M AFC in de Zuidas: deel 8 am Brans, Hans Elias, Frans Jüch, Leo de Nobel en Ap Springer nog een aantal interessante adviezen. Herman Fritzsche, ook altijd actief ais clubgrensrechter, kon wegens vakantie niet aanwezig zijn. Namens de AFC onze dank aan deze leden en onze gelukwensen aan Ap. Sylvia Springer, echtgenote van Ap onderging in het ziekenhuis een heupoperatie. Inmiddels is zij weer thuis en mocht ik haar via de telefoon spreken. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. Ook oud-leider van het eerste elftal Peter Brans heeft een aantal behandelingen in het ziekenhuis ondergaan. Bij de wedstrijd van ons eerste elftal tegen JOS/Watergraafsmeer mocht ik hem gelukkig weer ontmoeten en constateren dat het goed met zijn herstel gaat. Bij het overlijden van Majoor Bosshart kwam ik via Truus Akker man in het bezit van een foto van één van de damesjaardiners uit het verleden, op welk diner de Majoor binnen kwam om te collecteren voor het Leger des Heils. Op deze foto zien wij de toenmalige be- stuursvrouwen Truus Akkerman, Marjoleine de Bie, Stella van Gelder en Ria van der Klaauw in gezelschap van de Majoor. Gezien de vele activiteiten van deze zeer bijzondere vrouw vond ik het aardig om u dit te vertellen en deze foto te plaatsen. Afgelopen zaterdag won ons le elftal de tweede keer in successie de Metropool Cup. In de halve finale werd met 5-1 gewonnen van DWV, waarna wij in de finale moesten spelen tegen onze oude vrienden van Blauw Wit Amsterdam. Deze wedstrijd kende een uitslag van 2-2. De serie strafschoppen werd door AFC gewonnen. In de uitgave van Metro pool Sport van maandag jl. werd uitgebreid aandacht geschonken aan dit jaarlijks evenement. Op de voorpagina een fraaie foto van een deel van onze selectie en op één van de middenpagina's een foto van de prijsuitreiking met onze captain Robert Gehring en vice-captain Hans Geerlings. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan onze A-selectie. Op maandag 27 augustus a.s. zal weer de traditionele cricketdag tussen AFC en ACC worden gehouden. Er zal om 11.00 uur worden gestart. De bijdrage per speler is Euro 22,50, hierin is inbegrepen koffie, lunch en gezamenlijke maaltijd. Aanmeldingen bij Edwin Geluk tel. 0611333047 en Annemieke Disselkoen tel. 0622281963. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 22 juni j.l. overleed op de leeftijd van 90 jaar ons oud-lid Cor van den Bor, vader van onze Zilveren Ploegleden Frans en André. Cor was in het verleden een graag gezien lid op Goed Ge noeg. Samen met zijn een aantal jaren overleden echtgenote Bep waren zij medewerkers aan AFC-musicals en trouwe supporters van de wedstrijden van het eerste elftal. Tot ruim één jaar geleden haalde zoon Frans zijn vader op om mee te gaan naar de wedstrijden van ons vlaggenschip. Vele leden van onze vereniging bewaren aangename herinneringen aan Cor en Bep. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tevens bereikte mij het bericht van overlijden op 3 juli jl. op de leeftijd van 92 jaar van Mevrouw Bernardina Joanna Margaretha Limburg (Dien) Limburg-Carpentier, weduwe van ons reeds jaren overleden lid Wim Limburg en moeder van ons Zilveren Ploeglid Ron en van Marja Gehring-Limburg. Vader Wim was een groot aantal jaren jeugdleider bij AFC in de zestiger jaren. 