De Jonge AFC'ers "Een jongensdroom comes true" AFC F2 speelde uit tegen FC Barcelona Leiders en ouders van de Champions League World Cup, Maandag 23 april a.s. om 20:00 uur is er een informatie avond in het clubhuis m.b.t. de overgang van de Ch.L. naar de World Cup en van de World Cup naar de F-pupillen. Wij willen jullie graag infor meren over de gang van zaken binnen onze categorie. Wij nodigen jullie allen uit hierbij aanwezig te zijn en rekenen op jullie komst. Leiders die niet aanwezig kunnen zijn kunnen zich via de mail afmel den bij Peggy. Ouders kunnen zich bij de leider van het team van hun zoon afmelden. Peggy de Hond Kees Koedood Na er ruim twee maanden over gesproken te hebben, heel veel heen en weer gemaild met hotels, FC Barcelona en restaurants was het dan eindelijk zover, de AFC F2 reist op vrijdag 30 maart 2007 af naar BARCELONA! Deze reis kwam als volgt tot stand: Bob de Jong, toegewijd (team)vader van de F2 had zin in een reisje! Zonder direct op een positief antwoord te rekenen, trok hij de stoute schoenen aan en zond hij een maand of drie geleden een e-mailtje aan FC Barcelona met de vraag of zij het leuk zouden vinden om eens tegen de AFC Amsterdam F2 te spelen? In eerste instantie bleef, zoals verwacht, reactie uit, maar na enige weken belde Bob mij op en vertelde dat hij toch antwoord had gekre gen,... FC Barcelona (FCB) vond het een Eer AFC te mogen ontvan gen en wilde graag tegen de F2 spelen! Bob en ik dachten, hoe moeten we dat aan die ouders vertellen?" Immers, een grap dreigde werkelijkheid te worden en wij wisten helemaal niet of dit bij iedereen in goede aarde zou vallen. Wij moes ten vrij snel beslissen, maar wij wisten nog niet of iedereen zin had, de financiële middelen hiervoor beschikbaar had en niet onbelangrijk, of iedereen tijd vrij kon maken. Wij spraken af dat wij alleen naar Spanje zouden afreizen wanneer het team compleet mee zou gaan, iedere speler tenminste één ouder mee zou nemen en hoewel dit niet direct een clubactiviteit was, vonden wij wel dat het AFC Bestuur moest instemmen met deze reis. Ook de vaste trainers Michael Parsser en David Weinstein zouden erbij moe ten zijn. Na wat gestoei over en weer werd aan alle voorwaarden voldaan en kon de organisatie van start gaan! Eerst werd er een "hotline" geopend tussen de jeugdleider van FCB en Bob. De e-mails en telefoontjes wisselden elkaar in hoog tempo af en er werd een datum geprikt. Vertrekken op vrijdagavond en terug op zondagavond of maandagochtend (vroeg). Dit laatste was tot kort voor vertrek onduidelijk omdat ons tripje natuurlijk gecombineerd moest worden met het bijwonen van een wedstrijd van het "Grote FC Barcelona" van Ronaldinho, Eto'o en Messi. Het was tot een week voor vertrek niet bekend of er op zaterdag- of zondagavond zou wor den gespeeld en besloten wij op maandagochtend terug te vliegen. Zoals gezegd, er werd veel heen en weer gemaild, gebeld, vergaderd enz. en het resultaat was daar. Alle ingrediënten waren aanwezig voor een topweekend. Bob en ik waren benieuwd hoe e.e.a. zou gaan uitpakken en vonden dat eigenlijk ook wel spannend. Zo veel mensen (in totaal 32!) die slechts op basis van vermeende 'voetbalkwaliteiten' van de spelertjes aan het begin van het seizoen door AFC bij elkaar waren gebracht. Al die verschillende mensen met evenzo veel verschillende karakters. Zo hebben we tijdens de reis kunnen constateren dat: - de één spijkerbroeken koopt van 275,- en de ander van 15,- - de één in Holland geboren is en anderen in Ghana, Marokko, Fries land en in Finland, - de één wat eerder geprikkeld is en een ander juist heel relaxed, - de één geld verdient met koffers tillen en de ander met koffie drin ken, 18 april 2007 85e jaargang