Routebeschrijving naar ADO'20 Gele kaarten seizoen 2007-2008 18 april 2007 85e jaargang nr. 12 naar een bedenkelijk niveau voor een kampioenskandidaat van de hoofdklasse. Het gelijke spel was het maximale resultaat voor AFC op deze zon overgoten middag. Excelsior blij en opgelucht, want elk punt telt in hun degradatiestrijd, maar voor AFC was het een kleine domper. AFC heeft nu 2 weken vrij, lang geleden dat we met Pasen vrij waren AFC kan weer op adem komen en rustig het resultaat van VVSB afwachten. In 10 dagen komt er meer duidelijkheid in de onoverzichtelijke stand van de hoofdklasse A en kunnen we echt zien hoe we er voor staan en dan gaan we er tegen Turkiyemspor op 15 april thuis op nieuw tegen aan met een hopelijk nog grotere supportersschare. Amel Vroege Opstelling: Veenboer, Bobby Gehring, Witzenhausen, Post, Mouma- ne, Geerlings, Bianchi, Robert Gehring (Hashemi), Cabeza, Wilson, Clobus. 29-03 AFC - Haaglandia 1 - 0 (rust 1 - 0) Na alle perikelen van belastingaanslagen, hoorzittingen, strafzaken, wel of geen punten in mindering en schorsingen in de afgelopen weken gaat men in de hoofdklasse weer tot de orde van de dag over. Lagen we 4 weken geleden nog 5 punten achter op Argon, na giste ren staan wij 5 punten voor. Leek VVSB, na een zeer voorspoedige start, af te zakken, nu heeft de club uit Noordwijkerhout de minste verliespunten. Liggen weliswaar 4 punten achter op AFC maar met 2 wedstrijden minder gespeeld. Haaglandia leek de nieuwe titelkandi daat, maar na gisteravond is aan hun opmars even weer een eind(je) gekomen. Daar zorgde AFC gisterenavond zelf voor. Een overwinning op een directe concurrent is veel waard op het ogenblik. Dat gebeurde in een goede en spannende wedstrijd. Beide ploegen lieten op het prachtige kunstgrasveld van Blauw Wit Amster dam in Sloten zien, waar zij uiteindelijk toch het beste in zijn nl. voetballen. Haaglandia pakte vanaf het begin het initiatief, had een licht veld- overwicht en de AFC verdedigers Peter Post en Joe Esionye hadden hun handen vol aan de spitsen met nr. 9 en nr. 11. AFC bleef echter rustig en beheerst, wachtte zijn kans af, want met een weer volledige selectie stond er ook weer een evenwichtig, uitge balanceerd elftal in het veld met een goede bezetting op het midden veld en met 3 op de loer liggende aanvallers. Haaglandia had het betere van het spel en was wel voortdurend drei gend in de aanval. AFC was echter gevaarlijker (nuance verschil). En zo gebeurde het ook. In de 20e minuut speelde Robert Gehring zich fraai vrij op het middenveld, stuurde Mauri Cabeza op rechts weg en diens 'ouderwetse' voorzet werd evenzo prachtig 'ouderwets' afgemaakt door Ruben Wilson, zoals het een spits betaamd, zullen we maar zeggen. In de 30e minuut kwam ALC goed weg toen de scheidsrechter Me vrouw De Jong een overtreding van Peter Post in het strafschopge bied niet zwaar genoeg vond om te bestraffen. Zo haalde AFC de rust en de 2e helft gaf min of meer het zelfde beeld met dien verstande dat AFC het middenveld met een sterk spelende Hans Geerlings en Robert Gehring nu wel erg vast in handen had en Haaglandia eigenlijk alleen nog maar met lange ballen voor dreiging zorgde. Edwin van Holten, onze keeper, heerste ook als vanouds in het straf schopgebied. Haaglandia wilde wel maar AFC had en hield de wed strijd onder controle. Zelfverzekerdheid kan ook af en toe een nadeel hebben, want laco niek verdedigen leidde 5 minuten voor tijd nog bijna tot de gelijkma ker, maar de ingeschoten bal ging net voorlangs het AFC doel. Eén minuut voor tijd kon Mauri Cabeza de wedstrijd definitief beslis sen, toen hij alleen op de keeper van Haaglandia af ging, maar ook deze bal ging voorlangs. AFC won, deed goede zaken. Haaglandia was (terecht) teleurgesteld, maar is zeker nog niet uitgeschakeld voor de race om het kampioen schap. Met nog 6 wedstrijden te gaan, wordt het nu toch wel span nend. En ik ben blij dat ik eindelijk weer eens kon schrijven over een goede VOETBAL wedstrijd, want dat was het Er werd goed en sportief gespeeld door beide partijen, ook goed gecoacht zeker door onze trainer, beide ploegen speelden om te win nen en mijn club won uiteindelijk. Helemaal terecht?? Misschien niet helemaal, maar wordt je zo niet kampioen? Want ik vind dat we dat nu ook moeten en mogen uitspreken....geen geloei meer over druk etc. Vanaf nu moet AFC er voor gaan en dan geldt eigenlijk nog maar één excuus nl. dat VVSB al zijn wedstrijden wint, maar dat is dan ook werkelijk het enige excuus wat telt. Zo dicht bij zullen we niet snel meer komen. P.S Om 20.47 uur veerde minstens de helft van de toeschouwers in het stadion omhoogMick Berend van Gelder was finally there!!!!! en werd gelijk het jongste lid van AFC. Amel Vroege Opstelling: van Holten, Esionye (Bianchi), Post, Moumane, Witzen hausen (Turpijn), Geerlings, Roodbeen (Bobby Gehring), Robert Gehring, Cabeza, Wilson, Clobus. Sportpark De Vlotter, Oosterweg 4c, 1968 KN Heemskerk, 0251 - 244534 U komt via de A9, vanaf Alkmaar of van de Velser- dan wel Wijker- tunnel. U neemt afrit 9 richting Heemskerk. Bij de rotonde houdt u rechts aan en na circa 600 m komt u aan bij een met verkeerslichten beveiligd kruispunt. Bij de kruising gaat u rechtdoor. U passeert 2 rotondes waar u uw weg rechtdoor gewoon blijft vervolgen. Na zo'n 1.5 km volgt u de weg naar links. Na 1 km treft u alweer een rotonde. Hier slaat u rechtsaf en gaat u even later met de scherpe bocht mee naar links. U rijdt door totdat u weer voor een T-kruising voorrangsweg staat. Daar gaat u rechtsaf. Als u na ongeveer 0.5 km de verkeerslichten in het oog krijgt, wordt het opletten geblazen. U moet 150 meter voorbij deze lichten rechtsaf een smal weggetje in: de Oosterweg. Dit volgt u en weldra krijgt u het sportpark De Vlotter aan uw linkerhand Volgend seizoen bestaan er geen halve gele kaarten meer. Alleen hele. De schorsingen zijn dan gebaseerd op het zelfde systeem als in het betaalde voetbal. Hieronder een vergelijking tussen de huidige en toekomstige regeling. aantal kaarten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 regeling 2006-2007 0 0 1 1 2 3 3 3 3 3 3 regeling 2007-2008 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 2 Dus bij bv. 5 gele kaarten geen 2 wedstrijden schorsing maar 1 en bij bv. 6 gele kaarten wederom 1 wedstrijd schorsing en geen 3. Het aantal gele kaarten geldt cumulatief. 7

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 7