22 augustus 2007 86e jaargang nr. 1 Dien was vaak met haar kinderen op Goed Genoeg en een vaste deel neemster aan de jaarlijkse Kienavond in december, en ook bij de jaarlijkse klaverjasavond. Vele oudere leden van onze club bewaren een aangename herinnering aan de familie Limburg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan zoals gebruikelijk de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg.: Ik moet beginnen met een correctie. Op 21 mei werd Zilveren Ploeger en Oud-voorzitter van de ABC (Amsterdamsche Baseball Club) Jan Meijer 77 jaar en deze verjaardag heb ik niet vermeld. Jan is samen met echtgenote Gerda een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal. Alsnog onze gelukwensen aan het adres van Jan, Voorts de verjaardagen Fred Laarhoven (17/8) - Harry Schoemaker (21/8) - Jan van Dijk (31/8) - Hans Slaap (1/9 - 60 jaar) - Dé Hurwits (4/9) - Willem van Oort (5/9) - Wim Ringe (5/9) - Piet Vaal (6/9) - Frans van den Bor (6/9) - Henk van der Jagt (6/9) - Daan Kappelhoff (8/9) - Hans Honsdrecht (10/9 - 70 jaar) - John Dear (11/9) - Peter v.d. Dungen Jr. (14/9). Aan al deze jarigen onze harte lijke felicitaties. Johan de Bie Zestien maanden geleden, in april van het vorig jaar vonden reeds de eerste werkzaamheden ten behoeve van de herindeling van ons sport park Goed Genoeg plaats. Zie de ontwikkelingen op ons nieuwe AFC Fotoalbum op de website) De bosschages aan de Noord en Westzijde van veld 1 en 2 werden gekapt om ruimte te creëren voor de realisatie van ons nieuwe hoofd- veld met rondom nieuwe tribunes. Op 12 februari van dit jaar werd gestart met de kapwerkzaamheden van de bomen en bosschages rond ons "oude" hoofdveld en op 14 mei j.l. begon het grote werk. Inmid dels zijn wij 14 weken verder (gezien de tijdsdruk is er tijdens de bouwvakvakantie doorgewerkt) en er is door alle vakmensen van GRONTMIJ, van MIDRETH en van de Gemeente al heel veel tot stand gebracht. Wilt u een leuk foto-overzicht zien van hoe ons sportpark er ook al weer uitzag en de ontwikkelingen van de werkzaamheden vanaf 12 februari j.l., kijk dan in ons nieuwe AFC fotoalbum op onze website. Dit fotoalbum is te bereiken via onze homepage (links bovenaan). Men kan zelf bepalen hoe groot men de foto 's wil zien en óf stuk voor stuk aanklikken óf een diashow getoond wil hebben. Bij een diashow kan men het tempo bepalen om van de ene foto naar de andere te gaan, de grootte van de foto instellen, een onderschrift of niet willen zien, enz. Verder is het heel gemakkelijk om een e-Card naar iemand te versturen. Vanaf maandag 20 augustus a.s. zijn er nog twee weken te gaan om de beoogde opleveringsdatum van het vernieuwde sportpark op 1 september te "halen". De eindsprint zal worden ingezet teneinde voor die datum de geheel nieuwe en fraaie bestrating af te maken, het dak op de nieuwe over dekte tribune te plaatsen en de rode (en in V-vorm zwarte) kuipstoel tjes aan te brengen, de banken op de nieuwe onoverdekte tribune te monteren en de nieuwe toeschouwerdijkjes in te zaaien en te bestra ten, de laatste hekken aan te brengen, de lijnen op de 4 grasvelden te trekken en de doelen en dug-outs te plaatsen, de nieuwe ballenvangers op te stellen, de 60 reclameborden en de 25 banners van de AFC Vriendelijke Bedrijven te monteren, de fietsenstalling bij de hoofdin gang te vergroten, de radiokamer en het scorebord operationeel te maken, de oude kaartverkoophuisjes te herplaatsen en op te knappen, enz. enz. enz. Het zal een "race tegen de klok" gaan worden, maar aan de inzet en het vakmanschap van de uitvoerders zal het niet liggen. Het bestuur maakt van deze gelegenheid gebruik om de leden nog maals te verzoeken in ogenschouw te nemen dat ons sportpark in ieder geval tot 1 september a.s. beschouwd wordt als "bouwterrein" en derhalve toegang tot de velden (behoudens ons "oude" kunstgras veld) door de aannemer/uitvoerder GRONTMIJ tot 1 september is verboden. Bestuur AFC, kg - secr.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 18