18 april 2007 85e jaargang nr. 12 Buiten voor de aankomsthal stond een echte spelersbus voor ons klaar met de tekst "AFC Amsterdam"! op het voorraam. Net echt! We werden ontvangen door de leiding van FC Barcelona en het leek wel of Ajax 1 op bezoek kwam. Eenmaal in het hotel aangekomen, trakteerden Bert en 'zijn' Christine op Champagne en werd er getoost op een fantastisch weekend! Toen snel inchecken, koffers naar de kamers en om 22.30 uur zouden we weer verzamelen in de lobby om uit eten te gaan. Iedereen was op tijd behalve jawelMo! Hij was even een half uurtje gaan liggen! Het diner was echt Spaans. Eerst Tapas en daarna heerlijk vis of lamsvlees. Wijn mocht niet ontbreken en Hassan, de vader van Youssri, proefde volgens goed moslimgebruik de wijn! Vermeld moet worden dat Samuel Brobbey een goede opvoeding heeft genoten. Nadat hij eerst een stuk boter at, in de veronderstelling dat het een Tapas was, bracht hij nadat hij zijn bord had leeggegeten zijn lege bord naar de keuken. Wat een heerlijk ventje en wat een goede voet baller! We gingen pas om 01.30 uur naar bed. Veel te laat natuurlijk met de wedstrijd de volgende dag tegen FCB op het programma. Mo, volgens weer een ander goed Moslimgebruik, had een hele fles wijn op, was, zoals men kon verwachten veel te laat bij het ontbijt! De spelersbus stond die ochtend weer klaar en we vertrokken naar het stadion voor de wedstrijd waar het hele avontuur om begonnen was. Wederom werden we goed door FCB ontvangen. De spelers gingen de spelerstunnel in op weg naar de kleedkamer. Die was zo groot, het leek wel het clubhuis van AFC! Meer dan genoeg voorzieningen, zoals ligbaden met de afmeting van een zwembad, massagetafels enz. De ouders stonden in het zonnetje heerlijk te genieten van de prachti ge omgeving terwijl zij keken naar de warming-up van "hun" jongens. Voorafgaand aan de wedstrijd werden officiële teamfoto's gemaakt. Onze jongens ontvingen een T-shirt van de voetbalschool van FCB, terwijl zij op hun beurt aan iedere speler van FCB een teamfoto in een fotolijst van de AFC F2 met El Salvador, Johan Cruijff gaven. De wedstrijd was een genot om naar te kijken. De AFC-ers vochten als leeuwen, maar waren erg onder de indruk (...nerveus!) van alle bijzondere omstandigheden. Ook de vermoeidheid (...01.30 uur in bed!) voelden ze in hun benen en speelde dit met name de eerste helft parten. Zonder onder de voet te worden gelopen stond AFC bij rust 4- 1 achter. Uiteindelijk bleek FCB toch echt een niveau te hoog. AFC speelde de tweede helft best goed en konden zij serieus tegenstand bieden. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in 6-2. Beide Nederlandse doelpunten werden gescoord door Youssri, ...who else en Samuel keepte als een beer! Ook de andere jongens, Jessy, Joet, Thijs, Samuel B, David, Hicham én Milo waren TOP! Gezegd moet worden dat de FCB voetbalschool grote voetballers voortbrengt en wij tegen het beste jeugdteam in deze leeftijdsklasse speelden. Allemaal toppers in spé die eerder door strenge selectieron des kwamen. Kortom; een eindstand waar AFC trots op mag zijn. Na de wedstrijd hebben wij geluncht in de FCB Ushockeyarena. Mo, .daar is hij weer, was de weg even kwijt en kwam te laat! Na de lunch kregen we een rondleiding in het Legendarische Camp Nou Stadion en een museumbezoek aangeboden. We eindigden in de NIKE "Megastore" en duurde dit Mega-lang. Sommigen kochten een tenue van FCB, anderen tassen en T-shirts. Na het winkelen wilde Bob even met de bus naar het hotel om zijn tanden te poetsen. Eensgezind als we zijn, zag ik daar niets in en ging ik met de trainers Michael en David, de hulptrainer Jonathan (tevens loco-burgemeester van Amsterdam) en onze thuisfluiter Sonny een biertje