Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden AFC 112 jaar Jaardiner Dames jaardiner 2007 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 AFC kan terugzien op een geslaagd jaardiner ter gelegenheid van onze 112de verjaardag. 157 AFC'ers hadden positief op de uitnodi ging van het bestuur gereageerd, 5 AFC'ers moesten helaas door de barre weersomstandigheden op het laatste moment verstek laten gaan. Toch nog 151 genodigden werden door tafelpraeses Karei van Osch in het door Nelly Vroege in zwart/rode kleuren aangeklede Congres centrum Amstelveen welkom geheten. De avond begon met 1 minuut stilte voor ons op 13 januari j.l. overleden Erelid Cor Kerker. Er waren mooie speeches van voorzitter Machiel van der Woude en captain Robert Gehring. Wouter Amesz werd benoemd tot AFC- Ridder, Quintus Abeln ontving de mr. Henne Boskamp Nobelprijs en Bob Neseker werd benoemd tot Erelid. Bob bedankte voor deze grote eer in een geestige speech. Jaap Draisma stopt na 8 jaar als admini strateur van AFC omdat hij gaat verhuizen naar Zwolle. Voorzitter Machiel bood Jaap als dank een passend cadeau aan en introduceerde Jaap's opvolger Frans Jüch. Jan van Galen introduceerde het spelletje "petje op-petje af', 15 vragen over de lange geschiedenis van AFC, welk spel gewonnen werd door Doby Polak. Toen de voorzitter van s.c. "the Reds" Lou Hekster aan zijn wervende speech begon telde onze supportersclub 99 leden. Aan het einde van de avond stond de "teller" op 104 leden! Jack Duis, Brian Speelman, Theo van Duivenbode, Ralph Bierman en Ernst Pieter Knupfer had den zich zeer spontaan als nieuw lid aangemeld. Bent u geïnteresseerd om lid te worden van s.c. "the Reds", dan kunt u informatie verkrij gen bij Lou Hekster 06-533-4374. Om 00.15 uur dankte voorzitter Machiel tafelvoorzitter Karei van Osch en bestuurslid Amel Vroege voor de organisatie van dit jaardi ner en kondigde als sluitstuk het in een nieuw arrangement gestoken clublied aan "ik heb u lief mijn AFC". Inderdaad, dat gold ook deze avond weer voor alle aanwezigen. AFC proficiat! Een kort stukje over het damesdiner, sorry, eigenlijk niet te doen. Het begint al met een prachtige uitnodiging ter nagedachtenis aan Henny Somers, met als thema "de roos". Even overweeg ik Janke Dekker te bellen, ik heb hier immers nog een meerstemmig stuk van "The Rose" liggen en wie weet kunnen we dat met een aantal vrou wen aan Henny opdragen. De angst overwint en ik haak af. Later op de avond blijkt een aantal vrouwen moediger en zingt het levenslied "de Roos". Mijn mooie rozenoorbelletjes kan ik natuurlijk niet vinden en mijn corsage is naar de "knoppen". Als er dan ook nog op de dag zelf een storm opsteekt, houd ik het maar bij mijn kunstroos, die er verdacht echt uitziet. Bij aankomst in het Hilton lijkt de storm te zijn toegeslagen, minder vrouwen dan verwacht, zo lijkt het. In kleine groepjes of alleen ko men er toch nog de nodige verwaaide mensen binnenvallen. Als we de zaal in mogen, krijg ik weer het "groot dictee gevoel" en vraag me af hoe Philip Freriks een en ander zou omschrijven. De gordijnen dicht dit keer, dus geen lichtjes buiten, maar wel enorme rozen tussen de gordijnen en gigantische vazen met dito rozen. Ook op tafel dezelfde rozen en ik hoor iemand zich afvragen of die wel echt zijn, terwijl er vol spanning de verpakking van "de luchtjes" verwijderd wordt en er uiteindelijk toch nog 145 dames aan tafel gaan. Na een ontroerende brief van de zoon van Henny en het zingen van het in een nieuw jasje gestoken clublied komt het voorgerecht op tafel. Er wordt genoten. Tussen de gangen door een optreden van een