De voorzitter meldt dat heet van de naald het bericht binnen is geko men dat de jeugdopleiding van AFC is gecertificeerd. AFC is na drie eerdere amateurverenigingen de vierde in Nederland die 1 ster heeft ontvangen, net een paar punten te weinig voor de 2e ster. Eén ding is duidelijk, na de Rinus Michels Award weer een teken dat het met de jeugdopleiding goed zit en het streven is om het gezond te houden. Afgelopen seizoen 101 teams van jong tot oud die waren te bewonde ren op AFC. Wedstrijden, trainingen, veel bedrijvigheid op Goed Genoeg. Veel werk wat is verricht door de commissies, de uitgebreide technische en medische staf, de administratie en de pachter en zijn staf. Het bestuur bedankt op haar beurt iedereen die zijn steentje heeft bijgedragen. Er werd veel en goed samengewerkt voor onze mooie club. Naast alle sportieve gebeurtenissen sprongen o.a. de volgende gebeur tenissen eruit. De aanstelling van een verenigingsmanager met ingang van komend seizoen is een feit. De activiteiten binnen en rondom onze club stape len zich op, worden complexer. Het is van belang om bepaalde zaken meer te professionaliseren, juist ook om het bestuurswerk en het werk van al die andere vrijwilligers binnen onze vereniging te ondersteunen of te complementeren. De verenigingsmanager gaat voor wat betreft de dagelijkse zaken functioneren als intermediair tussen bestuur en administratie, sportparkmanager, pachter, commissies, externe instan ties zoals KNVB en Stadsdeel. De voorzitter geeft aan dat het Bestuur bijzonder blij is dat Frans Juch bereid is gevonden deze functie invul ling te geven. Een tweede gebeurtenis betreft de introductie van de voorgenomen AFC Clubcard voor alle leden en donateurs, met voor de toekomst veel toepassingsmogelijkheden. Nicolaas van Ommeren zal later ingaan op dit onderwerp. Een derde activiteit betreft de komst van het AFC Uitzendbureau, waarover in de Schakel reeds is bericht. Met het Uitzendbureau wor den nieuwe mogelijkheden gecreëerd: voor de AFC-Vriendelijke bedrijven, voor de leden en voor de club. U moet bijvoorbeeld denken aan het onderbrengen van de administratie van de trainers. Voor meer informatie is Ad Westerhof bereid vragen te beantwoorden. De voorzitter meldt dat er tevens aandacht was voor de Topklasse, die de KNVB in 2009 in zou willen voeren. Veel zaterdagclubs zijn tegen, het AFC-bestuur ook, omdat wij denken dat het regionale karakter verloren zal gaan en de grens tussen het betaald en het ama teurvoetbal ongedaan wordt gemaakt. Dit heeft grote financiële risi co's tot gevolg en zal ongetwijfeld het komend seizoen ruimschoots besproken worden. Tenslotte wil de voorzitter het hebben over de Zuidasperikelen. Eer der hebben wij u hier uitgebreid over geïnformeerd en daarbij hebben wij ook aangegeven dat de impact van het één en ander groot zal zijn. De bedoeling, en alles is daartoe in het werk gezet, is dat begin sep tember klaar te zijn met de T fase: de aanleg van de 2 kunstgrasvel den en de inrichting van het nieuwe hoofdveld voor het clubhuis voorzien van overdekte en onoverdekte tribune, met dijkjes enz. Het wordt natuurlijk een race tegen de klok, maar van de kant van de gemeente bestaat er optimisme dat wij het gaan halen. Het meest risicovol in dit verband zijn de tribunes, zijn die op tijd klaar? Wij zitten er als Bestuur volop achteraan. 2. Ingekomen stukken Secretaris Kees Gehring meldt: a) Een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 7 van de agenda. b) Berichten van verhindering van de volgende leden: Fred van Soomeren, Rob Duis, Rein Akkerman sr., Edwin Geluk. Rick de Boer, Pim Adriaansz, Hans Elias, Henny Kottmann, Hans Brouwer, Tim Timmerman, Dennis de Wit, Ron Susan, Peter Brans, Jan Wortel, Hans Woudstra, Peter Dek kers, Hans de Bie, Maurice Loonstijn, Piet Vaal, Sebo Woldringh, Leo de Nobel en Hans Geusebroek. c) Brief lid Adriaan Jeukens inzake begrotingsverdeling. 3. Notulen van de Algemene Vergadering 2005-2006 Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1, seizoen 2006-2007, 85ste jaargang, van 24 augustus 2006. 