drinken in 'Hotel Princesa Sofia' waar ook de spelers van het eerste van Barcelona voor de wedstrijd altijd eten en rusten. De moe ders gingen hip uiteten en de vaders en spelers kwamen ook naar dit hotel voor een prachtig buffet. Na het eten volgde er een ingewikkelde puzzel. De toegangskaarten bleken geen plaatsen 'naast elkaar' te betreffen. Het werd uiteindelijk opgelost en we liepen naar het Camp Nou. Uiteindelijk zaten we op de eerste ring, redelijk dicht bij elkaar, vlak achter het doel. Wat een uitzicht op die Wereldberoemde voetballers. Het was een prachtige wedstrijd. We zagen Messi 1-0 scoren na een briljante voorzet van Ronaldinho. Na de rust werd het 2-0 door Eto'o, opnieuw na een super voorzet Ronaldonho. Deportivo scoorde nog 2- 1 door Ruben. De sfeer in het stadion was onbeschrijfelijk. Zoveel clubliefde, emotie en vermeende voetbalkennis, ongekend voor ons koele Hollanders. Na de wedstrijd keerden wij terug naar de spelersbus en daar gebeurde iets verrassend. Mo stond er voor de verandering als eerste! Zondag rustdag! Mo nam dit wel heel letterlijk en kwam nu helemaal niet naar het ontbijt. Sommige ouders en kids gingen op de culturele tour, sommi gen gingen hangen op de Ramblas en de trainers, hulptrainer en thuis fluiter gingen alvast loungen in Carpe Diem van Kluivert (...of zijn ex?!). Uiteindelijk was die zaak de verzamelplaats en kwam iedereen daar samen. Een beetje een tegenvaller, ...wij ontmoetten tegen alle verwachting in, geen speler van het Eerste. Hoewel Giovanni van Bronckhorst wist dat de AFC F2 in Barcelona zat, mislukte een mogelijke ontmoeting. Toch een leuke middag gehad. Heerlijke Sushi's, hamburgers en kippen gegeten en gezellig op de bedden gelegen. De jongens voet balden op het strand en Mo was de weg helemaal kwijt. Hij en Hicham waren anderhalf uur verdwaald 'onder de grond' (...de me tro). Uiteindelijk hebben zij ons toch gevonden. Die middag namen wij 'vervroegd' afscheid van Pieter, Kiet, Sep, Christine (wat een leuke vrouw is dat en dat vonden trainers ook!), Bert .pas op voor trainers) en keeper Samuel. Moe maar voldaan was er zondagavond nog een afscheidsdiner in een landhuis net buiten de stad. Dit keer en redelijk op tijd gingen we uitgeput naar bed om maandag weer vroeg op te staan. Mo,...helemaal uitgeslapen was maandagochtend als eerste beneden. De spelersbus stond om 07.00 paraat en we vlogen om 09.10 uur weer retour naar Amsterdam. Mootje en Hicham, zij vlogen weer IPB en mochten uiteindelijk meevliegen, hetgeen tot vlak voor vertrek onzeker was. Even voor dringen bij de bagagecontrole en we waren net op tijd bij het vlieg tuig. We vlogen uiteindelijk om 10.00 uur (...beetje vertraging) heel tevreden naar Amsterdam! Het was een onvergetelijk weekend! Het gaf een goed beeld van waar AFC voor staat: Fatsoen, Respect, Sportiviteit, Familie, Klasse en véél meer! Kortom, een club voor echte GENTLEMEN! We kunnen vaststellen dat de AFC F2 (2006-2007) een Mooi Team is van 9 jongens met geheel verschillende achtergrond. Verschillende kleuren, geloven enz., maar we kunnen zeggen dat de groep hecht is met veel respect over en weer. Verder mag niet onvermeld blijven dat de F2 twee Toptrainers heeft. Wat gaan Michel Parsser en David Weinstein toch goed met de spe lertjes en hun ouders om. De jongens van de F2 hebben dit seizoen spelenderwijs heel veel van hen geleerd en geven de trainers de jon gens veel vertrouwen. AFC, wees zuinig op jongens als Michael, David maar ook Jonathan en leidt er meer op! De AFC F2 is nog steeds in de race voor het KAMPIOENSCHAP, dus blijf ons volgen! Max de Jong Bovenstaand verslag was op 5 april op onze website van F2 ge plaatst. 15

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 15