Zondag 1 De voordelen zijn: Op kunstgras gaat altijd door. Gezamenlijke warming-up dus verminderd blessureleed. Je speelt altijd gezellig bij AFC. Vaste aanvangstijd. Meer bewegingsemotie, dus behoud van vitaliteit. Evenementen en diverse speelvormen zijn mogelijk. Na afloop een gezellig biertje en inmiddels zijn de bood schappen in huis. Langdurig en meer sportieve binding van onze nog "well- to-do"leden. Mogelijkheid tot een natuurlijk en functionele afbouw van conditie. Daarbij spekje ook nog de jeugdpot. Kun jij jezelf hierin vinden? Sluit je aan en het resultaat is een gezonde opbouw en behoud van conditie met veel gezelligheid. De medische staf is verrijkt met een elektrische hoog/laag massage- bank welke is gesponsord door ons lid Bas Rachman. Mede hierdoor kan ons vlaggenschip nog sneller uit het blessureleed geraken. Cha- peauü Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) en Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 15-04 AFC - Turkiyemspor 0 - 1 Nu bijna alle clubs het zelfde aantal wedstrijden gespeeld hebben (Pasen was in dit opzicht één grote inhaalwedstrijd) bleek AFC bovenaan te staan met 1 punt voorsprong op VVSB en met 2 punten op Argon. Allen met een gelijk aantal gespeelde wedstrijden. Al leen het op de 4e plaats staande Haaglandia moet nog de resterende 43 minuten tegen VUC met een achterstand van 1-0 uitspelen. Een gebeurtenis, die zich sinds mensenheugenis (maar niet van Chris Schroder natuurlijk) niet meer heeft voorgedaan in de hoofdklasse voor AFC. Buiten dat, toch ook een beetje vreemde gewaarwording, om na 21 wedstrijden met 41 punten (22 verliespunten boven aan te staan. Het is wel eens anders geweest! Nog 5 wedstrijden en 15 punten te gaan... Alles in eigen hand., te mooi om waar te zijn. De laatste keer dat dit gebeurde was in het begin van de jaren '60. Enkele coryfeeën uit die tijd stonden op deze warmste aprildag ooit gemeten (dus ook al sinds mensenheugenis) langs de lijn: Nol Kuikens, Ernst Seunke, Nico van Til, Kees Gehring, Rolf Leeser, Hans Loonsteijn, Japie Draaisma, Henny Cruijff, Jan Hein Lans, Rob Duis, Rokus Hoogendoorn sr., Ron Prins en Jos Kemna, wiens klein zoon Ralph pupil van de week was en dus de hele zondag middag met de A-selectie mocht optrekken. Wat geen feest der herkenning was, is de huidige aanblik van ons Sportpark Goed Genoeg. Ja ik weet het en ken de spreuken en gezegdes: snoeien doet bloeien, "de kost gaet voor de baet uit", "wie zaait zal oogsten" en Goed Ge noeg zal er na de renovatie zeker fraaier en mooier uitzien als ooit te voren maar op het ogenblik biedt het geen vrolijk aanzicht. Vanaf 7 mei gaat het hoofdveld en het Wetra veld ook nog op de schop... De opstelling van ons eerste elftal leek ook wel een beetje op ons sportpark. De hele as van het elftal Ruben Wilson, Robert Gehring, Hans Geerlings en na 10 minuten spelen ook Peter Post, was ge schorst of geblesseerd en ontbrak dus. Onze trainer zat (geschorst) ook in zijn zomerse plunje op de tribune en niets ten nadele van alle anderen maar dit bleek tegen het gerenommeerde Turkiyemspor toch iets teveel van het goede. Het elftal deed zijn best, Laurens Bianchi zelfs stinkend en ook Rody Turpijn was in de eerste helft aardig op dreef maar de individuele 18 april 2007 85e jaargang nr. 12 klasse van onze tegenstander gaf toch duidelijk de doorslag. Stefan Veenboer keepte bekwaam zodat het bij de 0 - 1 voor de tegenpartij gescoord in de 21e minuut bleef. Mauro Cabeza kreeg ver in de T helft inderdaad nog een kans om te scoren, maar dat was het dan ook wel. Jammer maar wat mij wel van het hart moet, is dat ik bij AFC het heilige vuur en de wil om te winnen en dus te gaan voor het kampi oenschap gewoon