Zilveren Ploeg Medische commissie Zondag 1 De Hamstring waar zit die? 24 oktober 2007 86e jaargang nr. 4 eerste elftal is zij de gastvrouw aan de bestuurstafel. Zij doet dit werk op een zeer charmante manier: een positieve uitstraling voor onze club! Theo, haar echtgenoot, is dit seizoen op de zondag de gastheer aan de wedstrijdtafel voor de scheids-rechters en de tegenpartijen. Theo wordt op 31 oktober a.s. 60 jaar, waarmede wij hem namens de AFC feliciteren. Ik vond het gepast u over deze activiteiten van twee stille AFC-vrijwilligers eens te informeren en roep gaarne Chapeauüü Gedurende de recente herfstvakantie organiseerde onze jeugdcommis sie weer de jaarlijkse Herfsttweedaagse op Goed Genoeg, de weers omstandigheden waren redelijk. Op onze website kunt u onder het hoofdstuk jeugd een leuk verslag lezen voorzien van foto's van de hand van Kees Koedood. Gezien de leuke reacties van jeugdspelers en ouders wederom een zeer geslaagd evenement. Namens de AFC onze grote dank aan de organiserende jeugdcommissie. Zoals eerder vermeld wordt de jaarlijkse avond van de Zilveren Ploeg gehouden op vrijdag 2 november a.s. Er zijn nog een aantal leden, die niet gereageerd hebben op de persoonlijke uitnodiging. Gaarne dit alsnog doen bij Hans Honsdrecht, Hans de Wijs of bij mij. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Ik moet beginnen met een tweetal correcties. In de eerste plaats vergat ik de verjaardag van Henk Huisman bij de jarigen te vermelden. Henk wordt op 27 oktober a.s. 74 jaar. De voetbalclub van Henk is DWV, maar hij is ook al heel lang lid van onze AFC, waarin hij in het verle den met vele AFC-vrienden heeft gevoetbald: dit is dus zijn tweede club. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Tevens vergat ik ook in één van mijn vorige columns te vermelden de verjaardag van onze Zilveren Ploeger Alphons Böggeman, die op 3 september jl. zijn verjaardag vierde. Namens AFC ook hier proficiat. Verder nu de overige verjaardagen: mijn tweelingbroer Hans de Bie (24/10 - 71 jaar) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Henk Huisman (2710 - Theo Janssen (31/10 -60 jaar) - Dick Visser (21/10) - Gerard van Poorten (2/11) - Dick van der Klaauw (5/11 - 77 jaar) - Henk v.d. Bergh (6/11 - 73 jaar) - Lars Boering (7/11) - Mi chael Kinsbergen (10/11) - Jan Pelsma (11/11) - Michael Kahn (13/11) - Marcel v.d. Meent (13/11) - Henk de Groot (15/11 - 79 jaar) Rein Akkerman (15/11 - 76 jaar) - Paul Koster (17/11 - 69 jaar) - Jan Roedema (17/11). Aan al deze jarigen gelukwensen namens de AFC. Johan de Bie Naschrift redactie: Als tweelingbroer Hans de Bie op 24 oktober jarig is, dan mogen wij toch uiteraard Johan eveneensop die dag feliciteren! Bescheidenheid siert Johan. De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal worden gehou den op vrijdag 2 november 2007. De leden van deze Zilveren Ploeg zullen individueel in oktober een uitnodiging ontvangen. Leden van de AFC, die menen 25 jaar of langer lid te zijn en nog geen lid zijn van dit genootschap worden vriendelijk verzocht zich te melden bij Johan de Bie (0297-582372), Hans Honsdrecht (020-4422421) of Hans de Wijs Sr. (020-6442638). Zeer relevant is een interview in de Volkskrant van Marcel van Lies- hout met voormalig K.N.V.B. arts Frits Kessel. Veel profvoetballers kunnen "het"tegenwoordig alleen nog met hun elleboog. Maar een meer feitelijke bewering is, dat veel beroepsvoet ballers "het" achter de dijbenen hebben. Met "het" wordt dan de Hamstringblessure bedoeld. Wie de wekelijkse ziekenboeg van de profclubs langs loopt, krijgt de indruk dat er geen einde aan komt. De ene na de andere speler heeft last van de Hamstring. Wat opvalt is dat deze blessure vaak juist niet uit forse duels voortkomt. Een voetballer zet aan voor een sprintje of een sprong en plotseling grijpt hij met één hand naar de ach terkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het mis is. "Dat is juist de klassieke uiting", zegt Frits Kessel. Een lichte kramp aanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen (tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handelingen zijn, direct staken van verdere actie, ijskompressen en bandage gedurende 24 uur waar na voorzichtig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijn grens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers veel worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosieve krachttoename bij een sprint. Maar we zien het juist ook na eenzijdige krachttraining van de anta gonist, de krachtige strekker van de knie, de Quadriceps. Het voetbalspel is sneller geworden, er worden ook steeds meer wed strijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat reeds op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk!? Sportarts Kessel heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er wel de trainer om ze op te jagen. Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbe wegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrek ken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltrainer te doen gebruikelijk is. Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk maar soepel spierstelsel hebben meegekregen. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Vragen richten aan: wim.crouwelxs4allnl Lex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 15 oktober 2007 AFC - ADO'20 3 -1 Het schrijven van een wedstrijdverslag van AFC is tegenwoordig een race tegen de klok geworden en ontaardt in een moordende concur rentie strijd. Nog géén 4 jaar geleden, toen er alléén nog maar de Schakel was, had je 2 a 3 dagen tijd om een verslag te schrijven, soms zelf langer want de Schakel kwam niet elke week uit. Nu heeft onze website master voordat de nacht van zondag op maandag verstreken is, reeds alle denkbare verslagen vanuit het amateurnieuws verzameld. Onze onvolprezen website master H.E. uit U. wil het AFC verslag het liefst direct na de wedstrijd hebben, want volgens eigen zeggen leest hij de Telegraaf (Metropool) en ook het Parool niet (wel Volkskrant en NRC) en daardoor is een wedstrijdverslag van AFC zijde onmis baar. Ondertussen staan er maandag in de loop van de dag minstens 3 a 4 wedstrijdverslagen op de website met allemaal dezelfde strekking en die de wedstrijd vaak ook minutieus beschrijven. (Jantje geeft voor, Pietje kopt hem in etc).

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5