V 5 december 2007 86e jaargang nr. 6 Volgens de door mij verstrekte informatie hadden onze pachter Frans Ris en Joop Kenter voor een heerlijk diner gezorgd. Het bestuur bleef ongewijzigd en bestaat dus uit Peter v.d. Heydt (voorzitter), Henk v.d. Jagt (secretaris), en Willem de Jong (penningmeester). Bij de biljartwedstrijden werd Paul Meijer kampioen. Op vrijdag 16 november vond er ook een reünie plaats van het 10e elftal uit het einde van de zeventiger begin tachtiger jaren. Spelers van toen, die nog steeds lid zijn van onze club, gaven acte de presen ce. Rik de Boer, Jan van Broekhuizen, Theo van Broekhuizen, Jan Willem Bronwasser, Jacques v.d. Glas, Allain Kahn, Michael Kahn Dennis de Wit en ons oud-lid Patrick v.d. Bork, die nu in Apeldoorn woont en recent als KNVB-scheidsrechter een wedstrijd van onze Junioren C 1 heeft geleid. Volgens informatie van Jacques v.d. Glas was het een zeer geslaagde avond met mooie voetbalherin neringen en verhalen. En tenslotte op zaterdag 24 november was er de jaarlijkse bijeen komst van het "oude AFC 12" en het genootschap "Twee voor Twaalf'. Ditmaal in reataurant De Oude Meerpaal in Vijfhuizen. De avond was prima georganiseerd door Rik de Boer. Hij had voor iedere oud-speler een Special Edition "Twee voor Twaalf gemaakt, waarin o.a. de 'heldendaden' van de spelers beschreven waren en mooie oude foto's opgenomen waren. In de rubriek Stan Huygens Journaal van de Telegraaf d.d. 16 no vember was een uitgebreid artikel opgenomen van een Oer-Hollands Feest in Hong Kong, ter gelegenheid van 150 jaar diplomatieke banden tussen Nederland en Hong Kong. Bij dit artikel waren een aantal foto's geplaatst, waarop Zilveren Ploeger Benno Leeser en echtgenote Kitty, alsmede Zilveren Ploeger Dennis de Wit, die met zijn bedrijf Unique Logistics AFC-Vriendelijk is, staan afgebeeld. Tevens zagen wij in Stan Huygens Journaal d.d. 23 november ter gelegenheid van een presentatie van de Argentijnse juwelenontwer- per Rodrigo Otazu een foto van deze kunstenaar met Debora Leeser, de dochter van Benno en Kitty Leeser, alsmede van Gytha Bijlsma, echtgenote van ons Zilveren Ploeglid David Bijlsma. Wederom een voorbeeld beste lezers, datje leden van AFC overal kan tegenkomen. Ook van onze clubarts Lex Swaan was in Stan Huygens Journaal een foto op genomen, waarop hij staat afgebeeld met de sportieve musicus Tonny Eijck. Tenslotte ons lid Yves Gijrath, die te gast was in het programma Pauw en Witteman, en ook een groot interview had onder de titel "Op de klapstoel" in de zaterdageditie van het Parool dd. 1 decem ber. Dit naar aanleiding van het verschijnen van zijn boek Het ver haal achter de Miljonair Fair. Ook het blad Joods Journaal is een activiteit van Yves. Lid van Verdienste Jack van Gelder was het onderwerp in de ru briek "Trotse Ouders" in de Volkskrant Magazine de wekelijkse bijlage van dit ochtendblad, waarin ouders van bekende Nederlanders blij over hun zoon of dochter vertellen. Half november was Erni Kroonenburg aan 't woord, moeder van Jack en vroegere echtgenote van onze overleden AFC-bestuurder en Erelid Sal van Gelder. Over haar zoon: "Elke zondagavond laat kijk ik naar Jack, een dief van mijn nachtrust heb ik hem wel eens genoemd. Ik vind hem een ontspannen presentator, opgeruimder dan z'n meeste sportcollega's. Jack is flexibel en dat maakt hem vooral zo geschikt als voetbalpre sentator. Hij kan goed met uiteenlopende mensen omgaan. Een cha grijn is hij nooit geweest. Aan ruzie heeft Jack een hekel. Daarin lijkt hij op mij. Ruzie is voor de dommen zegt Jack" (einde citaat). Erni praat in het artikel over Sal die, zoals zij zegt, "in het harnas gestor ven is op het veld tijdens een wedstrijd van z'n favoriete club AFC tegen OSV". Natuurlijk heeft Erni (82) het in haar trotse blijheid ook met liefde over kleinzoon Brian. "Wat lijken hun stemmen op elkaar, en Jack en Brian zijn van dezelfde goede tongriem gesneden", zegt Erni. Een goed en royaal en ook bie-zonder artikel met veel meer informatie van een trotse moeder en oma, dat wilde ik u niet onthou den. Zilveren Ploeger Tim Timmerman, vanaf zijn geboorte lid van onze club, vierde recent het feit, dat hij 25 jaar getrouwd is met zijn Car- la. Tim is momenteel zeer actief als secretaris van de Commissie Commerciële Zaken en u kunt het resultaat zien aan de vele nieuwe reclameborden rond ons hoofdveld en ons kunstgrasveld. Namens de AFC wensen wij Tim, Carla en hun dochter