Medische commissie Zelfs Frank Kramer...!? 18 april 2007 85e jaargang nr. 12 teert de nieuwe stichting wederom een bijzonder concert onder de naam "GIRRRLPOWERR". Meer informatie hierover kunt u vin den op de website www.iazzatthezoo.nl. Namens de AFC wensen wij Hans veel succes. De vierde generatie van Gelder is lid geworden van onze vereniging Ons lid Brian van Gelder en zijn vrouw Michelle werden op 29 maart verblijd met een zoon, die de naam heeft gekregen Mick Be rend. Na ons overleden erelid Sal van Gelder, zoon van en lid van verdienste Jack van Gelder, diens zoon Brian nu een jeugdlid met de naam Mick Berend. Namens de AFC onze welgemeende geluk wensen aan de ouders en grootouders. Ook bij de familie van der Valk werd op 16 maart weer een nieuw lid van de vierde generatie geboren. Marc en Kim van der Valk waren al de gelukkige ouders van Floris en Tijn en nu ook van Be rend. Vier generaties: grootvader en Lid van Verdienste Ton van der Valk. zoon en oud keeper van het le elftal Peter, kleinzoon Mare en nu Berend. Floris en Tijn zijn ook reeds vanaf de geboorte lid. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan Mare, Kim en de grootouders Lenneke van der Valk en Henk Portengen. AFC-Ridder George Wijnand moest een medische behandeling ondergaan en kon helaas niet aanwezig zijn op de bijeenkomst van de AFC-Ridders. Inmiddels heb ik al weer telefonisch contact met hem gehad en mogen vernemen, dat het weer goed met hem gaat. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Onze keeper Edwin van Holten was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd AFC - Haaglandia een zware hersenschudding op te lopen. Na een verblijf van een dag in het ziekenhuis mocht hij weer naar huis om thuis in alle rust te herstellen. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een snelle terugkeer op de velden. Ons ondersteunend lid Mevrouw Len de Zwart - Jonsson verbleef na een ongeval in het ziekenhuis voor een operatie en werd in het gips gezet. Thans verblijft zij in een kliniek voor revalidatie. Namens de AFC zenden wij haar onze wensen voor een spoedig herstel. Ons lid Igor Shevtzoff heeft een ernstig ongeluk gehad. Namens de AFC wensen wij hem beterschap. Ook ik wilde u nog eens wijzen op het AFC Clubfeest dat op vrijdag 20 april a.s. in ons clubhuis wordt gehouden. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u een uitgebreide informatie over dit feest met als titel Noppen Naaldhakken. Ons lid Jan Wieger van der Linden werd uitgebreid geciteerd com pleet met foto in Stan Huygens Journaal. Dit naar aanleiding van de koop van de bekende horecagelegenheden Café Hoppe, Restaurant de Oesterbar en Bodega de Keyzer. In dezelfde krant werd hij ook genoemd als één van de vrienden van de overleden Tonio Hilde- brand die geld inzamelen voor een grafzerk. U ziet het weer van die AFC-ers, die je overal tegenkomt in de maatschappij. In één van de laatste uitgaven van Voetbal International was een interview opgenomen met ons lid en oud-eerste elftalspeler Dennis Purperhart, dit seizoen de trainer van ons 2e Zondagelftal en actief bij het P Zaterdagelftal. Dennis vertelt in dit verhaal over zijn tijd bij het betaalde voetbal en dat hij international is geweest in het Suri naamse Elftal. Onze speler en sportpresentator Tom Egbers was zo ongelukkig om tijdens de afgelopen wedstrijd van het 5e Zaterdagelftal zijn enkel banden te scheuren. Voorlopig dus in het gips, maar gelukkig zagen wij hem afgelopen zondag al weer het programma Studio Sport presenteren. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Henk Kooijman, leider van onze Junioren B2. heeft met zijn bedrijf Bécéwé Nova, de titel Zonvakker van het jaar gewonnen. In het stadblad de Westerpost staat tevens bij dit artikel een foto van de winnaar. