AFC's "Bie"- zonderheden Jeroen Bertens, jong sen., 14-6-1986, Grauwe Gans 80, 1423 PS Uithoorn, 06-49947903, lidnr. 6790, Sofian Abayahya, jong sen., Honselersdijkstraat 24 - I, 1059 GC Amsterdam, 06-16397943, lidnr. 7225. Afvoeren: Laurens Wollersheim (7973). In mijn vorige column in ons clubblad vertelde ik u over de officiële opening op zondag 23 september jl. Niet vermeld werd, dat in ons clubhuis aan de zijde van ons nieuwe hoofdveld de schilderijen zijn opgehangen van de kunstenares Anna van Wassenaer (moeder van ons jeugdlid Otto). Ter gelegenheid van de opening werden deze schilderijen ingelijst door onze Zilveren Ploeger Paul Gehring (Paul Gehring Lijsten) en kosteloos aan AFC aangeboden, waarvoor gaarne de dank namens onze AFC aan het adres van Paul. Naar aanleiding van de op 14 oktober jl. gespeelde thuiswedstrijd tegen ADO 20 (gewonnen met 3-1) ontving ik van clubstatisticus Chris Schroder een opgave van de tot nu toe gespeelde wedstrijden tegen deze club: Er werd 29 keer gespeeld: gewonnen keer 10, gelijk 5 keer en verloren 14 keer, 39 doelpunten voor en 39 doelpunten tegen. Op 21 oktober vond weer de ING Amsterdam Marathon plaats en tevens de ING Kindermarathon in het Olympisch Stadion. Aan deze laatste marathon over 2,5 km werd deelgenomen door bijna 100 spelers van de Champions League World Cup, alsmede D-, E-, en F-Pupillen. Voor de 8e keer werd weer deelgenomen door onze AFC. Namens de vereniging onze bewondering voor de deelnemers en dank aan de jeugdcommissie voor de organisatie.Voor de statistie ken: als eerste AFC-er kwam Othman Lechkar (D2) over de streep en in zijn kielzog gevolgd door Mees Toonen (D4) en Jack van Asbeck (D6). De opbrengst gaat ook dit jaar weer naar het Ronald McDonald VU Fonds. Sander van Dijk, zoon van ons lid van Verdienste Roy en kleinzoon van ons Erelid Jan werd bij een controle voor een scheurtje in de elleboog, opgelopen 3 weken geleden op het schoolplein, in het Ken- nemer Ziekenhuis behandeld door chirurg Joris Scheepens, lid van AFC en speler in AFC-Zaterdag 3. Joris vertelde, dat hij zich verder gaat specialiseren in maag- en darmchirurgie. U ziet het weer beste lezers, dat je leden van AFC overal tegenkomt. In het vakblad Textilia las ik een artikel over Wendy van Dijk (dochter van erelid Jan). Wendy heeft op de website Spot- Fashion.com een nieuw modeportaal voor vrouwen en fungeert als link tussen consumenten, merken en retailers. Deze site werd onlangs door de Rabobank uitgeroepen tot die van het meest innovatieve bedrijf van dit moment. Namens de AFC onze welgemeende geluk wensen aan Wendy met deze onderscheiding In de sportbijlage van Het Parool d.d. 8 oktober jl. was een uitge breid interview opgenomen over onze A-selectiespeler Robbin Kieft naar aanleiding van onze thuiswedstrijd tegen het nu 100 jarige DWS (uitslag 1 - 1). In dit interview komt Robbin aan het woord over zijn voetbalverleden, aangevuld met kanttekeningen van onze trainer Ton du Chatinier. Een leuk artikel wat u kunt lezen op de website van onze vereniging. In het dagblad Het Parool wordt gelukkig veel aandacht geschonken aan het amateurvoetbal met verslagen van de wedstrijden en nieuws over de amateurverenigingen. Daarom is het vreemd, dat een mede werker van deze prima krant met de naam Maarten Moll iedere zaterdag in een column mag schrijven over zijn frustratie ten opzich te van onze club. Ik veronderstel, dat hij met zijn vriendenelftal van een club in het zaterdagelftal nog nooit heeft kunnen winnen van één van onze zaterdagelftallen. Ja en als je dan niet tegen je verlies kunt: doet dat pijn en ga je onzin schrijven. Afgelopen vrijdag kocht ik vis op de wekelijkse Amstelveense markt en constateerde ik dat mijn vis was verpakt in de pagina met de column van Maarten Moll. Ik wilde u toch even over het bovenstaande informeren. Op vrijdag 12 oktober jl. vond de receptie plaats van de ons zeer bevriende vereniging het honderdjarige DWS. Diverse voetbalvereni- 24 oktober 2007 86e jaargang nr. 4 gingen gaven acte de presence op deze zeer druk bezochte avond. Onze AFC was vertegenwoordigd door de bestuursleden Machiel van der Woude, Kees Gehring en Henk Bijlsma, alsmede door de erele den Jan van Dijk. Chris