nr. 12 - de één gestudeerd heeft en de ander nauwelijks naar school is ge weest, - de één geheelonthouder is en de ander "een halve" alcoholist, - de één "tig" maal per week in een vliegtuig stapt en de ander juist voor het eerst, - de één nooit uit eten gaat en de ander nooit thuis kookt, - de één gaat naar de Kerk, de ander nooit en weer anderen naar de Moskee en de Synagoge, - de één veel praat en de ander zijn mond niet open doet, - de één cultureel ingesteld is en musea gaat bezoeken en de ander steeds (tevergeefs) op zoek is naar koffie verkeerd van "Starbuck", - de één zich het rambam loopt, de ander de metro neemt en weer een ander een taxi. Kortom een gemêleerd en bond gezelschap met toch iets gemeen schappelijks, nl.: AFC Amsterdam! Zoals van AFC verwacht mag worden, werden alle registers openge trokken om het weekend voor iedereen zo onvergetelijk mogelijk te maken. 'NH Hotels Nederland' verzorgde 14 kamers tegen een scherp tarief, AFC-lid en leverancier van uurwerken en sieraden aan de gehele wereldvoetbaltop, David Bijlsma, zegde zijn medewerking toe en legde de contacten met de Voorzitter van FCB, de heer Laportte. Er werden 25 toegangskaarten verzorgd voor de wedstrijd op zaterdag avond van het "Eerste" voor de wedstrijd tegen Deportivo La Coruna. Er werd een lunch in Kluivert's (...of zijn ex) zijn/haar loungetent gepland en een bezoek achter de coulissen van Camp Nou enz. Niets was te gek! Bert Nieuwenhuis, piloot en vader van keeper Sa muel verzorgde vliegtickets tegen een laag tarief en Evelien zorgde voor de lunch- en dinerreserveringen. Mohammed (...'Mo', voor intimi), vader van linksbuiten Hicham en al meer dan 25 jaar trouw 'platformman' bij de KLM op Schiphol vloog op een zgn. 'IPB ticket' (...Indien Plaats Beschikbaar) en bestelde zijn vliegtickets aan de late kant. Tot de dag voor vertrek was het niet duidelijkheid of hij en Hicham met het team mee konden! Mo vertelde al een week, zonder dat daar reden voor was, "...het komt wel goed". Eerlijk is eerlijk, dat bleek ook! Voor Mo geldt; als de berg niet naar Mohammed komt, gaat Mohammed er gewoon vanuit dat de berg naar hem toekomt! Vrijdag 30 maart was het dan zover. Om 16.30 uur verzamelen op Luchthaven Schiphol. Natuurlijk was Mo veel te laat, maar dat had iedereen al verwacht. Het inchecken ging voorspoedig omdat Bert de stoelen op de eerste vijf rijen van het vliegtuig had geblokkeerd. Mo, een ijdel mens (...we zouden maar drie nachtjes wegblijven), had, zo bleek uit intensief douane onderzoek, niet één maar VIJF soorten shampoo en VIER soorten parfum bij zich! Uit veiligheids overwegingen had hij van beiden eigenlijk maar één flesje bij zich mogen hebben en had dit in een doorzichtig plasticzakje verpakt moeten zijn. Mo, zoals gezegd werkt al ruim 25 jaar op de luchtha ven, had nog nooit van die veiligheidsmaatregelen gehoord! Nadat we (d.w.z. 32 man) ca. 15 minuten op Mo en de douaneafwikkeling moesten wachten, bood Pieter, de vader van Joet, uitkomsteen plasticzakje. Mo moest uiteindelijk drie flesjes shampoo inleveren en we konden weer verder. In het vliegtuig begon het feest pas echt. Ezra, de vaste mascotte van de F2 mocht tijdens vlucht in de cockpit zitten. Hij roept al drie jaar dat hij piloot wil worden, maar nu weet hij het zeker! Ook een stille wens van mij ging in vervulling. Bert zorgde ervoor dat ik tijdens de gehele landing op Barcelona Airport in de cockpit mocht zitten, .werkelijk Te Gek! De landing werd ernstig verstoord door een enorm lawaai tijdens de landing. De ene yell na de andere klonk uit de cabine, zo erg zelfs dat de luchtverkeersleiding in Barcelona vroeg of alles okay was aan boord! 14

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 14