijn cadeautjes. Maar in een familieclub als AFC ook voor het voetballen. Ooit komen er best meisjeteams, verwacht ik". Een wijze opmerking aan het einde van een daverend Sinterklaasfeest. Hans de Bie. Op vrijdag 21 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten elfde male onder de bezielende leiding van 5

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5