wannabe Robbie Willi ams, met een voortreffelijk accentje en later nog een optreden van New Timeless, dat een swingend Motown optreden in petto heeft. Voetjes op de dansvloer natuurlijk. Tussen de bedrijven door de enige AFC-man op het damesdiner: Benno Nihom, die met zijn kompaan de muziek verzorgde. m Tijdens de officiële speech van Sylvia worden dit keer naast de onder scheiden heren ook de voor AFC actieve vrouwen genoemd, helaas zijn twee van hen door de storm elders blijven steken. Na afloop van deze zeer geslaagde avond kon iedereen nog een roos meenemen en zo thuis nog even nagenieten. Sylvia, Agnes en Ingrid bedankt! En ook allen die dit verder mogelijk maakten. Ik kijk al uit naar volgend jaar! Thea Verhoeven Kandidaat lid donateur: E. Bos (22-06-1956), Corn. Trooststraat 83 II, 1075 EP Amsterdam, lidnr. 9924, KNVBnr. FZXL355 D. Dekhuijzen (30-01-1988), Admiraal de Ruyterweg 276 HS, 1055 MR Amsterdam, lidnr. 7999, KNVBnr. BNMY86T, Adreswijzigingen: Nils Bal, Van Bossestraat 78 1051 KB Amsterdam, lidnr. 6423, H. Haverlag, Tweede Weteringdwarsstraat 68, 1017 SZ Amsterdam, lidnr. 7295, R. Haverlag, Tweede Weteringdwarsstraat 68, 1017 SZ Amsterdam, lidnr. 7294, T. Maros, Amstel 71 - III, 1018 EK Amsterdam, lidnr. 7146, Bonni Moedig, Johan van Soesdijstraat 32 hs, 1111 BD Diemen, lidnr. 5910, M. Otsen, Marga Klompélaan 21, 1187 PR Amstelveen, lidnr. 6130, N. Trioio, Beethovenlaan 10, 1411 HS Naarden, tel. 035-6940193, lidnr. 4239, V. de Vries, D.L.Hudigstraat 39, 1019 TR Amsterdam, lidnr. 6769, T. van Zanten (was T. Samson), Elandsgracht 44, 1016 TW Amster dam, lidnr. 7018 Afgevoerd J. Peschar (5974) Dit is de eerste uitgave van ons clubblad de Schakel in het nieuwe jaar 2007 en nog medio januari, zodat ik u alsnog een in alle opzich ten gelukkig, gezond en sportief jaar mag wensen en tevens een fan tastisch jaar voor onze 112-jarige vereniging. Het Nieuwe jaar 2007 werd geopend met de Nieuwjaarsreceptie, welke op vrijdag 4 januari jl. werd gehouden. Tijdens deze avond sprak voorzitter Machiel van der Woude zijn Nieuwjaarstoespraak uit en konden wij luisteren naar de muziek van the Caledonians met zang van Ans Plevier en onze eigen Kees Koedood. Aan het einde van de avond waren er nog gastoptredens van Rob Duis, Kees Ge hring en Hans Dulfer, in het verleden honkballer bij de Amsterdam- sche Baseball Club. Voor de toespraak van Machiel en nadere gege vens verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Daarvoor werden er op 1 januari jl. al de jaarlijkse Sixes verspeeld, ook een happening die al gedurende een lange reeks van jaren op de evenementenlijst staat. Ons jeugdlid Ritchie Speelman was zo ongelukkig om een zware blessure op te lopen. Gelukkig vernam ik de afgelopen zaterdag van grootvader Donald, dat inmiddels het gips is verwijderd. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. Op donderdag 18 januari jl. werd het herenjaardiner voor de 2e keer in successie gehouden in het Amstelveens Congresgebouw gelegen in het Stadshart van Amstelveen. Ook dit jaar trad Zilveren Ploeger Karei van Osch op als tafelpreses voor de 156 genodigden. Tijdens dit jaardiner werd aan de aanwezigen voorgesteld om onze in juni 2006 afgetreden penning-meester Bob Neseker te benoemen tot erelid. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. De Mr.Henne Boskamp Nobelprijs werd toegekend aan ons lid Quintus Abeln als dank voor het vele werk door hem verricht met betrekking tot de ontwikkelingen rondom de Zuid As. Ook aan hem namens de AFC onze gelukwensen met deze eervolle onderscheiding.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5