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties. Ook dit keer eindig ik mijn column weer met verdrietig nieuws. Op 2 april jl. overleed op de leeftijd van 79 jaar Mevrouw Herma Steensma - van Hal, weduwe van ons in 2005 overleden Lid van Verdienste Jan Steensma. Gedurende de lange reeks van jaren dat Jan actief was voor onze vereniging werd hij door Herma altijd ge steund bij zijn activiteiten en had zij zich een aparte plaats verworven in onze club. Zelf speelde Herma mee in de revue die ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van onze AFC in 1955 werd opgevoerd. Na Jan zijn overlijden verbleef Herma in het verzorgingshuis de Klenc- ke, waar ik bij mijn bezoeken samen met mijn broer Hans kon consta teren, dat zij geïnteresseerd bleef in het wel en wee van de club, maar na het einde van haar leven verlangde. Veel oudere leden van de AFC bewaren een prettige en aangename herinnering aan deze vrouw. De crematie heeft op verzoek van de overledene in stilte plaatsgevonden. AFC-Ridder Ton Balk vierde op 7 april jl. zijn 80e verjaardag. Bij onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) heeft Ton grote verdiensten en werd dan ook in deze club benoemd tot Lid van Verdienste. Daarnaast was hij een reeks van jaren actief in het bestuur van de KNCB. Bij de recente bijeenkomst van de AFC- Ridders vertelde Ton mij, dat zijn vader tijdens de Tweede Wereld oorlog via de illegaliteit het geboortejaar van zijn zoon liet verande ren van 1927 in 1929 om zo doende niet opgeroepen te worden door de Duitsers. Ton is een frequent bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal en trouw aanwezig bij de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij Ton samen met zijn echtgenote nog een groot aantal jaren in goede gezondheid. En nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Bren- nus van der Klaauw (24/4) - Co Onsman (26/4) Jan de Boer (26/4) - Jaap Wildschut (27/4 - 81 jaar jong) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baarschers (30/4) - Pim Adriaansz (2/5 - 83 jaar jong) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Piet van Ruyven (10/5 - 88 jaar) - (Ronald Gans (9/5) - Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Zaterdag 14 april j.l. was de start van 50+ voetbal. Gedurende zes weken wordt deze pilot gezien of 50+ voetbal haalbaar is. Als daar zelfs Eurosport verslaggever en AFC lid Frank Kramer op af komt, kun je die start als geslaagd noemen. De initiatiefnemers Ap Springer en ondergetekende verklaren waarom. Bij AFC wordt jeugd opgeleid tot veteraan!? Vrienden, als bovenstaande het moto is van onze vereniging, vraagt ook de medische commissie zich af, waar blijven dan vervolgens al die voorheen enthousiaste, getalenteerde nog goed voetballende 50+ ers? Enkele mogelijkheden: Voor 50+ is competitie tegenstand/agressie veelal te hard geworden. Voor 50+ speel je helaas te vaak tegen jong 40-ers. Voor 50+ is 90 minuten een te langdurige opgave. Voor 50+ zijn uitwedstrijden minder attractief. Voor 50+ is de verplichte aanwezigheid soms te groot. Voor 50+ bestaat weinig mogelijkheid een tandje lager te bewegen of af te bouwen. Waarom dan niet een aanpassing binnen de mogelijkheden welke AFC wel kan bieden door een verantwoord en sportieve opzet? Onderlinge partijvormen van 8 tegen 8. Aanvang iedere zaterdag om 16.30 uur. Dwars over het kunstgrasveld, twee/drie velden. Tijdsduur 2x 30 minuten of 3x 20 minuten. Kleine trainingsdoeltjes. Geen scheidsrechter of doelman, iedereen speelt en be weegt. Driemaal corner is penalty, vanaf de middenlijn. Doorlopende wissel. Massage mogelijkheid voor 10,- (nek/schouders, rug of benen) aanwezig. Fit-test mogelijkheid 12,50 wat ten goede komt aan de jeugdpot.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5