In memoriam 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 mooie momenten gekend. Maar de geschiedenis leert ons dat er ook tijden waren waarin de omstandigheden moeilijker waren en dat er gebikkeld moest worden om weer in het goede spoor terecht te ko men. Welnu, een dergelijke periode breekt binnenkort aan. Er zal gebikkeld moeten worden, het is niet anders. Alleen op die manier kan sprake zijn van een duurzame ontwikkeling van onze vereniging, voor de huidige generatie, maar ook voor toekomstige. Dit alles onder het ooit door Dick Bessem geformuleerde credo 'Wij allen zweren eeuwig trouw en zullen niet versagen, want wat ook ooit gebeuren zou, Wij blijven fier ons Rood-Zwart dragen.' Ik dank u wel". Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 20 december 2006 op de leeftijd van 81 jaar van de heer Alex Rimini (Lex) lid van Verdienste van onze vereniging, AFC-Ridder, Nobelprijs winnaar en lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris We rekenen dus op uw begrip, wetend dat voor die overlast ook iets moois terugkomt. Zo worden 2 'state of the art' kunstgrasvelden aangelegd, worden alle nieuwe velden, inclusief het nieuwe hoofd- veld, van licht voorzien en is er überhaupt veel nieuw voor oud, waaronder een nieuwe overdekte tribune. Per saldo kan er dus meer gespeeld en veel meer getraind worden. Een goede zaak. En hoe het dan verder gaat? Wethouder Van Poelgeest heeft ons allen via Het Parool laten weten dat de verdere ontwikkeling van de Zuidas afhangt van het vertrouwen van de markt, in het bijzonder de banken. Binnenkort, als de aandelen van de Zuidas-onderneming geveild worden, weten wij meer. AFC'ers, Regeren is vooruitzien. Dit adagium is ook voor het bestuur een belangrijke leidraad. AFC is met ruim 1700 leden, 101 teams, hon derden trainers en begeleiders, 14 volijverigere commissies én een actief clubleven een middelgroot bedrijf, met een bewerkelijke finan ciële huishouding, een arbeidsintensieve administratie en een ploeg mensen die zich dag in dag uit bezighoudt met het beheer van het complex en ons clubhuis. Voor een niet onbelangrijk deel betreft het hier vrijwilligerswerk en dat moet vooral zo blijven, want de inbreng van veel vrijwilligers bij AFC is letterlijk, maar vooral ook figuurlijk onbetaalbaar. Die kwaliteit krijg je niet ingekocht. Dat neemt niet weg dat omvang en complexiteit van onze organisatie ons nopen de professionaliseringweg verder te bewandelen. Daar zijn extra financiële middelen voor nodig, middelen die ons ter beschik king worden gesteld door de AFC-vriendelijke bedrijven. Wij zijn verheugd dat verschillende vertegenwoordigers van deze onderne mingen hier vanavond aanwezig zijn, zoals Jacques Parson, wiens bedrijf Kappé International vanaf het eerste uur, in 1986 AFC onder steunt. Maar bijvoorbeeld ook Wim Jansen, directeur van ING. Afge lopen dinsdag ondertekende hij een overeenkomst, waardoor AFC ook de komende jaren verzekerd blijft van de financiële steun van ING. Wij zijn er trots op dat bedrijven met faam hun naam aan AFC willen verbinden. Hulde! AFC'ers, Net als het ophanden zijnde kabinet heeft ook AFC het concept duur zaamheid hoog in het vaandel. Vrij vertaald betekent dit: voorzie in je huidige behoeften, maar houd daarbij ook terdege rekening met de komende generaties. Een belangrijke schakel in deze visie vormt de jeugd. Hierin wordt, alleen al kijkend naar het financiële deel, flink door onze club geïnvesteerd. Dit via o.a. de aanstelling van veel goed opgeleide trainers, een adequate infrastructuur en een gerichte interne scouting. De jeugdcommissie doet fantastisch werk, getuige ook de Rinus Michels Award voor de beste jeugdopleiding van Nederland die in 2006 werd ontvangen. Op die prijs zijn we met z'n allen ape trots. Hij vormt een enorme stimulans om op deze lijn met kracht voort te gaan. Het begrip duurzaam is ook van toepassing op de prestaties van ons eerste. We spelen immers al 27 jaar in de hoofdklasse A en staan op een keurige derde plaats op de eeuwige ranglijst van de zondagama teurs. Hoewel de doorsnee AFC'er tamelijk kritisch is en er wel eens wat gemopperd wordt op ons vlaggenschip, doen wij de laatste vijf jaar goed mee. Alleen Argon scoort in deze periode beter en mis schien is aan deze trend in de laatste wedstrijd van 2006 een eind gemaakt. Hoe dan ook: met de mooie tweede plek van dit moment is een goede uitgangspositie gecreëerd voor de tweede seizoenshelft. Wat de zeer geslaagde trainingsstage op Gran Canaria hier nog aan toe zal voegen horen wij straks van captain Robert Gehring. Wij kunnen dus heel tevreden zijn over ons Eerste: de sfeer en de prestaties zijn uitstekend en wie weet waar ons dat dit seizoen zal doen eindigen? AFC'ers, Tot slot. Onze club bestaat 112 jaar en heeft in die lange periode heel veel Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 13 januari 2007 op de leeftijd van 90 jaar van de heer Cor Kerker Erelid van onze vereniging, AFC-Ridder, Nobelprijswinnaar en lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Op 20 december jl. overleed op de leeftijd van 81 jaar ons lid van verdienste en AFC-Ridder Lex Rimini. Op 18 januari a.s. de dag van het Herenjaardiner zou hij de leeftijd van 82 jaar hebben bereikt. Lex was niet zomaar iemand. Hij vond tot op het laatste moment zijn IN MEMORIAM LEX RIMINI

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 3