Schroder en ondergetekende. Het was er gezellig toeven op Sportpark Spieringhorn. Bij de officiële opening van ons nieuwe veld op zondag 23 september jl. ontmoette ik onze AFC-Ridder Tom Swart, woonachtig in het oosten van het land. Tom, zoon van ons overleden lid Karei, jaren lang de administrateur van de afdeling Amsterdam van de KNVB, was in de zestiger jaren actief in de toenmalige jeugdcommissie. Vanuit het Oosten volgt hij de verrichtingen van zijn club en bezoekt hij zo veel mogelijk het jaardiner op 18 januari en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Afgelopen zomer is hij begonnen met nierdia lyse en kan dus dit keer niet aanwezig zijn op de komende bijeen komst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem beterschap. In veel van mijn columns vertelde ik u over de drammerigheid van de heer Henk Kessler als directeur betaald voetbal in dienst van de KNVB (dus ook betaald van de contributies van alle amateur voetballers) om tegen de zin van de meeste hoofdklasse clubs op zaterdag en zondag toch te willen komen tot het vormen van een Topklasse bij de amateurs. In alle interviews vertelt hij als "liefheb ber van het amateurvoetbal" dat deze klasse er zal komen. Ik hoop dat voor deze KNVB-officials de kamers in de luxe hotels voor de zomer van 2008 (EK) in Oostenrijk en Zwitserland al zijn gereserveerd om gezellig te praten over de belangen van het amateur voetbal. Genoemde heer heeft er nu een vriend bij gekregen, die ook zo gek is op het voetballen van de amateurs in Nederland. In het Dagblad de Telegraaf van 19 oktober jl. komt Ajax-directeur Maar ten Fontein op een bijeenkomst naar aanleiding van het miljoenen- verlies over het seizoen 2006-2207 met een nieuwe ongelukkige suggestie: "de Amateurs uit bekertoernooi." Als Amsterdammer van geboorte en altijd blij als naast mijn eigen AFC ook Ajax heeft ge wonnen adviseer ik de heer Maarten Fontein om weer te gaan cricke ten, van welke sport, naar ik mag hopen, hij wellicht meer verstand heeft. Op verzoek van onze AFC-Ridder Jos Lonnee vraag ik u nogmaals de aandacht voor het boek Amateurs in Oranje, 50 jaar Nederlands Amateur-elftal. In dit boek leest u natuurlijk ook de namen van een aantal spelers van de AFC. De prijs is 20,— en verzendkosten 3,50 en het is te bestellen bij de Stichting Amateurvoetbal Totaal te Noordwijkerhout. Rekening nr. 1268.74.433. Een suggestie mijner zijds: om de voorvechters voor het amateurvoetbal Henk Kessler en Maarten Fontijn een boek bij hun, naar ik mag hopen snel afscheid, cadeau te geven namens de amateurs. Op zaterdag 6 oktober jl. vond de topper tussen onze klassieke Veteranen tegen de Kon.HFC plaats (uitslag 1-1). Voorafgaande aan deze wedstrijd werd namelijk zowel door KHFC als door onze AFC aandacht besteed aan de 60e verjaardag van onze oud-eerste elftal speler John Burke. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van John. De week daarvoor hadden onze Veteranen hun jaarlijkse ontmoeting tegen het Engelse Theydon Boys. Dit keer vond de ontmoeting plaats in Londen dus vlogen op zaterdag 29 september jl. Jos Blank, Johan Dol, Theo en Wim Husers, Frank Keijzer, Nicolaas van Ommeren, Jaap Pluim, Guido Smits, en André Wijnand naar Engeland. De wedstrijd werd door ons gewonnen met 3-4, waarna in dolle vreugde in het bier werd gedoken. André Wijnand schreef over dit jaarlijks terugkerende evenement een prachtig reisverslag en dit verslag kunt u lezen op de website van ons club. Mijn advies aan u beste lezers dit te doen! In de Telegraaf van afgelopen zaterdag zag ik een foto van onze Zilveren Ploeger Piet Ouderland en partner Wil Wildbret. Zij waren de prijswinnaar van puzzel nr. 4 van deze krant U ziet het weer beste lezers over de leden van AFC, die je overal tegen komt Onze administrateur Yvonne Steeman en tevens assistente van Vere nigingsmanager Frans Jüch was even i.v.m. gezondheidsproblemen buiten beeld. Volgens de laatste berichten gaat het gelukkig weer beter. Namens de AFC wensen wij haar van harte een spoedig herstel. Dit nieuwe seizoen is Marjan Janssen weer onze gastvrouw aan de wedstrijdtafel op de zaterdag. Bij de thuiswedstrijden van ons

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 4