22 augustus 2007 86e jaargang nr. 1 Er worden door de aanwezigen leden geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Ronald Koster worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen De voorzitter vraagt een minuut stilte in acht te willen nemen voor die leden en donateurs of aangetrouwden waar AFC in het afgelopen verenigingsjaar afscheid van heeft moeten nemen: Ons lid van Ver dienste en AFC-ridder Henk van Teunenbroek, Zilverenploeger Freek van Doesburg, lid van Verdienste en AFC-ridder Lex Rimini, Ere-lid en AFC-ridder Cor Kerker, ons lid Dingeman Stoop, lid van Verdien ste en Zilverenploeger Cees Jochems, lid van Verdienste en AFC- ridder Jan Meijer en mevrouw Herma Steensma-van Hal, weduwe van ons lid van Verdienste en AFC-ridder Jan Steensma. Wij bewaren aan deze AFC'ers onze eigen herinneringen, ze zullen via deze herinneringen blijven voortleven. Tijdens het Jaardiner op 18 januari 2007, waar ondanks de barre weersomstandigheden (de pannen vlogen letterlijk van het dak) 151 AFCérs aanzaten, werd Bob Neseker tot ere-lid benoemd, ontving Quintus Abeln de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd Wouter Amesz AFC-ridder. Onder groot applaus worden deze benoemingen nogmaals bekrachtigd. Verder meldt de voorzitter dat wij afscheid hebben moeten nemen van Jaap Draisma als administrateur en willen wij Frans Jüch begroeten als zijn opvolger. Jaap Draisma wordt onder luid applaus uitgezwaaid en er wordt gemeld dat de opvolging voor treffelijk verloopt. Goed verlopen is ook de overschrijving van de leden. Het is ieder jaar weer een enorme klus dit in goede banen te leiden. 171 leden bedank ten of werden afgevoerd, 165 nieuwe leden konden begroet worden. De voorzitter bedankt Frans Jüch en Yvonne Steeman dan ook voor hun vele werk in deze en onderstreept dit met een drankje en een bloemetje. Het Bestuur wil een volgende voorstel inbrengen: w.o. voorstel statutenwijziging, artikel 8, paragraaf 5a. Oude tekst: Opzegging van het lidmaatschap kan slechts geschieden tegen het einde van het verenigingsjaar en met inachtname van een opzegter mijn van ten minste vier weken. Nieuwe tekst: Opzegging van het lidmaatschap kan slechts geschieden tegen het einde van het verenigingsjaar (dertig juni) en met inachtname van een opzegtermijn van ten minste acht weken. Wat betreft het eerste elftal verlieten de volgende spelers vroegtijdig de club: Mauri Cabeza, Tom Clobus, Ruben Wilson, Khalid Harrak en Mike van Dord. De spelers wordt gemeld dat zij worden bedankt voor hun inzet en veel succes wordt gewenst bij hun nieuwe uitda ging. Verder een speciaal woord voor Rody Turpijn. Rody gaat op zaterdag met een vriendenteam lager spelen en hij wordt bedankt voor de afgelopen jaren waarin hij zich heeft ingezet voor ons keurteam. Inmiddels is de voorbereiding voor het seizoen 2007-2008 alweer in volle gang en heeft de Technische Commissie inmiddels een aantal spelers van binnen en buiten AFC aan de selectie toe weten te voegen. Hierbij werd gelet op een aantal zaken: AFC'ers die het niveau van het eerste aankunnen vanuit de jeugd of het tweede elftal en spelers met aanvallende impulsen en scorend vermogen. Volgens de Techni sche Commissie is zij daarin geslaagd. Wat betreft de trainersaanstellingen is, zoals bekend, Ton du Chati- nier, gecontinueerd als trainer-coach van ons eerste en is Dennis Purperhart overgekomen van zaterdag 1 en aangesteld als trainer van het tweede en de junioren Al. Met deze keuze kan een goede door stroming worden bereikt van de jeugd naar de hoogste seniorenelftal len. Er is een aantal aanwezigen dat opmerkingen heeft naar aanleiding van de Bestuursmededelingen: -Hans de Wijs meldt dat een lid schriftelijk zijn opzegging dient te melden. -Meindert Huisman vraagt of de jeugdcommissie eerder met de sa menstelling van de jeugdteams kan komen. -Ruud Mantel meldt dat in de nieuwe tekst voor de statutenwijziging beter 2 maanden dan 8 weken kan staan.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 8