Danielle van harte geluk. In mijn vorige column vertelde ik u over de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, op welke bijeenkomst veel AFC-Ridders aanwe zig waren. Als oudste Ridder kan ik noemen Lou van Kranendonk (73 jaar lid) en vervolgens George Horn (65 jaar lid), Rein Akker man Sr., Max de Bruin en Fred van Soomeren (64 jaar lid), Jip Vogel en Hans de Wijs Sr. (63 jaar lid), Jacques Mellegers en Hans Woudstra (62 jaar lid), Bob Neseker (61 jaar lid) en George Wijn and (60 jaar lid). Niet aanwezig konden zijn maar moeten toch met ere worden genoemd: Wil Brommelcamp (71 jaar lid), Guus Graanboom en Dick Moesbergen (67 jaar lid), Paul Meijer (65 jaar lid). Frits van Klinken. Piet van Ruyven en Karei van Stuyvenberg (64 jaar lid), Marcel Koster (61 jaar lid), Henk v.d. Bergh en Piet Vaal (60 jaar lid). Voor de Ridders tussen 50 en 60 jaar lid verwijs ik u naar onze website. Over de huidige situatie bij onze vrienden van Ajax is door de media al zoveel gezegd, daarom zal ik er niet verder op ingaan. Er is een commissie benoemd bestaande uit personen met veel ervaring. Wel wil ik u even laten weten, dat er drie mensen werden aangesteld om het technische beleid van de laatste tien jaren te analyseren. Dit zijn drie personen, die ook lid zijn van onze vereniging, te weten Reinier van Dantzig, Theo van Duyvenbode en Stanley Menzo. Namens de AFC wensen wij deze commissie veel succes. Ik adviseer u om donderdag 6 december a.s. rond 22.15 uur te kijken naar het programma van Jort Kelder over de P.C.Hooftstraat. Afge lopen donderdag kondigde de presentator aan dat in de uitzending van deze donderdag onze AFC onderwerp van gesprek zal zijn. Op dinsdag 20 november was Zilveren Ploeger Benno Leeser te gast in het programma Pauw en Witteman. Benno vertelde in dit actuele programma over de nieuwe collectie van de juwelenontwerper Ota zu en over de door Dennis P. geroofde diamanten. Door de aanwe zigheid van Jan Marijnissen werd Benno ook nog betrokken bij de problematiek van het ontslagrecht. Weer een bewijs dat je de leden van onze club ook elders meemaakt. Louisa de Bie - Dudink, echtgenote van ons Lid van Verdienste Hans de Bie, haalde de weekbladpers. In de Margriet van 24 oktober jl. werd zij geïnterviewd over het Zuidindiase ecologische kinderpro ject ECO-Trust, bekend bij vele leden van onze club. Louisa was door de redactie van Margriet uitverkoren tot "één van de betere vrouwen die zich met goede doelen bezig houden". Er was een leuke foto van Louisa bij geplaatst. Informatie over dit project kunt u lezen op de website: www.eco-trust.nl Onze vaste speaker bij de thuiswedstrijden van het le elftal, onze vice-voorzitter Ad Westerhof,verbleef bij de laatste wedstrijd tegen Westlandia samen met zoon David in Brazilië. Ad's assistent Dennis de Wit verving hem op waardige wijze en werd op zijn beurt die zondag geassisteerd door zijn charmante dochter Kimberley. Bij het horen van de stem van Kimberley door de luidspreker met de opstel lingen gingen mijn gedachten terug naar het verleden, toen Letje Boskamp-Knap en Ineke Trebert-Geluk deze functie van omroep- ster bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal voor hun rekening namen.. Recent bezocht ik samen met mijn echtgenote Marjoleine de voor stelling van ons lid Youp van het Hek in Carré. Hij bracht een schit terende conference over ouders, die zich bemoeien met het voetbal van hun kinderen. Leuk hoor! Woensdag 28 november bracht Sint Nicolaas een bezoek op Goed Genoeg aan onze jeugdleden, die spelen in de World Cup en Cham pions League, alsmede voor de F-pupillen. Het was geweldig dat hij ondanks zijn hoge leeftijd Amsterdams oudste voetbalclub met een bezoek wilde vereren. Een verslag van deze middag kunt u elders lezen in deze uitgave van de Schakel. Voor foto's verwijs ik u naar de website van onze club. Dinsdag 27 november jl. waren mijn tweelingbroer Hans en ik uitge nodigd om de volleybal-wedstrijd van DELA- Martinus tegen Di- namo Moskou voor de Champion League bij te wonen. Martinus won in een spannende wedstrijd en ook daar kwam ik natuurlijk weer leden van AFC tegen. Ons lid Jan Wortel, trouw aanwezig bij al de wedstrijden van ons le elftal, en zijn echtgenote Riet zijn beiden erelid van Martinus en heel erg betrokken bij de wedstrijden. Ook oud-eerste elftalspeler Tygo Sulsters is bestuurslid bij de volleybal club. 4

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 4