miste. Men verkeerde min of meer in dezelfde gemoedssfeer als ons sportpark nl. kaalgeschoren en in afwachting van betere tijden. Wil je kampioen worden, dan zal er tenminste door iedereen gestre den moeten worden, totdat je, net als al die oude bomen, omvalt van ellende zelfs al is het 30 graden. Volgende week speelt AFC uit tegen het lastige ADO '20 in Heems kerk. Hopelijk is AFC dan weer volledig, maar hoe dan ook zal er meer gestreden en ook nog gewonnen moeten worden, willen wij in de buurt van Argon blijven. Wij zijn er in ieder geval volgende week weer. Opstelling: Veenboer, Esionye, Bdke, Moumane,Witzenhausen (Rood- been), Post (Coronel), Samson, Turpijn, Cabeza, Clobus (Hashemi), Bianchi. Amel Vroege 01-04 Excelsior '20 - AFC 0-0 Na de gewonnen wedstrijd van afgelopen Donderdagavond tegen Haaglandia verkeerden, inclusief ondergetekende, vele leden in een soort overwinningsroes. De steeds groter wordende supporters schare van AFC toog dan ook vol goede moed richting Schiedam naar het Sportpark Thurlede, de thuishaven van Excelsior '20. Mooi weer, zon overgoten, weliswaar de verste uitwedstrijd, maar wat is nu 50 minuten rijden zonder file in de Randstad (op zich al een unicum) om je club aan te moedigen op weg naar het kampioenschap. Geen moeite toch De rode en gele kaarten, vergaard in de afgelopen wedstrijden, zijn nog niet allemaal verwerkt door de KNVB, dus kon AFC redelijk compleet van start gaan. Alléén Edwin van Holten was echt afwezig, aangezien hij in de laatste minuten van de vorige wedstrijd een zware hersenschudding opgelopen had en zelfs 2 dagen ter observatie opge nomen was in het VU ziekenhuis. Ondertussen is Edwin weer thuis en wij wensen hem beterschap. Als de zon schijnt dan lijkt vaak alles mooier dan het in werkelijkheid is, maar de wijk rondom het sportpark van Excelsior '20 staat op het punt om gesaneerd te worden en bood wel een heel erg desolate in druk. Een soort Gaza strook. De sympathieke bestuurders van Excelsior '20 waren echter wel blij met de gedachte dat er een hele nieuwe wijk uit de grond ge stampt gaat worden, die niet alleen de omgeving verfraait, maar ook een gunstig achterland voor de club creëert. Het veld liet ook herinneringen opkomen aan de begin jaren van ons Sportpark Goed Genoeg toen ACC (cricket voor de niet wetende) in de zomer nog gebruik maakte van de velden van AFC. Dat bleek ook nog steeds te kloppen voor Excelsior '20. Er werd ook nog een nieuwe tribune geopend, met veel plichtplegin gen. Dus de stemming zat er in. Helaas, om gelijk maar met de deur in huis te vallen, niet bij AFC. Na een bliksemstart met aardig wat kansen in de eerste 20 minuten, in de 2e minuut al een hele fraaie voor Tom Clobus en een fraaie maar terecht afgekeurde buitenspel goal van Ruben Wilson, zakte AFC in en kreeg Excelsior '20 zowaar langzaam meer greep op de wedstrijd. De beste kansen waren zelfs aan het eind van de le helft voor de thuisclub. Enkel goed keepen van Stephn Veenboer en een, met grote inspanning van Bobby Gehring, van de lijn afgehaalde bal, voorkwam een voorsprong van Excelsior'20. Ook na de rust het zelfde spelbeeld. AFC zat er door en Excelsior besefte eigenlijk te laat dat er tegen dit AFC misschien wel meer te halen viel als dat ene puntje. Voor AFC bleken 3 wedstrijden in 8 dagen toch iets te veel van het goede. Jammer was wel dat AFC niet dat deed wat de trainer Ton Du Chati- nier telkens weer aangaf. Hou het veld breed en laat de bal in deze omstandigheden (warm weer) het werk doen. Toen Robert Gehring halverwege de 2e helft ook nog geblesseerd uitviel, zakte het spelpeil (ik zeg het niet graag, maar eerlijk is eerlijk) 6

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6